Urodzona na wsi w belgijskiej prowincji Sint-Eloois-Winkel młodziutka Savannah Prez (25 l.) zawsze była bardzo aktywna. W liceum lubiła grać w koszykówkę i próbowała swoich sił w drużynie szkolnej. Nie podobało jej się jednak to, że treningi miały stałe dni i godziny spotkań. Ona chciała uprawiać sport, w którym mogłaby decydować o sama o dniach i godzinach trwania treningu. Próbowała swoich sił na zajęciach tanecznych, ale nie mogła znaleźć odpowiedniego rytmu, by kontynuować lekcje. Potrzebowała zupełnie czegoś innego na utrzymanie aktywności sportowej.

Wkrótce Savannah trafiła na siłownię i zakochała się w treningu fitness oraz siłowym. Początkowo ćwiczyła 2-3 razy w tygodniu, trenując tylko cardio, ale nie widziała postępów w zmianie sylwetki. Dopiero gdy zaprzyjaźniła się z mężczyznami na swojej siłowni, którzy trenowali siłowo, Savannah poznała, czym jest porządny trening i odnalazła swoją sportową pasję. W miarę upływu czasu, zaczęła śledzić zawodniczki fitness w mediach społecznościowych i sama zapragnęła zostać jedną z nich. W wieku 19 lat była gotowa na scenę i wzięła udział w swoich pierwszych krajowych zawodach - Mistrzostwa Belgii. Odniosła ogromny sukces, powiem zajęła II miejsce. Później odniosła kilka zwycięstw i zdobyła uznanie w branży fitness. 

Zyskała spore grono obserwujących ją fanów w mediach społecznościowych. Savannah trenuje z ciężarami przez 5 dni w tygodniu, a w weekendy robi tylko cardio, które trwa 40 minut. Stara się jeść co 3 godziny, aby jak twierdzi, utrzymać wysoki metabolizm. Oczywiście pilnuje diety, ale w weekendy pozwala sobie na małe odstępstwa. Młodziutka fitnesska nie zapomina także o suplementacji, która według niej jest niezwykle istotna. Stosuje białko serwatkowe, BCAA, spalacz tłuszczu w okresie redukcji, CLA oraz kwasy Omega-3.

 

 

Savannah jest wielką fanką Michelle Lewin i Yarishna Ayala. Śledzi ich postępy, a także wielu innych sportowców z branży na Instagramie, inspirując się ich postami. Sama może pochwalić się prawie milionem followersów. Ta przeurocza belgijka, z pewnością zasługuje na uwagę. 

 

 

Komentarze (2)
F1.08

Ciut za duze uda jak na moj gust

0
basmann

nogi i tak idą na bok ;)

0