SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

16-letnia dziewczyna, dieta, odchudzanie, porady!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17553

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Płeć

kobieta

Waga

75

Wzrost

160

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

szkoła 9-16, ćwiczenia w domu 19-20, kładę się spać ok. 22-23

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

przysiady, brzuszki, podnoszenie nóg, pompki, skłony, czasami siatkówka, badminton, wkrótce siłownia

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

dieta obecnie stosowana zawarta w poście

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

raczej w porządku

Stosowana lub planowana suplementacja

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512
kocio2009
co znaczy, ze chodzisz na silownie przystosowaną pod aeroby??? toż nie ma tam ciężarów, czy chociaż maszyn dla podstawowego FBW???? troche to dziwne, bo jeszcze nie widzialam silowni na ktorej są jedynie bieznie, orbitreki i sprzet do cardio. a co do owych warzyw- to liczysz wlasnie STRĄCZKOWE a bilans, a pozostale warzywa jesz, ale nie traktujesz jako zrodlo ww, chyba, że ktoś ma odgórne zalozenia ku temu i jest na diecie, gdzie ww są wlasnie z warzyw

Tzn, coś tam jest, ale na pewno mniej niż w przypadku innych siłowni. A co do warzyw to okej, teraz rozumiem. :) Później zajmę się "przerobieniem" diety. :)


/
Jestem już po obszernej lekturze, na razie w kwestii treningów. Postanowiłam ćwiczyć w następujący sposób: trening siłowy będę robić w domu przy pomocy butelek, hantli (jeśli znajdę), 3 razy w tygodniu na zmianę z siłownią (tam będę robić aeroby) i basenem (tu będę pewnie częściej aniżeli na siłownii). Czyli będzie to wyglądać tak:

pon; basen
wt; siłowy (dom)
śr; aeroby (siłownia)
czw; siłowy (dom)
pt; basen lub aeroby (siłownia)
sob; siłowy (dom)
nie; wolny / lżejsze ćwiczenia typu skakanka itp.
(w weekend nie mam możliwości pójscia na siłownię, basen), piątki będę sobie zamieniała basen z aerobami itd


Pytanie odnośnie aerobów:
Do tej pory ćwiczyłam głównie na bieżni do tego stepper i klasyczny rowerek. Poczytałam i stepper z tego co widzę całkiem nie polecacie. Co w takim razie z klasycznym rowerkiem?
Wyczytałam tam coś na temat ergometra czyli to wiosłowanie przy pomocy linki i czytałam o maszynach epiliptycznych, mam na siłowni np taki rowerek, tylko nie taki klasyczny tylko taki podobny do steppera tylko że rękami rusza się w przód i tył.
Tak, więc czy połączenie aerobów w składzie: bieżnia + ergometr + maszyna epiliptyczna (ten "rowerek") będzie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o aeroby?

Na razie zostawiam to do oceny, później zajmę się treningiem siłowym w domu.
Dziękuję za odpowiedzi.

Zmieniony przez - wsq53 w dniu 2012-06-20 14:03:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512
odświeżam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Za dużo tego wszystkiego jak na początek.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512
Czego konkretnie? Początek jak początek od końca lutego staram się o mniej więcej taki tryb życia. Ostatnie miesiące udawało mi się często łączyć basen z aerobami na siłownii i ćwiczyć w domu, praktycznie codziennie i nie było żadnych problemów. Chcę efektów, w tym wypadku myślę, że im więcej tym lepiej. Oczywiście pewnie co jakiś czas będzie się zdarzać, że nie będę mogła wykonać tego co wypisałam wyżej w 100%.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
No właśnie nie im więcej tym lepiej, tylko im lepiej zrobiony trening, tym lepiej. I uwierz, trenując porządnie siłowo nie będziesz miała siły ani ochoty na więcej treningów. Za dużo masz aerobów jak na początek.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512
Czyli jak mniej więcej powinnam to podzielić? aeroby 2x w tygodniu maksymalnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4817 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 87118
Przede wszystkim musisz robic regularne wypiski, czyli dzisiaj mialam taki a taki trening, a miska wklejona ponizej. I prosze cie nie mow, ze jesz w kolko to samo, bo w ten sposob nigdy nic nie zmienisz...
Przeczytaj co napisala ci Martucca na poprzedniej zdaje sie stronie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
3 x siłowy, 2-3 x aeroby (basen traktuj jako aero) i na początek starczy. Jak nie będziesz po siłowym zmęczona, to znaczy, że się opierdzielasz.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 133 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1512
Dobrze, będę się starała regularnie robić te wypiski. Póki co muszę się dowiedzieć co i jak. Jeśli chodzi o trening:

Trening A:
1) Wznosy nóg z leżenia
2) Wspięcia na palce obunóż
3) Przysiady klasyczne z hantlami
4) wejście na ławkę z hantlami
5) wznosy z opadu
6) Pompki klasyczne max powtórzeń
7) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz
8) Pompki w podporze tyłem

trening B
1) plank max czas
2) Martwy ciąg z hantlami
3) Wykroki z hantlami
4) wiosłowanie hantelką
5) wyciskanie hantli leżąć (jeśli masz możliwość np na taboretach, ławie wąskiej)
6) Wyciskanie hantli stojąc na barki
7) Pompki w podporze tyłem

Czy taki trening siłowy na początek może być?

Mam jeszcze takie pytanie bardziej z ciekawości. Przeglądając wiele dzienników dziewczyn, które robią redukcję, odchudzają się w "końcowych efektach" widzę u nich dość sporą muskulaturę.. wiem, że to forum kulturystyczne, ale czy jest efekt bardziej zaawansowanej pracy w treningu siłowym czy przy odchudzaniu ty sposobem taka muskulatura jest nieunikniona? Nawet średniozaawansowanie ćwiczące dziewczyny odchudzające się mają dość sporą jak na moje oko muskulaturę, chciałabym tego uniknąć, przynajmniej do takiego stopnia by niebyła ona tak widoczna jak u niektórych tu. Wiem, że to początek i mi do takiej muskulatury jeszcze daleko, ale pytam z ciekawości tak na przyszłość, powiedzmy, że mięśnie nie są moim celem, liczy się wyłącznie waga i centymetry.

Zmieniony przez - wsq53 w dniu 2012-06-21 15:47:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Daj fotkę, żeby pokazać, czego byś nie chciała, bo tak to sobie można pospekulować.
Masz na sobie dużo tłuszczu i sporo pracy będziesz musiała włożyć w to, żeby się go pozbyć. Na muskulaturę za szybko nie masz co liczyć

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2012-06-21 15:49:17

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Faial / akcja 40stka/podsumoanie str.11

Następny temat

Pomoc w ustaleniu ćwiczeń

WHEY premium