SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

make_yourself_proud/rekomp

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 231 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7179
wybrałam trening, obiecuję się słuchać i już nie fikać

więc chciałabym spróbować tego treningu:

TRENING nr 7 by Martucca, najbanalniejsze z banalnych, krótkie, ale rzeczowe FBW push/pull

Plan
A (push)
1. Eksplozywne ćwiczenie: PP 5x5
2. Przysiad
3. Unoszenie bioder
4. Wyciskanie sztangielek skos

Plan B (pull)
1. Ćwiczenie eksplozywne: zarzut ze zwisu 5x5
2. MC (raczej sumo, żeby wzmocnić grupę kulszowo-goleniową)
3. Żuraw (max liczba powtórzeń)
4. Podciąganie/opuszczanie na drążku nachwytem w najszerszym rozstawie (max liczba powtórzeń)
5. wiosłowanie sztangą nachwytem

Serie zasadnicze i liczba powtórzeń (chyba, że zaznaczone inaczej):
- Tydz. 1: 2 x20
- Tydz. 2: 3x 15
- Tydz. 3: 4x 10
- Tydz. 4: 5x 5

Będą 2-3 takie mikrocykle

czy to jest dobry pomysł? Ruda, czy nie porywam się znów na coś nie dla mnie? jeśli trening jest dla mnie ok, będę chciała podpytać się o kilka rzeczy, co do tego treningu. mam nadzieję, że mam jeszcze szansę

dzisiejsza micha:



Zmieniony przez - make_yourself_proud w dniu 2012-08-24 14:17:10

make_yourself_proud/rekomp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 231 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7179
zaryzykuję i zapytam już teraz
czy dobrze rozumiem, że robię ten trening przez pierwsze 4 tygodnie tak:
treningi A i B robię na zmianę
2 serie po 20 powtórzeń
poza PP i zarzut ze zwisu, które robię w 5 seriach po 5 powtórzeń
w każdej serii uwzględniam progres w ciężarach?

nie wiem wcale jakie przerwy między seriami powinnam przyjąć i co zrobić z faktem, że nie mogę kręcić aero po treningu?

bardzo proszę o pomoc

make_yourself_proud/rekomp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Trening ok, pp i zarzut 5 x 5, staraj się progresować, aero nie kręć.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 231 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7179
dziękuję Ruda za odpowiedź już się martwiłam, że zbiorowy opyerdol, może oznaczać banicję

nie wiem tylko jeszcze, co z przerwami między seriami?

Zmieniony przez - make_yourself_proud w dniu 2012-08-24 15:18:24

make_yourself_proud/rekomp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Zbiorowy opyerdol oznacza zbiorowy opyerdol. I był dla Twojego dobra.

Przerwy ok. minuty, tyle, ile będziesz potrzebowała, żeby podejść do następnej serii

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 231 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7179
ja nie wiem, czy każdy jest na tyle silny, żeby znieść taka dawkę troski ale rozumiem, że to kolejny sposób na hartowanie ducha Ladies

jeszcze muszę dopytać
1. o ćwiczenie 3 z treningu A, chodzi o to?



czy o to?




2. czy ma znaczenie czy będę trzymała sztangę z przodu czy z tyłu podczas przysiadu?

3. czy częstotliwość treningów 3 razy w tygodniu będzie ok na początek?

Zmieniony przez - make_yourself_proud w dniu 2012-08-24 16:08:06

make_yourself_proud/rekomp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 15357 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31011
Masz jeszcze problemy ze stopą, biegać nie możesz a bierzesz się za PP i zarzut? Trochę bez sensu, bo co z pracą nóg w tych ćwiczeniach? Przecież na stopy idzie duży nacisk - i tu jak coś się stanie możesz mieć problem. Nie lepiej sobie obrać coś statycznego na początek - tak żeby móc z siebie dać więcej i wzmocnić się na przyszłość - niż jechać z tym treningiem na 50% możliwości? Ja mam rozciętą lekko stopę a już PP idzie mi jak krew z nosa.
Tak tylko mówię...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 231 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7179
szczerze mówiąc nie wiem, nie znam się, mówiłam rehabilitantowi, co robię na siłowni, miał zastrzeżenia tylko do biegania, skoków i dużych ciężarów od początku

wybierając trening kierowałam się głównie tym, żeby uniknąć wypadów, a wszystkie są skonstruowane tak, że albo zawierają ćwiczenia dynamiczne albo wypady właśnie. w PP i zarzucie jest wybicie z palców ale spadam na całe stopy, więc wydawało mi się to bezpieczniejszą opcją.
źle kombinuję?

make_yourself_proud/rekomp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Zapomniałam o tej Twojej nodze. Zajrzę do Ciebie wieczorem i pokombinujemy z treningiem.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 15357 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 31011
Wypad bardzo prosto zastąpić - ja też wypadów nie robię. Możesz robić przysiady bułgarskie? bo u mnie np. zdają egzamin
Jak też nie możesz to możesz robić MC na prostych nogach czy rumuński.
Wszystko się da - a stopie trzeba dać żyć - teraz ją pomęczysz tymi dynamicznymi, potem będzie się za tobą ciągnął problem w nieskończoność - a 100% możliwości i tak nie wyrobisz bo musisz nogę oszczędzać - gra niewarta świeczki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do poprawki

Następny temat

PCOS (Marta Iza proszę o pomoc)

WHEY premium