SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zakwasy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3379

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 241 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2047
Co to znaczy że po każdym treningu mam zakwasy, czy to znaczy że on był efektywny.A ćwiczę 4 razy w tygodniu dość ciężko.

Dzięki za pomoc.

http://www.sfd.pl/temat198140/  .Jeżeli jakoś Ci pomogłem kliknij w prawym rogu-->>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Az mi sie nie chce odpisywac, bo sam nie wiesz o czym piszesz. Kwas mlekowy wydziela sie podczas wysilku beztlenowego czy tego chcesz czy nie, czy stoisz na glowie czy lezysz po skonczonym treningu - nie ma znaczenia.
Miesnie bola od kwasu mlekowego tylko podczas cwiczenia - to uczucie palenia.
Po kilku godzinach po treningu kwas mlekowy zostaje zmetabolizowany i nie ma po nim sladu w miesniach.

Co boli po treningu? Porozrywane wlokienka miesni po ciezkim treningu. Jak jest sie nie wytrenowanym to ciezkim treningiem bedzie jedno cwiczenie na partie w 3 seriach, etc.

Dlaczego nie cwiczyc partii miesniowych kiedy sa obolale? Bo zaklucamy ich regeneracje i tyle, kwasu mlekowego juz w nich dawno nie ma.

Te uwagi dotycza treningu dzielonego, w treningu HST jest troche inaczej choc mechanizm obolalych miesni jest taki sam przy kazdym wysilku.

Troche pokory chlopaku, bo swoimi wypocinami potwierdzasz tylko chaos w swojej glowie i nic wiecej.
Poczytaj trochę Trening, nigdy nikogo nie krytykuje bez powodu.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 25673
Zakwasy nie oznaczają że trening był efektywny, bo zakwasay to wcale nie jest powód do szczęścia ja nie miałem zakwasów chyba od ponad roku bo poprostu mięśnie sie przyzwyczaiły do wysiłku
zakwasy są skutkiem ubocznym beztlenowego spalania w komórkach

Zmieniony przez - LukaszF w dniu 2005-03-29 17:23:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 3517 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21015
Zakwasy - tak sie popularnie mowi na bólu mięsni, których włókna zostały naderwane na treningu. Zakwasy wcale nie muszą oznaczac że trening był udany. Znikają po kilku dniach

sra ta ta ta ta...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 765
Ja cwicze juz ponad rok i za kadym razem gdy robi klate mam zakwasy inne miesnie raczej nie choc tez sie zdaza ale klata zawsze tez tego troche nierozumiem:]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 42 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 764
Zawsze gdy po przerwie wracam do treningu badz zmieniam trening to mam zakwasy ale tylko na poczatku Lecz to taki hmm przyjemny bol :] tylko nie pomyslscie ze ja masohista

No Drugs Just TeChNo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 978
a czy zakwasy zmniejszaja zdolnosc miesnia do regeneracji ?

ogolem to jak cwiczyc zeby nie miec zakwasow, skoro nie sa one efektem udanego treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 365 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7938
dobre pytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2063 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58169
Zakwasy to w sumie sprawa bardzo indywidualna - niektórzy mimo koncentracji i dbałości o technikę nie odczywają ich na niektórych partiach, z kolei na innych niemal nie potrafią ich uniknąć. Wraz z poziomem zaawansowania "siła" zakwasów często słabnie - występują po przerwie lub zmianie treningu, następnie mięśnie przyzwyczajają się do treningu - zupełnie normalne.

Nie przejmuj się nimi, dopóki nie sprawiają ci dużych trudności w poruszaniu się przez dłuższy okres czasu - nie tędy droga, to znak, że trenujesz zbyt intensywnie(zazwyczaj za dużo serii i ćwiczeń), nie regenerujesz mięśni i nie odżywiasz się odpowiednio (to przedewszystkim).

Zmieniony przez - jaguar w dniu 2005-03-29 21:59:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
https://www.sfd.pl/temat185552/ 

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 101 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 933
z zakwasami jest taki klimat ze powinienes 2 miechy cwiczyc na max zeby miec te zakwasy bo jak boli to rosnie ;) a potem miech lajtowo zeby sie nie nabawic zakwasow zeby zregenerowac sie troszcze potem ponownie cienzki trening mi to pomoglo, bo ja cwiczylem ciagle na maxa to po 3 miechach tylko mialem spadki sily a jak zbyt lajtowo to zkoleji zadnych przyrostow albo male :) musisz to wyczuc :) moge dac Ci jeszcze jedna dobre rade jak uniknac zakwasow w nogach.. otoz gdy robisz trening nog po kazdej seri pod zadnym pozorem nie siadaj albo nie kladz sie na lawce, tylko stoj na wyprostowanych nogach albo kucnij, naprawde pomaga :) pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Bez ładu i składu, na dodatek bez sensu.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HELP ME!

Następny temat

HELP ME!

WHEY premium