SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zabiegana młoda mama...

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1795

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
Witam, jestem tu nowa i jeśli wcześniej był poruszony podobny temat, to bardzo przepraszam, ale widocznie go przeoczyłam...

Zacznę od przedstawienia siebie i swojej sytuacji.

Od dwóch lat jestem szczęśliwą mamą :) po okresie urlopu macierzyńskiego i karmienia piersią postanowiłam wrócić do pracy- niestety praca biurowa, przy komputerze, a mianowicie projektowanie instalacji sanitarnych. Czasem jakiś wypad na budowę, ale bardzo rzadko...

w zeszłym roku w lipcu wzięłam się za siebie, bo wyglądałam i czułam się jak hipopotam- nie przesadzam... Mam 169cm wzrostu i ważyłam 73kg :/ Tak więc wykupiłam pakiet ćwiczeń i diety ustalonej pode mnie i fakt faktem zrzuciłam z 10 kg w 3 miesiące. Wówczas czułam się przepięknie i przeszczęśliwie, za czym idzie, moje otoczenie, też miało o wiele lżej, bo chodziłam w końcu uśmiechnięta :)

Niestety przyszła zima... rozleniwienie, nawał pracy, dziecko zajmujące coraz więcej czasu i uwagi- kocham to, ale to jest kosztem mego wolnego czasu, który poświęcałam na ćwiczenia...

W prawdzie nie ważyłam się dawno, ale myśle ze 68kg to minimum, a pragnę znowu czuć się dobrze sama z sobą, czyli waga 60kg to to czego potrzebuję! Dobija mnie wieczny brak czasu, a już jak mam chwilkę wolną to jest już po 21 i ostatnim o czym myślę to ćwiczenia... :(

Jednak zebrałam się w sobie i przy pomocy męża jestem w stanie po pracy znaleźć dla siebie z godzinkę czasu, który chcę poświęcać na ćwiczenia.

Bardzo proszę, pomóżcie mi i powiedźcie czy taki trening, który sobie ustaliłam, jest efektywny, co mogę zmienić:

oczywiście zaczynam od:
*Rozgrzewka- różnego rodzaju wymachy (nie bezwładne) ramion, skręty tułowia, rozciąganie barków przy ścianie, opady tyłowia ze skrętem, siedząc w rozkroku skłony do jednego i drugiego kolana oraz do środka, oczywiścię wszystkie te ćwiczenia powtarzam z 15 razy

*Ćwiczenia modelujące (mam do dyspozycji dwie hantelki po 4kg każda, sztange łamana z obciążeniem po 2,5kg, czyli cała sztanga waży 10kg)- zaczynam od rąk, biceps, triceps, później grzbiet, brakuje mi jakiś ćwiczeń na klatkę piersiową, gdyż chciałabym ujędrnić biust, bo jak wiadomo po ciąży i karmieniu pozostawia on wiele do życzenia... kolejne ćwiczenia na uda, łydki, pośladki i brzuch
Jeśli macie jakieś efektywne ćwiczenia, to byłabym wdzięczna za rady i podpowiedzi. Ja robię takie jakie ktoś mi podpowie, czy zobaczę czy w tv czy też w necie

*Ćwiczenia cardio (rowerek stacjonarny)
no właśnie... i tu mam pytanie, czy jest interwały 2 minuty spokojnej jazdy po czym 40 sek na maksa prędkość, powtarzane z 6 razy, to dobre ćwiczenia cardio? bo nietstety nie mam czasu jeździć jednostajnie przez co najmniej 40 minut... temu wygodniejsze są dla mnie interwały, ponieważ mniej czasu zajmują, a ponoć są bardziej efektywne

*Rozciąganie
stosuje podobne ćwiczenia co w rozdgrzewce, dodatkowo szyję rozciągam i te partie ciała najbardziej zmęczone

Wybaczcie, że tak się rozpisałam, ale na prawdę chce się zmienić, chce schudnąć!!! zmotywowałam się i teraz tylko potrzebuję pomocy, czy to co chce robić pomoże mi osiągnąc mój cel? Te wymarzone max 60kg...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
Nad dieta pracuje, naprawde staram sie zachowac proporcje 120 białka/130węglowodany/80gtłuszczu

fotka z rekoma w dol:





Krzywa? Jak temu zaradzic? :/

Jeszcze tylko dodam, ze mam mega wielki biust, co jest moim kolejnym kompleksem zaraz po wielkim brzuchu :/ Stad moze kregoslup jest mocno obciazony?

Zmieniony przez - Zemsta007 w dniu 2013-05-22 08:48:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6693 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 33233
https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html tu znajdziesz ankietę obowiązującą w tym dziale, gdy oczekuje się pomocy. No i sporo lekturki potrzebnej by się za siebie wziąć :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Przede wszystkim musisz oduczyć się dążenia do konkretnej wagi. Chcesz wyznaczać cel? Niech to w takim razie będzie zdrowe, jędrne ciało

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
agataq- dziękuję za wskazówkę i jak tylko wrócę z pracy to wrzucę swoje dokładne wymiary :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
Ruda_29- w takim razie, dążę do płaskiego brzucha i jędrnych ud bez cellulitu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
Wiek : 28
Waga : 69
Wzrost : 169
Obwód w biuście(1) : 102
Obwód pod biustem : 81,5
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 84,5
Obwód na wysokości pępka : 95
Obwód bioder (3): 99
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57,5
Obwód łydki : 34,5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ramiona
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: rower stacjonarny
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki na mleku, kanapki, herbatka
Co lubisz jeść na obiad : wszystko co ziemniaczane (tzw kartoflarz jestem)
Co jako przekąskę : owoce
Co jako deser : nie jadam
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: zdrowa
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: tak
Preferowane formy aktywności fizycznej: bez różnicy
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : -
Stosowane wcześniej diety : Smacznie dobrana


Także taki właśnie ze mnie hipopotam... typowe Jabłko...

Poradzcie jak mam ćwiczyć, aby osiągnąć ten wymarzony płaski brzuch i generalnie się ujędrnić! Czy ten plan ćwiczeń co wyżej Wam przedstawiłam jest ok? Cos zmienic? POMOCY :/


Zmieniony przez - Zemsta007 w dniu 2013-05-08 17:37:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Pokaż jak jesz, pokaż jak wyglądasz. Wszystko trza wyciągnąć siłą?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
Ruda_29 wybacz hehe :) Staram się jesc 5 razy dziennie, sniadanie to podstawa, w ciagu 1h po pobudce, a mam ją o 6. Póżniej drugie sniadanie typu serek wiejski z jakims owocem, np banan, lunch lekki- jakis owoc, czy migdaly albo inne orzechy, nastepnie obiad, tu juz jest problem bo maz go robi i niezawsze jest on zdrowy czy dietetyczny choc sie stara ;) no i kolacja- kanapeczki badz jogurcik. Jem srednio co 3h, ostatni posilek staram sie jesc nie pozniej nic 2h przed snem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Hej, spróbuj to co jesz wpisać do dziennika posiłków

tu jest instrukcja jak to zrobić https://www.sfd.pl/-t892526.html - jak "wrzucić miskę" w dziennik

Kanapeczki i jogurciki brzmią kiepsko

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
oto moj jadlospis dzisiejszy:




Zmieniony przez - Zemsta007 w dniu 2013-05-08 22:25:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 184
a tak wygladam... help...













Teraz jużchyba macie wszystko co jest potrzebne, prawda? Troche to trwa bo dopiero poznaje to forum ;)

Jeszcze raz proszę o pomoc i dziękuję za odzew!

Zmieniony przez - Zemsta007 w dniu 2013-05-08 22:46:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zawody/Spotkanie SFD

Następny temat

najpierw idzie mój brzuch...czyli blondynka potrzebuje redukcji!

WHEY premium