SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] Papierowi instruktorzy!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400710
Czytajac ostatni numer czasopisma SDW znalazlem ciekawy artykukl, ktory mysle, ze bardzo sie przyda. Artykul kierowany jest przedewszystkim do mlodych, bo to oni przedewszystkim sa 'narazeni' na pomoc 'fachowcow'... A wiec do rzeczy

PAPIEROWI INSTRUKTORZY

To nie sprzet swiadczy o jakosci klubu, ale ludzie ktorzy w nim pracuja!


Bycie 'fit' jest teraz w modzie. Coraz wiecej osob uczeszcza na silownie i tzw. aerobiki. Coraz wiecej osob zaczyna dbac o swoj wyglad i zwraca uwage na to co je. Odpowiedzia na zwiekszajacy sie popyt, jest owtieranie sie kolejnych klubow fitness. Wlasciciele inwestuja duze pieniadze w sprzet silowy, aerobowy, muzyczny, sauny itd. Jednak nie sprzet swiadczy o jakosci klubu, ale ludzie ktorzy w nim pracuja. Niestety wlasciciele klubow wieksza uwageprzywiazuja do sprzetu niz do ludzi. Wazniejsza jest niska pensja i 'ladny' wyglad (dla drogich klientek bardzo wazny) niz kompetencje.

Osobiscie mialem kiedys przygode w znanym warszawskim klubie. Nie przyjeto mnie do pracy z powodu krotkich wlosow. Nie istotna byla moja wiedza i umiejetnosci. Krotkie wlosy zdyskredytowaly mnie u wlasciciela klubu. Niestety jestem lysiejacym facetem i nie bede robil z siebie posmiewiska czeszac sie 'na pozyczke'.
Zatrudniani sa czesto ludzie spoza branzy. Mam na mysli ludzi, ktorzy wstali ktoregos dnia i stwierdzili, ze fajnie bylo by pracowac na silowni. Zrobili 'papier' i juz mamy kolejnego 'fachowca'. Moze wielu osobom wyda sie smieszne, to co wlasnie przeczytali? Mnie jednak wcale nie jest do smiechu. Informacje, jakie docieraja do mnie od znajomych na temat pracujacych nawet w dobrych i drogich klubach sa przerazajace. Nie uwazam sie za osobe wszechwidzaca i cwale nie iwazam, ze wszyscy inni instruktorzy to glupki. Znam wielu swietnych fachowcow i bardzo cenie sobie ich wiedze i umiejetnosci. Niestety ostatnio mam wrazenie, ze coraz wiecej z nich odchodzi i zaczyna zajmowac sie czyms innym. Natomiast na ich miejsce przychodza zupelnie nie kompetentne osoby. Jakby tego bylo malo, sa takimi 'znawcami' tematu, ze potrafia krytykowac prace poprzednikow.

Jak wspominalem, odnosze wrazenie, ze coraz wiecej osob pracujacych na silowniach to instruktorzy z przypadku. Nie maja pojecia o dietetyce, suplementacji, treningu. Nie znaja nazewnictwa cwiczen i nie wiedza na jakie partie one sa. Osobiscie znam ludzi, ktorzy nigdy nie cwiczyli na silowni, anie sie nie interesowali sportami silowymi. Poszli na kurs i dzisiaj sa instruktorami na silowni.

Idac do klubu oddajemy sie w rece instruktora wierzac w to, ze jest on fachowcem i nam pomoze. Niestety czesto jest na odwrot. To za co w koncu placimy? Za opieke glupka, ktory twierdzi, ze martwy ciag jest bardzo kiepskim cwiczeniem na miesnie dwuglowe ud i nie warto go wykonywac? To nie zart, takie stwierdzenie uslyszal jeden ze znajomych instruktorow, ktorego podopieczny poszedl pocwiczyc do innego klubu. Taki instruktor w najlepszym wypadku nam nie pomoze, a w najgorszym moze nam powaznie zaszkodzic.

Wlasciciele klubow, traktujac instruktorow w sposob jaki wspomnialem wczesniej sami doprowadzaja do tego, ze pracuja u nich niedouki. Tylko jak dlugo to bedzie trwalo? Znajac nasz kraj dopoki nie stanie sie komus krzywda. Gdy dojdzie do powaznego wypadku (moze nawet smierci), wtedy media rozdmuchaja sprawe i ktos sie za to wezmie. Zacznie sie kontrolowanie uprawnien i kontrolowanie pracownikow przez wlascicieli klubow i odpowiednie organy. Niestety jak to u nas 'madry Polak po szkodzie', nigdy nie mozna zrobic przed- zawsze po.


W naszej branzy jest jeszcze jeden problem. Niestety- instruktorzy kulturystyki i fitness traktowani sa po macoszemu. Wiekszosc z nich zatrudniona jest na umowe zlecenie (ciekawe jak to mozliwe jest prawnie?) lub prowadza wlasna dzialalnosc gospodarcza. Prawie zaden klub nie zatrudnia instruktorow na podstawie umowy o prace, a jesli juz- to maja na 'papierze' jakies grosze- reszta pod stolem. Na poczatku wielu z nich sie tym nie przejmuje. Jednak zaczynaja sie problemy, gdy przychodzi do powaznego zycia i zalozenia rodziny. Okazuje sie np. ze nie moga wziac kredytu mieskaniowego. Dlaczego dobrzy instruktorzy nie moga pracowac spokojnie na etacie w klubie i zarabiac godziwych pieniedzy? W ostatnim czasie kilku znajomych odeszlo z klubow i pracuja jako trenerzy indywidualni. Zarabiaja wieksze pieniadze, mniej godzin pracuja, a warunki zatrudnienia w koncu sa takie same- wlasna dzialalnosc gospodarcza. Na ich miejsce przyszli ludzie z 'papierkiem', ale bez wiedzy i umiejetnosci. Ich niewiedza jest tak duza, ze sa posmiewiskiem klientow (tych bardziej znajacych sie na rzeczy). Czy wlasciciele klubow tego nie widza? To instruktorzy buduja klimat klubu. Dobrzy instruktorzy to dobry klub. Na ogol wlasciciel firmy stara sie zatrudniac jak najlepszych fachowcow, zeby firma dzialala jak najlepiej. Dlaczego tak nie jest w naszej branzy?

Artykul pochodzi z miesiecznika:
Kulturystyka i fitness Sport Dla Wszystkich Nr 7/8 Lipiec Sierpien 2008
Autor: Jarosław Gdak

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 5005 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 19714
Wiecie co... Po przeczytaniu tego artykułu otworzyły mi się oczy. Niestety ...
U mnie na siłce spośród SETEK osób chodzących na nią widziałem tylko 3, którzy robili martwy ciąg. Tylko 5 którzy robili przysiad (wyglądają nieporównywalnie lepiej od trenerów z wieloletnim stażem). Gdy zobaczyłem na forum "RMC" myślałem sobie - co oni dają. U mnie na siłce tego nie ma, pewnie pomylił się w pisowni lub co.

Zwracam honor, chciałem przeprosić za wprowadzenia w błąd użytkowników forum, między innymi Berego, który miał nieludzką cierpliwość do mnie.

Jednak jest tak, że człowiek ufa bezgranicznie trenerowi, bo w końcu ma papier i "zna się lepiej od forumowiczów".


... Człowiek uczy się na błędach.

ART wyebisty !

pS. Bery, ogarnąłem się

pzdr

Zmieniony przez - hadesZiom2 w dniu 2009-04-24 09:11:56

Zmieniony przez - hadesZiom2 w dniu 2009-04-24 09:12:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Jak ktos wyskoczy z trenerem, bedzie do czego odsylac

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 387 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4094
W pelni sie zgadzam, na kilku silowniach juz w zyciu bylem, z paroma "instruktorami" rozmawialem, w skrocie to po prostu zgroza.

Wielu z nich nie mialo ani pojecia o nazwach cwiczen, ani ich poprawnym wykonaniu, nie mowiac juz o diecie. Wiekszosc ewentualnych planow, ktore byly tam rozwieszone, to zwyczajne nieporozumienie.

Ile to razy widzialem sytuacje, ze ktos bral sie za martwy ciag w taki sposob, ze az mnie moj wlasny kregoslup bolal, a instuktor nawet nie zwrocil uwagi?

Run, rabbit run.
Dig that hole, forget the sun,
And when at last the work is done
Don't sit down it's time to dig another one.
Pink Floyd - Breathe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349860
od grudnia/stycznia też będę takim "papierowym trenerem"



pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400710
Koniu nie ******l bo bana dostaniesz

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
martwy ciag jest bardzo kiepskim cwiczeniem na miesnie dwuglowe ud i nie warto go wykonywac?
Ty myślisz że to jest szczyt, szczytów. Nie cwicze na silowni, ale raz pare razy zdazylo mi sie byc, zeby pozprawdzac maxy(o ****a 70 na klate ale max).
Podsłyszałem co radzi jeden "instruktor", gościowi.
Leciało to tak
instruktor-jednym z najważniejszych parti miesniowych jest biceps
gosciu-nie zupełnie,gdzieś czytałem że plecy i nogi
instukrot-to źle czytaleś!!!(z podniesionym głosem)

później wywiązała się długa wymiana zdań pomiędzy panami.
Ja i kumple mieliśy niezła polewke. Jeszcze wspomniał, że najlepsze na plecy jest cwiczenie, podnoszenie hanteleh bokiem w góre. Mam takie pytanie, gdzie oni do ****a znajduja takich ludzi?

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
niestety takie są nasze realia

Nawet jeden z doświadczonych siłaczy z forum pisał że zrezygnował z kursu instruktorskiego bo poprawiał prowadzącego zajęcia

No coż tak bywa

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400710
Jeden z modow ma tez instruktora i tez mowil, ze poprawial prowadzacego kurs

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Może myślimy o tym samym

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
U mnie tez rozne cuda mozna uslyszec z ust "instruktora". Pewnie za duzo reklam wspanialych urzadzen w TV ktore w kilka sekund dziennie zrobia z nas Mr. O. Tam tylko slyszy sie o wspanialych bicepsach a o nogach czy plecach? Eeee komu i na co to.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400710
rion10-> @

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocencie trening na mase

Następny temat

NooNamee/BLOG - Redukcja oraz poprawa sprawności

WHEY premium