SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena treningu fbw na masę

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 27 dni Przeczytanych tematów 3
Siema, trenuję 1.5roku i myślę, że jestem średnio zaawansowany, ale dopiero teraz zacząłem bawić się w tworzenie planów treningowych. Trenować mogę 3 razy w tygodniu i moim celem jest masa. Muszę zaznaczyć, że ćwiczę w domu i nie mam żadnych maszyn, tylko wolne ciężary. Przygotowałem sobie taki plan(ABC):
A
-Klata: Wyciskanie sztangi na ławie poziomej 5x8
-Plecy: podciąganie szerokim nachwytem 5x6
-Nogi: Przysiad ze sztangą 6x8
-Barki: Wyciskanie hantli nad głowę siedząc 4x8
-Triceps: Prostowanie przedramienia jednorącz w klęku podpartym na ławce płaskiej 3x8
-Biceps: uginanie hantli stojąc 3x10


B
-Klata: rozpiętki na ławce w poziomie 5x8
-Nogi: hip thrusty 6x8
-Plecy: wiosłowanie sztangą z nachyleniem w przód 5x8
-Barki: wynosy hantli stojąc w bok 4x8
-Triceps: wyciskanie francuskie 3x8
-Biceps: wyciskanie sztangi na modlitewniku: 3x8

C
-Nogi: Rumuński martwy ciąg 2x8, wspięcia na palce ze sztangą stojąc (aby poprawić łydki) 4x8
-Plecy: wiosłowanie hantlami w oparciu o ławkę 5x8
-Klata&triceps: dipy na poręczach 3x8, dipy na ławce/odwrotne pompki 2x10
-Barki: Wnosy sztangą w przód 4x10
-Biceps: Uginanie przedramion ze sztangą nachwytem 3x10

Sorry jeżeli plan jest totalnie źle rozpisany, ale to pierwszy jaki stworzyłem i dlatego o ocenę pytam was. Najbardziej interesuję mnie opinia o ćwiczenia na klatę i triceps z ciężarem ciała w sesji C, wystarczająco czy warto bardziej dowalić klatę? Z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716

Plan A jest całkiem spoko, ale ja bym zmienił kolejność i zaczął mimo wszystko od przysiadów jako ćwiczenia najtrudniejszego i najcięższego.

Plan B w mojej ocenie do zupełnego przebudowania. Rozpiętki uwielbiam, ale w planie fbw jednak dałbym coś cięższego i bardziej złożonego.
Kolejna rzecz to hip thrust są typowym ćwiczeniem pośladkowym nogi tutaj robią za kelnera, a nie realnie pracują podczas ćwiczenia więc warto by było coś cięższego dołożyć.
Ogólnie ten plan B jest dość lekki i oparty na ćwiczeniach izolowanych to mi trochę nie pasuje bo jak w planie mamy koło 5 ćwiczeń to raczej bym szedł w konkrety, a nie izolację.

W planie C martwego ciągu 2 serie to bardzo mało spokojnie możesz dać 4 serie i tutaj bym poszedł w klasyczny martwy ciąg. Wiosłowanie możesz zostawić.
Wznosy w przód dla większości zbędne ćwiczenie w treningu barków możesz dać wyciskanie nad głowę ze sztangą.
Nie trzeba więcej ćwiczeń na klatkę.

Warto się zastanowić nad dołożeniem jakiegoś ćwiczenia na rdzeń/brzuch do planu treningowego.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-04-03 15:48:48

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skupienie na ciężarze a może intensywności

Następny temat

Najpawdopodobniej Mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy

WHEY premium