SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia izolacyjne w treningu fbw na masę?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 181

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 322 dni Przeczytanych tematów 48
Witam, co jest lepsze do wyboru przy planie fbw na masę ćwiczenia izolacyjne czy ogólne? Najbardziej interesuje mnie zmiana tych ćwiczeń: wiosłowanie sztangi w opadzie, prostowanie nóg na maszynie (na mięśnie czterogłowe), uginanie nóg na maszynie leżąc tyłem (na mięśnie dwugłowe) na jedno ćwiczenie: deadlift. Z tego co wiem to ćwiczenie trenuje wszystkie z tych mięśni (czterogłowe, dwugłowe i plecy), ale czy sprawdzi się lepiej od tamtych osobno? Może jest w porządku, ale przydałoby się dołożyć przy deadlifcie coś na mięśnie głębokie pleców? Prosiłbym o odpowiedź na wszystkie pytania i ogólną opinię o tej zamianie. Dodam tylko, że mam mało czasu na treningi dlatego taka zmiana dużo by pomogła :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6805 Napisanych postów 62782 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 783440

To tak nie działa jak byś chciał to zrobić. A przynajmniej w pełni.

Martwy ciąg jest świetnym ćwiczeniem globalnym i można powiedzieć, że angażuje do pracy każdy mięsień w naszym ciele. Ale nie zastąpi wiosłowania, prostowania, uginania nóg na maszynie.
Jak bym miał wskazać jedno ćwiczenie czy dwa na plan treningowy to wówczas można zrobić martwy ciąg/przysiad i wyciskanie nad głowę. I mamy całe ciało przetrenowane.

Czy to się sprawdzi? Pewnie na jakiś okres czasu wystarczy ale później już grupa mięśniowa będzie potrzebować bezpośredniej stymulacji żeby się rozwijać.
O ile wiosłowanie jest wsparciem dla martwego i niejako się "pokrywają" to już dla mięśni czworogłowych martwy ciąg będzie za słabą stymulacją żeby je solidnie rozwijać po drugie uginanie nóg i martwy ciąg dobrze trenują tył uda, ale w nieco innej funkcji martwy w wyproście biodra, a uginanie w zgięciu stawu kolanowego.

Okresowo jak najbardziej możesz wrzucić martwy ciąg do planu zamiast tych ćwiczeń, ale traktowałbym to jako rozwiązanie doraźne, a nie na stałe w planie treningowym.
Z drugiej strony idziesz w dobra stronę, że chcesz bazować na złożonych ciężkich ćwiczeniach.



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2025-01-10 16:20:44
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17754 Napisanych postów 132834 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1463935
martwym ciągiem wiosła nie zastąpisz, coś musisz dać oprócz tego na górę pleców, raz w planie fbw dasz MC a w drugim siady i bedzi ok


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2025-01-06 20:14:01
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push Pull Legs

Następny temat

Trening split 4 razy

WHEY premium