SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Projekt TCM - redukcja piłkorza

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 175
Witam.

Najpierw kilka informacji o sobie:)

I. Wiek : 17 lat

II. Staż treningowy : 8 lat piłka nożna , od 3lat kontuzja kolana prawego i operacja w lutym. Teraz od 14.05.2009 siłownia i piłka nożna powrót może koło lipca/sierpnia (chodzi mi już o normalne treningi)


III. Najbliższy cel sportowy : redukcja ( gdyż nazbierało się sporoo tłuszczu i od około 2-3lat mam LIPOMASTIĘ/GINEKOMASTIĘ :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ginekomastia i wnioskuję że jej przyczyną jest odłożenie się sporej ilości tłuszczu w okolicach klatki piersiowej. Widać to gołym okiem kiedy napnę mięśnie. Moja choroba nie wygląda jak na zdjęciu, gdyż mam bardzo odstające napuchnięte sutki które są bardzo miękkie i gdy je uszczypnę albo kiedy jest mi zimno są normalne. Nawet przez koszulkę widać ;/ Dlatego chodzę w bluzie ;/

Waga i wymiary :

Waga - 82kg(przez 3tyg 0,5kg schudłem ale bez dietki eliminując tylko słodycze i słodkie napoje ale nadal dużo jedząc )
Wzrost - 176cm

Teraz czas na moją dietę: (zapłaciłem pieniądze i została tutaj opracowana - http://www.darkthorn.republika.pl/dieta_dieta.htm )

Do ściągnięcia pod tym adresem :
http://www.sendspace.pl/file/PntPLIzn/

Suplementacja :

Spalacz - 1tab 30min przed siłownią lub aerobami




Witaminki :





Uzupełnienie dietki ? :) :






Na początku stwierdzam że dietka nie będzie przestrzegana w 100% gdyż czasem czasu braknie coś nie wyjdzie albo się zapomni. Ale na pewno nie zastosuje w zamian tego trefnych artykułów :)


TCM - TRENING CZYNI MISTRZA



PLAN TRENINGOWY :

Kolejność : plecy- klatka piersiowa- barki- bicepsy- tricepsy-brzuch

1. NOGI (PO OPERACJI ŁĄKOTKI I RZEPKI WIĘC NARAZIE BEZ NICH)

2.PLECY :

PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE): 1s 15x
PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM: 1s 15x
ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT): 1s 15x

3.Klatka piersiowa

WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ: 1s 15x
WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE SKOŚNEJ-GŁOWĄ W GÓRĘ: 1s 15x
KRZYŻOWANIE LINEK WYCIĄGU W STANIU: 1s 15x

4.Barki

WZNOSY RAMION BOKIEM: 1s 15x
SZTRUGSY: 1s 15x
WYCISKANIE SZTANGI ZZA GŁOWY: 1s 15x

5.Biceps

Uginanie przedramion ze sztangą z podchwytem na modlitewniku: 1s 15x
Uginanie przedramion ze sztangą podchwytem: 1s 15x

6.Triceps

Wyciskanie francuskie sztangi leżąc: 1s 15x
Wyciskanie francuskie hantla jednorącz: 1s 15x

7.Brzuch

Skłony tułowia na ławce rzymskiej wysokiej: 1s 25x
Unoszenie nóg w zwisie na stojaku 1s 20x
Skłony ze skrętami tułowia na ławce rzymskiej wysokiej: 1s 15x (15x w lewo 15x w prawo)
I do tego ławeczka taka co daję 42kg ciężaru chwytam się rękami za głową maszyny i ciągnę rękami do nóg (czuć że mięśnie brzucha bardzo pracują :)


+ na koniec bieżnia tempo 10-12 km/h (jeśli się nie mylę) 2km - 5km


1-2 tydzień 15 powtórzeń
3-4 tydzień 10 powtórzeń
5-6 tydzień 5 powtórzeń (z max obciążeniami)


FBW ćwiczę w PONIEDZIAŁEK ŚRODĘ PIĄTEK
AEROBY WE WTOREK I CZWARTEK
SOBOTA I NIEDZIELA WOLNE (rybki i te inne sprawy :)




!!! START 1.06.2009 !!!


Zmieniony przez - TCM92 w dniu 2009-05-30 22:08:26
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 175
Fotki wstawię jutro tylko znajdę kabel do fona :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
kto ci ukladal ta diete???
szcerze to bardzo srednia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2084 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8275
mi sie tez ta dieta nie podoba 17 lat i 2100 kcal przy 176 cm.. to ja jem wiecej i nie tyje a jestem starsza mniejsz i wdodatku kobieta..
duzo bialka z pochodzeniea mlecznego jest w tej diecie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 175
Znaczy powiem tak w życiu i tak lepszej bym nie wymyślił więc nie narzekam na początku będzie troszkę problemów ale myślę że dość średnią dietę nadrobię bardzo intensywnymi treningami :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 175
Dzień 1. 1.06.2009

Śniadanko - płatki owsiane z dodatkiem ryżu i suszonymi owocami (czy jakoś tak) + 200ml mleka 3.2%

Potem robota do 14:00

14 obiadek - twarożek, rodzynki suszone i pomidor

15-17 siłownia bardzo intensywnie 4x15 ćwiczenia na plecy 4x15 ćwiczenia na klatkę 3x15 na biceps + 3x15 triceps + bieżnia 2km (prędkość - 12km/h) coś koło 15min.

17-19 angielski prywatny

20- śledź w pomidorze (ten w puszkach) ale jakiś lipny kupiłem i niedobry. zjadłem 1 puszkę na 2 ;/


Przez cały dzień do tego około 1.5l mineralnej i 0,5 powerade

+ oczywiście omega 3x dziennie i spalacz 30min przed treningiem.


Dieta nie dotrzymana co do końca bo wczoraj wszystko pozamykane a mając 17lat trudno samemu zarobić na składniki znajdujące się w dietce.


Zmieniony przez - TCM92 w dniu 2009-06-01 20:21:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 175
Dzień 2

Dietka utrzymana w miarę. Dziś bez aerobów bo po zastrzyku w kolano już ostatnim 5/5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 175
Dzień 3.

Dietka utrzymana + siłownia + troszkę pokopałem w piłkę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 6967 Wiek 12 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 51337
Bede sledzil i zycze sukcesow

ale mam garsc uwag:
- intensywnym treningiem nie nadrobisz niedoborow w diecie, tym bardziej kalorycznych. Moja skromna rada - wklej ja do dzialu odzywianie lub popros kogos doswiadczonego (Obliques?) o dopracowanie.
- uwazaj na wioslowanie - zgaduje ze uginasz nogi w kolanach by bylo naturalnie, ale musisz pamietac ze ugiete kolana (zwlaszcza kat 90 stopni) to kolana najbardziej narazone na kontuzje.


Wytrwalosci niech Ci nie zabraknie a osiagniesz swoje.

MOC z Toba

PROUD TO BE STEROIDS FREE

trenować jak myśląca maszyna, walczyć jak myślące zwierze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 175
BAMF

Dzięki :) Kiedy pisałem że dietkę nadrobię ćwiczeniami chodziło mi o to że czasem mogę jej nie przestrzegać ale miałem na myśli że zamiast sałatki zjem tylko ogórka pomidora i rzodkiewkę ale na żadne bardzo odstające przysmaki się nie porwę :) Na siłowni staram się wykonywać ćwiczenia dokładnie i solidnie, a nie jak widzę niektórych początkujących (sam nim też jestem:) ) to ich technika bardziej naraża ich na kontuzję niż na osiągnięcie zamierzonego celu. Troszkę się dokształcę dziś w nazwach ćwiczeń i zanotuje ile i na jakim już dźwigam :) Prawdę mówiąc przyrost siły po 4tyg jest duży bo na wszystkich ćwiczeniach już od 10-15kg targam ale na serię nie na maxach :)

Wczoraj po rocznej przerwie trochę pograłem w piłkę i pierwszy raz w życiu mam takie zakwasy :D ojjjj ciężko widzę dzisiejsze aeroby ;D

BAMF niech moc będzie też z tobą :D

Zmieniony przez - TCM92 w dniu 2009-06-04 14:58:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 175
Dzień nr 4 - 4.06.2009

Dietka utrzymana. Aeroby zastąpiła wspólna gra w piłkę nożną koło 1,5h (to się nazywa patologia hehe) Potem cóż, miałem do wyboru 2 życiodajne napoje

1. Tyskie/Lech
2. Powerade

Wybór nie był łatwy, sprite albo pragnienie i no cóż wola okazała się silniejsza wybrałem POWERADE z lodóweczki oczywiście i tak zakończył się ten brzydki dzień :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - poprawki prosze o pomoc

Następny temat

trening do oceny

WHEY premium