SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DT] Bartwal

temat działu:

Dzienniki Juniorów

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 24271

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a to nie wystarczy ci wpc?
EAA to w sumie prawie jak wpc

Zmieniony przez - Czesiek43 w dniu 2015-01-07 23:02:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
Czesiek43
a to nie wystarczy ci wpc?
EAA to w sumie prawie jak wpc

Zmieniony przez - Czesiek43 w dniu 2015-01-07 23:02:26


Na drugim kompie miałem aminogramy z suplementacji przed i potreningowej :) Pewnie i by wystarczyło ale oczywiście pod wpływem chwili dorzuciłem to do koszyka i teraz mam ^^

EDIT: dobranoc Panowie :)

Zmieniony przez - Bartwal w dniu 2015-01-07 23:09:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
Dzień 31 - rest
Taki rest, że zrobiłem trening ^^
Marszobieg na bieżni 20min (kilka km)
Suwnica na nogi 3s12p 100kg
Wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej 3s12p 37.5kg
"Coś na plecy, przyciąganie ciężaru jak w wiosłowaniu ale gdy siedziałem na krześle oparty mostkiem" 3s10p 40kg
Rowerek 15min (prawie 6km)

Suple:
Rano - 12.5ml tranu (2.5g EPA/DHA)

Dzień 32 - 09.01.2015 - trening:
Podciąganie 3s10p 10 negatywów (2s nachwytem, 1s podchwytem)
Przysiady ze sztangą na barkach 5s12p 42.5kg
Martwy ciąg 5s12p 40.0kg
Wiosłowanie sztanga w opadzie tułowia 3s12p 42.5kg
Wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej 5s12p 42.5kg
Superserie na biceps/triceps 3s12p 32kg

Suple:
Rano - 12.5ml tranu (2.5g EPA/DHA)
Przed - 30g Białka (nugat - wpc), 40g Węgli (cytrynowe), 10g BCAA (cytryna), 5g Beta-Alaniny
Po - 30g Białka (orzech - 6 protein complex), 80g Węgli (pomarańczowe), 10g EAA (pomarańcza)

No i jak było? ZAj**IŚCIE!

Podciąganie lepiej, przysiady tak fajnie, że skróciłem sobie przerwy do minuty. W każdym kolejnym ćwiczeniu (poza WL) też skróciłem i pompa o wiele lepsza! Czuje, że spokojnie 5kg na przysiad dołożę w poniedziałek! Ale na reszcie spokojnie o 2.5kg.

A teraz bardziej szczegółowo:
Podciąganie - 1 seria gładko, 2 już gorzej i chwila przerwy podczas niej (5-10s), 3 uznałem że nachwytem nie dam rady a nie ma co opuszczać ciała jak worka z ziemniakami, więc zmieniłem na podchwyt :)
Przysiady - 1s z problemami, bo nie dałem sobie maty pod pięty (mam bardzo płaskie buty, NewBalance Minimus) ale juz w kolejnych seriach ASS 2 GRASS i dobre tempo! Przerwy 1min i wreszcie zacząłem trochę się wysilać ^^ Muszę nagrać filmik, żebyście mogli technikę wreszcie ocenić bo wg mnie ten przysiad jest całkiem całkiem.
MC - dynamicznie, plecy proste, dużo zmęczenia ale nie wiem jak zacząć robić MC poprawnie. W sensie, żeby plecy ciągle prosto mieć i ciężar odkładać na podłogę po każdym powtórzeniu :/ Cholera mnie z tym bierze...
Wiosłowanie - pierwsze 2 serie spoko a w ostatniej już ostatkami sił, po lekkim wyprostowaniu się zrobiłem całą serię. Jestem z siebie dumny, bo poczułem fajnie plecki.
WL - ciężar ok, przerwy 1:30, ale coś nie umiem wyczuć dobrze klaty... Może zmniejszyć ciężar o 7.5kg i popracować nad tym? Nie chce robić czegoś i nie wiedzieć co tak na prawdę robię!
SS B/T - pompa pompa pompa! :) Uwielbiam to na koniec! Ostatnie powtórzenia lecę na oparach ale zawsze klatka wypięta i mówię sobie "jeszcze jedno kurva!" :)
I TO DZIAŁA!





Zmieniony przez - Bartwal w dniu 2015-01-09 21:30:10

Zmieniony przez - Bartwal w dniu 2015-01-09 21:34:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 66 Napisanych postów 6280 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53732
Bartwal

A teraz bardziej szczegółowo:
Podciąganie - 1 seria gładko, 2 już gorzej i chwila przerwy podczas niej (5-10s), 3 uznałem że nachwytem nie dam rady a nie ma co opuszczać ciała jak worka z ziemniakami, więc zmieniłem na podchwyt :)
Przysiady - 1s z problemami, bo nie dałem sobie maty pod pięty (mam bardzo płaskie buty, NewBalance Minimus) ale juz w kolejnych seriach ASS 2 GRASS i dobre tempo! Przerwy 1min i wreszcie zacząłem trochę się wysilać ^^ Muszę nagrać filmik, żebyście mogli technikę wreszcie ocenić bo wg mnie ten przysiad jest całkiem całkiem.
MC - dynamicznie, plecy proste, dużo zmęczenia ale nie wiem jak zacząć robić MC poprawnie. W sensie, żeby plecy ciągle prosto mieć i ciężar odkładać na podłogę po każdym powtórzeniu :/ Cholera mnie z tym bierze...
Wiosłowanie - pierwsze 2 serie spoko a w ostatniej już ostatkami sił, po lekkim wyprostowaniu się zrobiłem całą serię. Jestem z siebie dumny, bo poczułem fajnie plecki.
WL - ciężar ok, przerwy 1:30, ale coś nie umiem wyczuć dobrze klaty... Może zmniejszyć ciężar o 7.5kg i popracować nad tym? Nie chce robić czegoś i nie wiedzieć co tak na prawdę robię!
SS B/T - pompa pompa pompa! :) Uwielbiam to na koniec! Ostatnie powtórzenia lecę na oparach ale zawsze klatka wypięta i mówię sobie "jeszcze jedno kurva!" :)
I TO DZIAŁA!


Zmieniony przez - Bartwal w dniu 2015-01-09 21:34:57


Przysiady też kiedyś robiłem z podkładkami, ale to kwestia kilku sesji rozciągania i mobilność jest na tyle zwiększona że ja robię ATG maxymalne bez podkładek boso/w płaskich butach.

W martwym ciągu skup się wypięciu klatki mocno do przodu i spięciu lędźwi i patrz się cały czas w 1 punkt, nagraj film i zobacz czy ok.

A w WL mostkujesz?

Uwaga, moje wypowiedzi zawierają dozę ironii i proszę nie brać ich na poważnie, ponieważ nie odpowiadam za krzywdy moralne.


They see me rollin...
They hatin...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
bebolek

Przysiady też kiedyś robiłem z podkładkami, ale to kwestia kilku sesji rozciągania i mobilność jest na tyle zwiększona że ja robię ATG maxymalne bez podkładek boso/w płaskich butach.

W martwym ciągu skup się wypięciu klatki mocno do przodu i spięciu lędźwi i patrz się cały czas w 1 punkt, nagraj film i zobacz czy ok.

A w WL mostkujesz?


No to muszę porozciągać kostki :) codziennie pod prysznicem i po treningu zrobię sobie 5min na to :)

Klata zawsze z przodu, tak jak w przysiadach.

Robię mostek lekki: pupa, łopatki i głowa są na ławce a odcinek lędźwiowy nie. Dobrze?

Zmieniony przez - Bartwal w dniu 2015-01-09 22:26:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
Jestem sobie na tym planie:
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
Teoretycznie na ETAPIE 2 ale robie taki plan:
Podciąganie 3s10p 10 negatywów (2s nachwytem, 1s podchwytem)
Przysiady ze sztangą na barkach 5s12p 42.5kg
Martwy ciąg 5s12p 40.0kg
Wiosłowanie sztanga w opadzie tułowia 3s12p 42.5kg
Wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej 5s12p 42.5kg
Superserie na biceps/triceps 3s12p 32kg

Robię to od miesiące i chcę w przyszłym miesiącu trochę to zmienić ale nie za bardzo i przez cały luty lecieć trochę zmienionym planem aby od marca zacząć ETAP 4 płynnie, czyli przejść na plan A i plan B (pon A, wt B, czw A, pt B). Jakieś pomysły?

To jest ETAP 4:
Zestaw A:
Przysiady tylne 5x6/8p
Wiosłowanie 5x6/8p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x6/8p
Military press 5x6/8p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x10/12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x10/12p

Zestaw B:
Przysiady przednie 5x8/10p
Martwy ciąg klasyczny 5x8/10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p

Ale przerobiłbym go na coś takiego:
Zestaw A:
Przysiady tylne 5x6/8p
Wiosłowanie 5x6/8p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x6/8p (może rozpiętki hantlami?)
Military press 5x6/8p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x10/12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x10/12p (może sztanga łamana albo superseria biceps/triceps)

Zestaw B:
Wykroki ze sztangą 5x8/10p
Martwy ciąg klasyczny 5x8/10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 5x12p (tak samo jak wyżej, superseria B/T?)

ALE:
Jak teraz przejść z tego co robię w miesiąc do tego co chcę robić w marcu? Czy może jeszcze czekać dłużej i porobić miesiąc dłużej to co mam czyli do końca marca, później jakiś miesiąc przejściowy i dopiero na początku kwietnia A/B/A/B w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
coś chyba ci sie powalilo z tymi seriami, na bica tyle co na nogi?
Ja bym dał jeszcze zestaw C


Nie bardzo rozumiem pytanie, jeżeli chcesz zmienić plan treningowy to po prostu go zmien, z dnia na dzien nawet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
Czesiek43
coś chyba ci sie powalilo z tymi seriami, na bica tyle co na nogi?
Ja bym dał jeszcze zestaw C


Nie bardzo rozumiem pytanie, jeżeli chcesz zmienić plan treningowy to po prostu go zmien, z dnia na dzien nawet


Ten plan jest z tamtego tematu :) Teraz robię po 3. A te moje "dopiski" odnośnie innych ćwiczeń? Jakie uwagi?
Czemu zestaw C? Po co? :)

Po prostu chce lecieć trochę dłużej tym co robię, żeby efekty były a nie co chwila zmieniać ćwiczenia.

Zestaw A:
Przysiady tylne 5x6p
Wiosłowanie 5x6p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x6p (może rozpiętki hantlami? czy to będzie słabe?)
Military press 5x6p
Superserie:
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 3x10p
Uginanie stojąc ze sztangą łamaną 3x10p

Zestaw B:
Wykroki ze sztangą 5x8p
Martwy ciąg klasyczny 5x8p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
Superserie:
California press 3x12p
Uginanie sztangi na modlitewniku 3x12p

Zmieniony przez - Bartwal w dniu 2015-01-10 18:25:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To nic ze ze strony, trzeba to zmienic, bo ćwiczenie objętościowo bicepsa jak nóg to nieporozumienie.

Te dopiski są ok, kombinuj i zobacz co jak na ciebie działa.
Zestaw C się przyda dla "zaatakowania" mięśni pod innym kontem, np. na dwugłowe ud nie masz nic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1040 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6981
Czesiek43
To nic ze ze strony, trzeba to zmienic, bo ćwiczenie objętościowo bicepsa jak nóg to nieporozumienie.

Te dopiski są ok, kombinuj i zobacz co jak na ciebie działa.
Zestaw C się przyda dla "zaatakowania" mięśni pod innym kontem, np. na dwugłowe ud nie masz nic


A wykroki ze sztangą nie są na 2ki? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[DT] Czysta maso przybywaj

Następny temat

[DT] koniec wymówek ! :D

WHEY premium