Chcesz poprawić swoją kondycję, schudnąć, zacząć żyć aktywnie, ale nie przepadasz za siłownią? Fakt, wizyta w tym miejscu to jedna z najbardziej efektywnych metod tracenia zbędnych kilogramów, ale na szczęście niejedyna.

Dla kogo przeznaczony jest Pilates?

Jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłaś regularnie, Pilates pomoże Twojemu organizmowi przestawić się na aktywny tryb życia. Ten trening jest bezpieczny i efektywny również dla kobiet w ciąży czy osób po kontuzjach. Nie wykonujesz żadnych gwałtownych ruchów ani podskoków, przez co nie obciążasz stawów. To idealny początek ćwiczeń dla osób, które zmagają się z nadwagą. Trening Pilates poprawia również postawę ciała oraz wzmacnia mięśnie kręgosłupa.

Jak działa trening Pilates?

Ćwiczenia te charakteryzują się wzorową techniką oraz dokładnością. Największy nacisk podczas treningu kładzie się na wzmocnienie mięśni grzbietu. Dlatego Pilates najczęściej składa się z ćwiczeń rozciągających oraz wzmacniających mięśnie brzucha, pleców, barków czy pośladków. Nie chodzi o ilość powtórzeń, a o jakość wykonania ćwiczeń. Gwarantuję, że podczas treningu Pilates odkryjesz mięśnie, o których istnieniu wcześniej nie miałaś pojęcia.

Jakie korzyści daje Pilates?

Oprócz wzmocnienia mięśni, o których wspominałem wcześniej, Pilates działa też relaksująco. Podczas poprawnego wykonywania ćwiczeń, dużą uwagę zwraca się na technikę oddychania. Dzięki Pilates-owi możesz nauczyć się poprawnie oddychać, przez co Twój organizm będzie odpowiednio dotleniony. Jeśli spędzasz dużo czasu przy komputerze, Pilates pozwoli Ci rozluźnić ramiona oraz kark. Poprawisz swoją postawę ciała oraz równowagę.

Przykładowe ćwiczenia Pilates

Skręty tułowia, skłony skośne

https://youtu.be/P07-YCE6ylA

Połóż się na macie, nogi ugnij w stawach kolanowych. Ręce umieść za głową rozstawiając łokcie na boki. Pamiętaj o tym, aby wykonując ruch nie ciągnąć głowy rękoma. Wykonuj naprzemienne ruchy kierując prawy łokieć do lewego kolana, a kolejno lewy łokieć do prawego kolana.

Bird dog

https://youtu.be/RUwLedkS4aI

Pozycja wyjściowa to klęk podparty. Wyciągnij przed siebie lewą rękę oraz prawą nogę. Mają znajdować się na wysokości Twojego kręgosłupa. Zrób wdech, kiedy kierujesz rękę i nogę w górę. Kiedy je opuszczasz, wydychaj powietrze. Staraj się napinać brzuch przy każdym powtórzeniu.

Opychanie podłogi

https://youtu.be/ieYv94j4Du8 od 10:00 min

W klęku podpartym "przyciągnij" pępek do kręgosłupa. Następnie unieś lekko kolana nad ziemię, w taki sposób, aby odległość od podłogi była bardzo mała. Wytrzymaj chwilę i opuść kolana.

Leżenie na boku i unoszenie nóg

https://youtu.be/V3LzQdcW3bM od 7:40 min

Połóż się na boku, podłóż rękę pod głowę. Nogi ustaw lekko przed sobą. Podczas wdechu unieś jedną nogę nad linię bioder. Z wydechem noga wraca do pozycji wyjściowej.

Komentarze (0)