SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] co nam daje niestabilne podłoże? - kilka słów o...

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
Dobry. Dzisiaj miało być o pompkach na wspomnianym niestabilnym podłożu. Ale postanowiłem się zagłębić w temat (czyt. google) i napiszę o czymś dużo ciekawszym...

czyli: co nam daje niestabilne podłoże?

po pierwsze: SIŁA!

to ona właśnie najbardziej się rozwija od takiego typu ćwiczeń. podczas ćwiczenia na niestabilnym podłożu, dużo trudniej jest utrzymać ciało w pozycji "technicznej" ćwiczenia - musimy uruchomić dużo więcej mięśni, aby utrzymać ciało w równowadze - i do tego wykonując ćwiczenie!

dajmy na ten przykład pompki na niestabilnym podłożu (za niedługo opiszę kilka takich ćwiczeń). połóżmy piłeczkę tenisową, na nią obciążenie wielkości dłoni (podziękowania dla ziomlogosa). Spróbujmy robić pompki. Efekt? Ćwiczenie utrudnione ponad dwukrotnie. Oczywiście, nie musimy kłaść piłek pod ręce, ale nie pracujemy nad równowagą, tylko nad (w tym wypadku) klatą.

Po drugie - równowaga!

Podczas ćwiczenia takim sposobem łatwo dojść do wniosku, że przeprowadzając w ten sposób większość treningu (bo chore by było przeprowadzenie go w taki sposób w całości) ćwiczymy także równowagę, oraz zwiększamy panowanie nad mięśniami (co jest skutkiem każdego treningu siłowego, ale w tym wypadku bardziej).
Całym ciałem musimy się stabilizować, a jak dorzucimy do tego sposobu tzw. "pistolety" (które same w sobie wymagają dużo równowagi) możemy zaczynać trenować akrobatykę


ĆWICZENIA oraz przykładowe PLANY TRENINGOWE z wykorzystaniem tej metody

1) Pompki; różne warianty - pod nogi i pod ręce kładziemy piłeczkę tenisową a na nią obciążenie (ja używam 5kg)
masakra dla klatki
ziomlogos o takich pompkach.

2) Pistolety - tutaj możę przydać się deska, lub gruba książka, dla hardkorów 2 piłeczki tenisowe.

wersja easy - znajdujemy podwyższenie - nie za duże, na wysokość lekko powyżej kostki. Kładziemy na nie deseczkę (robimy coś w stylu podjazdu - tak to najłatwiej opisać). Kładziemy na tym nogę (nie na podwyższeniu, tylko na deseczce) i robimy pistolety. Na pochylonej powierzchni wykonywanie ćwiczenia jest dużo trudniejsze.

wersja uber pro - kładziemy obok siebie 2 piłeczki tenisowe. na nie deseczkę (patrz wyżej). na takiej niestabilnej platformie ów ćwiczenie będzie bardzo, ale to bardzo trudniejsze.

3) Podciąganie - konstruowaliście kiedyś drążek? używało się dwóch łańcuchów do podwieszenia oraz rurki do podciągania. Tym razem używamy tylko 1 łańcucha. Musi być to wykonane tak, aby drążek "latał" na wszystkie strony. Nie muszę chyba mówić, jak trudne będzie wtedy podciąganie.

4) Wspięcia na łydki - robimy platformę jak do uber pistoletów i na niej robimy wspięcia (ważne - deseczka nie może być krótka. jak będzie krótka, to platforma się rozjedzie, a on ma być tylko niestabilna)

5) Wykroki - chyba nie muszę tłumaczyć, ale i tak to zrobię. Są dwa warianty

- wariant easy: jedna noga na niestabilnym podłożu
-wariant pro-uber: obie nogi na niestabilnym podłożu (łatwa wywrotka)



PRZYKŁADOWY PLAN powinien zawierać 1-2 takie ćwiczenia. używamy ich na krótką metę - w końcu chodzi nam o siłę, ale nie możemy robić dysproporcji. Jeden - maksymalnie dwa cykle.

Oczywiście te ćwiczenia preferowane są do fbw - nie tylko dlatego, że fbw jest najlepsze na siłę, ale również dlatego, że po takim porządnym ćwiczeniu nie masz siły na więcej

Na koniec kawał (dzięki sixth)

Czym się różni martwy płód od Elvisa?
Elvis żyje


Dziękuję za zmarnowany czas i brak uwagi.
All rights reserved by skl15.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
"p.s. Swoja droga jakie inne "klasyczne" ćwiczenia korzystają z tej zasady (push press?) "

wydaje mi się, ze można, bo podałem tylko kilka przykładów, ale wiadomo - przekombinowanie = kontuzja, więc jakbym miał polecać, ty tylko pompki, ew. wspięcia

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


sproboje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5082 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18700
no dobra masz SOGa...













... za kawał o Elvisie...




























albo NOT

Spokojnie, w sumie mozesz mnie nie lubic, tak jak ja nie lubie ludzi, ktorzy mówią by mowic.

Pozdro&Poćwicz!
--==GAINER TEAM==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2885 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32920
Opisz hardcorowe przysiady na pilce, teraz nie moge ich znalezc ale gdzies sa na youtubie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
o kvrde kotek wiem o czym mowisz

zaraz znajde moze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3921
dla mnie bomba. Kawał dobrej roboty. łap SOGa

Mój dziennik:http://www.sfd.pl/Proteo_system_by_jajek999_Wstawaj_i_walcz!!!!-t578639.html - zapraszam!

Jeśli pomogłem to daj SOG'a;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
troche przesadziles ...

w wiekszosci cwiczen co podales skupisz sie calkowicie na utrzymaniu pozycji itp a nie na poprawnym wykonaniu przez co tylko sie pokaleczysz

mozna owszem kombinowac ale bez przesady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
kotek - widziałem kiedy, ale zakładałem, że nikt tego nie zrobi

ziomlogos - dlatego jedno, max. 2 ćwiczenia

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
no ale to jedno max dwa cwiczenia moga byc zepsute

np te wykroki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
zepsute w sensie technika?

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
min

skupisz sie calkowicie na utrzymaniu pozycji i kombinowaniu jak tu sie nie przewrucic przez co albo zrobisz sobie krzywde albo cwiczenie wejdzie w posladki (czyt bedzie do dvpy)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ostateczny trening do sprawdzenia.

Następny temat

Mięśnie brzucha bez brzuszków.

WHEY premium