SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Świetna Pizza LOW FAT 90g Białka!

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12261

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 4722 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90871
Witam, przedstawiam pomysł na pizze LOW FAT, przepis Ponczka z WK, ale jako że jest tylko pokazane na filmiku a nie ma relacji w postaci zdjęć to postanowiłem ją zrobić :)

Wszystko czego potrzebujemy:
ja zrobiłem wszystkie składniki wg przepisu, jedynie dodałem pare rzeczy od siebie, można zwiekszyć smiało ilość składników :)

Składniki na ciasto:

1. Ser twarogowy 200g
2. Otręby owsiane 20g
3. mąka(użyłem graham)20g
4. Proszek do pieczenia 6-10g
5. 2-3 białka jaj

Dodatki (wedle uznania):
1. Pierś z kurczaka
2. Ser żółty
3. pomidor,ogórek,rzodkiewka,szczypiorek
4. przyprawa do pizzy
5. i najlepiej jeszcze Ketchup :)


Ok, przejdzmy do wykonania:
1. Bierzemy miche wrzucamy do niej wszystkie składniki potrzebne na ciasto, mieszamy dokładnie i otrzymujemy taką oto konsystencje:


2. Gotową papke wkładamy do piekarnika na 180st, najlepiej na papier, który wczesniej posypalismy mąką, aby nie przywarło nam ciasto.
Rozkładamy ciasto w dowolny kształt u mnie wyszło coś takiego


3. Następnie czekamy ok 20min, najlepiej sprawdzać co jakiś czas czy już pora na dodatki, w między czasie przygotujemy sobie dodatki:
u mnie wyglądają one tak:


Fileta koniecznie podsmażamy na patelni! w innym razie nie zdążył by się nam upiec, podsmażamy aż sie zarumieni


4. Ok! Wszystko mamy gotowe, pora na położenie tego na naszym cieście, które polecam posmarować keczupem

u mnie wygląda to tak, nieco nie przypomina kształtem pizzy ale jakoś dziwnie rozeszła sie w piekarniku :D


5. Ok czekamy aż ciasto stanie sie lekko chrupkie i ser sie stopi i wyciągamy!

6. Niestety przepołowiła mi się na pół i wygląda tak:



Pizza mimo tego że nie wygląda, jest na prawde pyszna! POLECAM

A tak wygląda jej BTW


Sorki za niezbyt ładne zdjęcia :D

SMACZNEGO!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Spód ciekawy. Łap soga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94927 Napisanych postów 364912 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670438
sog.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2416 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42913
polecam, robiłem parę razy, idealny sposób na twaróg ;) kilka chwil i zjedzony

Blog IF/Rekompozycja [pods. 22] - Zapraszam ! http://www.sfd.pl/[BLOG]Lucky555/IF__Rekompozycja-t989337.html

Jeśli chcesz przegrać trochę $$ to zapraszam:)
http://www.sfd.pl/Gruby_hajs_z_Lucky555-t1058841.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 9994 Napisanych postów 5638 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18404
wyglada srednio,ale b/t/w/ przemawia na plus.Fajny pomysł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 4722 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90871
Dzięki za sogi ! :) Racja nie wygląda mega apetycznie (przynajmniej u mnie) ale to była moja pierwsza próba robienia wgl. pizzy :D ale moge zagwarantować ze w smaku jest świetna ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 43 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1374
Mi wyszła ! Wspaniała, absolutnie zachwycająca ! Polecam !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 29 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1618
Wrzucałam już ten przepis jakiś czas temu. Obejdzie się bez mąki i proszku do pieczenia.

+ Moja wyglądała zdecydowanie lepiej

Zmieniony przez - donkje w dniu 2014-06-19 17:54:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
Jak zachowa się twaróg po takiej obróbce po kilku godz w lodówce czy pojemniku ? Wie ktoś może?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 4722 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90871
W lodówce zdecydowanie nic sie nie dzieje, w pojemniku też choć zalezy jak długo i jaka temperatura
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 856 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43417
soga dam jak zrobie.. a teraz niech mi ktoś wywróży czy wyjdzie jak dam tylko mąke pełnoziarnistą z lubelli bez otrębów

MÓJ DZIENNIK http://www.sfd.pl/REDUKCJA_Endomorfika-t1064014.html  PODSUMOWANIE str 45

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciasto migdałowo - kokosowe

Następny temat

Zapiekanka Brokułowa

WHEY premium