SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Pytanie] Rzeźba w 7 miesięcy

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2390

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
Yo,
Najpierw troche konkretów.
Wiek: 15 lat (3gm)
Wzrost: 175cm
Waga: 55kg (czyli trzeba trochę przytyć)
Cel do osiągnięcia: Rzeźba (dalej opiszę dokładniej ;x)
Staż: ~3 miesiące
Aktywność fizyczna: raczej mała, ale bardzo udzielam się na wfie i jeżdżę rowerem :d
Dostępny sprzęt Kompletnie brak, chociaż mogę kupić sztangielki. I tylko w ostateczności mogę załatwić rurkę do podciągania, bo rodzice powiedzą coś w stylu, że znów coś wymyślam :D

A więc moim głównym celem jest rzeźba, na drugim miejscu stawiam siłę i wytrzymałość:
1) rozwinięcie mięśni ramion - jak narazie z ramionami jest średnio - robię 30 pompek (dobre wykonanie)
2) wzmocnienie mięśni brzucha - powiem to dosłownie - kaloryfer - z brzuchem nie jest aż tak źle - kiedyś dotrwałem do 30 dnia 6 weidera, teraz robię 3x trening 8 minutes ABS
3) wzmocnienie mięśni klatki - tak, żeby piersi lekko się odznaczały
4) No i wzmocnienie innych mięśni, ale nie zależy mi na nich specjalnie, tylko, żeby nie było żadnych problemów potem :P

Przeczytałem tematy:
- https://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html
- https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html
I inne typu rozgrzewka, streching itd.


Chciałem zacząć realizować plan: https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_TRENINGU_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH-t18564.html , ale niestety nie mam sprzętu i z tego nici ;x. Do siłowni też nie będę chodził, bo jedyna w mieście znajduje się w dzielnicy, gdzie mało kto mnie lubi, więc raczej wolę tam nie chodzić. xd

I tu moje pytania:
1) Jakie ćwiczenia powinienem wykonywać? Skupiając się głównie na brzuchu, ramionach i klacie.
2) Ile ok. powinienem przytyć?
3) Głównie chodzi mi o kaloryfer, czy dam rade zrobić go od teraz do połowy maja?

No i to chyba wszystko, z góry dzięki za wszystkie rady. ;p

Pozdro.

Tylko przelotem

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3354
7 miechow i jestes jak grecki bog ;)
odrazu na masie przybierzesz
- mam nadzieję, że to miał być żart
robienie masy to powolny proces, bez odpowiedniego odżywiania zapomnij o masie, ale o tym to już ci powiedzą w dziale odżywianie.

Jeżeli chodzi o trening to:
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących_-_foty_str._12-t359947.html - tu właściwie nie potrzeba sprzętu... drążek to niewielki wydatek... resztę można zrobić samemu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
Jakoś nie widzę opcji edytuj, więc chciałbym dodać, że niezbyt chętnie jadłbym odżywki, ale jeśli by bardzo pomagały, to w ostateczności mogę jeść.

Tylko przelotem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wzmocnienie mięśni klatki - tak, żeby piersi lekko się odznaczały
Chłopie piersi to Ty raczej miał nie będziesz! xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
XDD

No to raczej wiem, ale znam panów z takowymi xd. Jak to mam nazwać? "mięśnie klaty" joł xd

Tylko przelotem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 586 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 28134


- to jest opcja edytuj

Masz mozliwosc stosowania sie do diety ?
Piszesz że chcesz uzyskac kaloryfer w 7 miesiecy, a jednoczesnie nabrac masy. Przydalo by sie to wlasnie podzielic na 2 osobne cykle z odmienna dieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
Nie piszę, że chcę przybrać masy, ale uważam, że aby wyrobić klate i ramiona, to powinienem chyba troche na wadze przybrać.

Tak, mogę się stosować do diety.

Tylko przelotem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2202 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22170
https://www.sfd.pl/Książka_La_Fay_trening_domowy_bez_sprzetu_+_dieta_=_MASA__-t362091.html


łap dużej masy na tym nie zbudujesz a mięśnie trochę podrasujesz.

"Mądrości swych dla planów złych nie wlewaj w nich, nie wolno Ci.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
Okej, książkę wypożyczę z biblioteki. Czy dzięki poprawnie wykonywanym ćwiczeniom z tej książki w 7 miesięcy zrobię mocno widoczny kaloryfer?

Tylko przelotem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2202 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22170
Kaloryfera raczej nie dużo masz tłuszczu na brzuchu ,że się tak tym przejmujesz? Jak nie to oraj szóstkę albo abs'a i będzie git. Waga piórkowa jesteś to z kaloryferem nie powinno byc problemów. Rób pompki, czytaj książki, bierz lekcje trąbki. I pamiętaj o diecie .

Zmieniony przez - PurePower w dniu 2008-10-28 00:00:25

"Mądrości swych dla planów złych nie wlewaj w nich, nie wolno Ci.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9
Do szóstki nie wrócę, bo to masakra ;x. Gdzieś na tym forum czytałem, że 3 serie 8 minut abs dają podobne efekty do 6 weidera, ale są o wiele bardziej znośne :P

A karoryfer to tak dla szpanu XD

Zmieniony przez - Essy w dniu 2008-10-28 00:04:02

Tylko przelotem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Mylisz podstawowe pojęcia budowania masy mięśniowej i pracowania nad ich definicją (rzeźbą).
Możesz spokojnie skupić się na budowaniu masy mięśniowej, która będzie widoczna bez szczególnych zabiegów ponieważ masz niski poziom tkanki tłuszczowej. Zorientuj się w dz. odżywianie ile (i czego) powinieneś jeść i ćwicz regularnie zaczynając od programu dla początkujących.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

orbitrek maxxus

Następny temat

Ogólne ćwiczenia. Pomóżcie

WHEY premium