SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przednoworoczny start :-D Dużo do zrzucenia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1726

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 469
Płeć : mężczyzna
Wiek : 27
Waga : 142
Wzrost : 188
Obwód klatki :
Obwód ramienia :
Obwód talii :
Obwód uda :
Obwód łydki :
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : pow. 40%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 2x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : mogę nie jeść cały dzień ale wieczorem wciągam jak odkurzacz, jak jem cały dzień to wieczorem i tak wciągam :D
Cel : redukcja rozłożona w czaaaaaasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : poza chrobotaniem (jak by ktoś piasku nasypał ) w kolanach OK
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, rower
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : białko, bcaa
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : i mniej prochu tym lepiej
Stosowane wcześniej diety : IF

Czytam forum od dłuższego czasu i w sumie redukuję się niespełna 3 lata. Startowałem z wagi 160 kg i przez około 2.5 roku (do maja 2014) udało mi się powoli zejść do 121 kg. Potem problemy zdrowotne (przewlekłe + ostre zapalenie prostaty) wytrąciły mnie z równowagi i przybity nastrój poprawiałem sobie obżarstwem totalnym :p
Teraz jest lepiej i mam zamiar wrócić i działać dalej. Próbowałem wskoczyć od razu w rozpiskę diety i treningu z maja (kożystałem z konsultacji onlie) ale niestety nie mogę jej utrzymać...
Postanowiłem rozpisać dietę pod siebie i robić 2 treningi FBW w tygodniu.

Poniżej menu na cały tydzień, uwzględniłem tylko główne składniki które wliczam w bilans, do każdego posiłu 1,2 i 4 dochodzi porcja warzyw, przyprawy; posiłek 3 i 5 traktuję jako przekąski

PONIEDZIAŁEK
Kurczak pieczony w przyprawach, schab smażony bez panierki


WTOREK
Kurczak taki jak w poniedziałek, na kolację owsianka z orzechami i jajka gotowane


ŚRODA
Sałatka z kurczaka, karkówka duszona w chrzanie


CZWARTEK
Kurczakowo-wieprzowe kulki z makaronem, rosół z udek i wątróbki


PIĄTEK
kanapki, na wieczór wątróbka duszona z cebulką


SOBOTA
Naleśniki z owsianych bez tłuszczu, posiłek 3 zupka


NIEDZIELA
Makrela w galarecie, 3cie danie to sernik na zimno, ostatni to klopsy


Trening w poniedziałek i czwartek
PONIEDZIAŁEK
-inverted row
-wiosłowanie hantlem
-zarzut
-martwy (mam tylko 100kg nakład to będę robić powoli i technicznie :)
-uginanie ramion ze sztangą

CZWARTEK
-przysiad przedni
-wykroki
-żuraw
-wyciskanie hantli na skosie
-wyciskanie francuskie zza głowy


To tak na początek, co o tym myślicie, co zmieniać i w jakim kierunku iść?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 469
IF wydaje się ciekawą alternatywą dla normalnego systemu który się przyjął, w sumie to teraz można powiedzieć że jem tak jakby na IF bo zaczynam około południa. Po prostu nie trawię z rana

Dużo Ci nie zostało, najważniejsze to trzymać się planu i nie odpuszczać jeszcze raz powodzenia.

Aaa i jeszcze pytałeś co do celu jaki mam, mi nie zależy na mega sportowej sylwetce, zawsze byłem gruby i nie przeszkadza mi to zbytnio tylko ze względów zdrowotnych chcę zrzucić trochę balastu i trzymać się wagi 90-100 kg dla mnie będzie to wystarczające.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 469
Może ktoś się wypowie na temat tego co ułożyłem?
Będę wdzięczny za każdą opinię i wskazówkę

Z utrzymaniem tego co rozpisałem nie mam problemu bo robiłem to pod siebie, pod smak i styl życia że tak to nazwę teraz kwestia ewentualnych modyfikacji aby szło lepiej.

Jak ogarnę dietę to zajmę się konkretniej treningiem.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 269 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25096
z takich niskich kalorii startujesz, ja mam prawie identyczne wymiary (189 cm , 138,6 kg) i na 2600 jestem głodny wieczorem, jeszcze orzechów i rodzynek podjem to 2800 kalorii jak nic wyjdzie, a nadal jestem głodny lol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 469
Kalorii jest więcej, bo nie wliczam warzyw których jem sporo... właśnie żeby się zapchać

jem tak od tygodnia i nie jestem głodny i jakoś jak na razie nie ciągnie mnie do złego (odstępstw od diety)

w treningowe mam zamiar dodać porcję węgli (50g więcej ryżu/kaszy/makaronu) do posiłku po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 469
nie ma edycji dla tego post pod postem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 469
Sorki enter poszedł przy szybkiej odpowiedzi :p

Jeśli chodzi o kaloryczność, to czytałem że przy dużym zatłuszczeniu takie schodzenie z kaloriami ma sens i przy odpowiednim doborze produktów i trzymaniu michy powinno wyjść na +

Jeśli się mylę to wszystko można zmienić i poprawić, dla tego też jestem tutaj i proszę o pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2141
Przede wszystkim daruj sobie czekoladę na kolację, spróbuj przekąsić np. twaróg + słodzik + cynamon ;)

Już któryś raz to proponuję ludziom, bo mi to fajnie wchodzi, zapycha, a jak dodam aromat waniliowy lub pomaranczowy + cynamon to smakuje jak sernik :)

Co do schodzenia na niskich kaloriach to będzie schodziło do pewnego momentu, potem metabolizm zwolni i już nie będzie chciało lecieć przy nadal dużym zatłuszczeniu. Skoro nie jest to Twoja pierwsza redukcja to sam wiesz, że spieszyć należy się powoli. Oblicz sobie zapotrzebowanie, zejdź nisko z węglami i resztę uzupełniaj z białka i tłuszczu. Stopniowo obniżaj kcal albo dodawaj sobie więcej ruchu w ciągu dnia. Taka moja rada, ale nie jestem ekspertem. Sugeruję się tym co sam przechodzę :)

Zmieniony przez - posluk w dniu 2014-12-11 10:34:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 469
Dzięki za odpowiedź, z czeko zobaczę, dałem ją żeby nie ciągnęło do złego niby nie dużo ale fajnie działa... głównie na psychę

Co do proponowanej alternatywy to mam coś podobnego w sobotę serek wiejski+jabłko potarte+cynmon MEGA
Starałem się ułożyć dietę zróżnicowaną i dopasowaną do siebie, teraz na forum szukam pomocy w dopracowaniu tego.

Kalorii nie jest znów tak mało, zważając na to że pracuję 10h na tyłku i nie wliczam w bilans warzyw z których wpadnie 300-500 kcal
Teraz moim celem jest nie popadniecie w kolejny ciąg obżarstwa bo z tym mam najgorszy problem i ciężko mi to wykorzenić
Przestoje na redu planuję przełamywać dodatkowymi treningami, zwiększaniem intensywności, jakieś rotacje w BTW albo coś w stylu IF który mi się podoba bo mogę najeść się wieczorem jak lubię... ale to wszystko później

Czytałem sporo i jak zauważyłeś to nie moja pierwsza redukcja, wcześniej jechałem na podobnym bilansie i leciało systematycznie, było dobrze do puki kontrolowałem michę i jechałem wg planu... problem pojawił się jak zacząłem podgryzać i tracić kontrolę nad tym co jem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 70 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2141
Spoko, generalnie chodziło mi o to żeby tej czekolady nie spożywać jako ostatni posiłek:)

Spróbuj sobie potrzeć czekoladę do np serka wiejskiego + trochę słodzika w płynie i można redukować ;) ja też pracuję siedząc na tyłku, mam 72kg i pochłaniam dziennie prawie 1900kcal, żeby fat leciał zamiast mięśni :)

Wcześniej jednak zaniedbywałem siłownię, ale zacząłem już systematyczne treningi więc będę musiał jeszcze trochę kcal wrzucić :) zastanów się nad tym do jakiego BFa chcesz zjechać i ile kg chcesz warzyć, bo przy Twojej obecnej masie to te 2400kcal to troszkę za mało. Początkowo ładnie pójdzie, a potem zaczniesz hamować i nie będziesz miał z czego tych kcal uciąć i będziesz musiał biegać na bieżni jak zakręcona nastolatka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 33 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 469
posluk
... i będziesz musiał biegać na bieżni jak zakręcona nastolatka


Hehe :D dobre
Z bieganiem to się wstrzymam bo problemy z kolanami mam niestety :p
Rowerek te sprawy już szybciej ^^ tylko szprzychy wymienić muszę bo troszku wybyło i małe 8 mi się robi z koła

Wezmę na pewno Twoje rady pod uwagę, poobserwuję trochę i w razie potrzeby będę kombinował
Z tym czeko to myślę że w takiej ilości to nie ważne zjem

Dzięki za zainteresowanie i powodzenia życzę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta węglowodanowa i tłuszczowa na masę.

Następny temat

10 powodów dla których trzeba zjeść po intensywnym treningu.

WHEY premium