SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[LC] Łatwy sernik (piekarnik)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 121561

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Przepraszam, nie wiedziałem.

Zaraz zjem normalnie monitor :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
grrubas pewnie że można, ale takie mi się bardziej podoba Nie lubię takiej symetrii jak od cyrkla

Regenat zrobiłam masę, podzieliłam na dwie miski i do jednej dolałam ekstraktu waniliowego dla wzmocnienia smaku, do drugiej kakao. Sypnęłam też odrobinę proszku do pieczenia, dlatego jest lekko napowietrzone, a nie zbite. Potem wykładałam łyżkę czarnego i łyżkę białego koło siebie, nierówno, jak popadnie, byle się kolory przenikały.



Robiłam z trochę mniej niż połowa porcji w przepisie podstawowym, dlatego jest dość niskie.
Faktycznie trochę mało słodkie, następnym razem sypnę jakiś słodzik i może cynamon.
Przepis fajny, bo można do woli kombinować i dostosowywać do różnych gustów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
Takie cacuszko, z mniej niż połowa składników? Nie możliwe :) Czyli taki placek jak najbardziej można włączyć od czasu do czasu na kolację zamiast twarogu? - chodzi mi o ten ekstrakt waniliwoy i proszek do pieczenia. Dziś na bank zrobię, bo to wygląda .. marzenie. Dodam tam rodzynki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261568
Siema

Jest taka sprawa Rozbiła mi sie zewnetrzna szybka w drzwiach od piekarnika Wyglada to tak jak na zdjeciu: http://img62.imageshack.us/img62/6729/kuchenkas.jpg

generalnie tam jest jeszcze jedna grubsza szyba czyli orgyginalnie drzwiczki miały ta zewnetrzna ktorej juz nie ma i wewnętrtzna ktora widac na zdjeciu(czyli to co zostało)

Kolejnym problemem jest szczelina ktora znajduje sie w tej wewnetrznej szybie a wyglada tak http://img14.imageshack.us/img14/2248/kuchenka2.jpg

Logiczne jest ze gdy drzwiczki mialy jeszcze zewnetrzna szybe to szczelina byla zakryta a teraz jest na wierzchu

Czy kuchenka w takim stanie nadaje sie jeszcze do pieczenia? Podobno kazda nieszczelnosc albo otwarte drzwiczki momentalnie psuja wypieki ale jak bedzie w przypadku kiedy nie ma jedynie tej zewnetrznej szyby a w rogu znajduej sie malutka szczelina

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
Myślę że po piekarniku
Dwie szyby są po to żeby odizolować wnętrze od otoczenia, a jak wiadomo powietrze jest najlepszym izolatorem. Ta sama zasada jest w termosie.
Ale możesz spróbować może mięso się upiecze, biszkoptu już raczej nie zrobisz
No i będziesz miał ciepło w kuchni


Zmieniony przez - grrubas w dniu 2011-12-07 21:49:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 872 Napisanych postów 15001 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 261568
no własnie chodzilo raczej o świąteczne wypieki :/

P E R F E C T B E A S T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1205 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24999
mam pytanie czy do miksera wrzucić twaróg i jaja całe czy żółtka do miksera a białko oddzielnie ubić i dadać?

i czy do miksara dodać jakieś mleko czy wody żeby ta masa była taka żeby sie lała?

Zmieniony przez - maniexxx w dniu 2011-12-10 13:13:04

I will be big...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
twaróg i całe jaja do miksera, nie trzeba niczego dolewać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11333
Ładny serniczek trza wypróbować :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
A czym to przykryć? Bo wyczytałem grrubas, że kilka stron wcześniej pisałeś, że najlepiej to przykryć podczas pieczenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

batoniki owsiane. moga byc platki owsiane blyskawiczne?

Następny temat

ciastko z platkow owsianych

WHEY premium