SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o sprawdzenie planu ułożonego przez trenera.

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5388

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Relacja z treningu. po treningu siłowym było 20 min orbitreku. pierwsze 10 udało mi się zrobić na tętnie 180 (akurat nie bardzo w to wierzę, odczuwałam mały dyskomfort w klacie, ale bez przesady), natomiast drugie 10 juz na 167, bo jakiś dziadek, który ćwiczył obok mnie kazał mi natychmiast zejść z takiego tętna, że się zabiję, etc. Był tak rozhisteryzowany, że ustąpiłam. Na nic moje tłumaczenia, że bajki o tętnie można sobie wsadzić głęboko..

Dlatego moje pytanie: czy zamiast aero mogę robić to z tematu obliques?

burpees - 30sek
pajacyki - 30sek
mountain climbers - 30sek
walka z cieniem - 30sek
30 sek przerwy
i tak 4x.

a teraz relacja z siłowni. Jestem na 4 tyg, czyli robię 2x12 powtórzeń. I tu mały zagwozd. Wiem, że potrzebny jest progres. Czy chodzi o progres w treningu czy z treningu na trening? Jeśli to pierwsze, to niestety nie udaje mi się robić wszystkich 12 powtórzeń w drugiej serii. Więc staram się robić progres z treningu na trening

1. Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej - 2x12x6kg (zaczynałam od 4 kg)
2. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej - 2x12x6kg (zaczynałam od 4 kg)
3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem - 2x12x4m+1d
4. Wyciskanie sztangielek siedząc - 2x12x5kg (zaczynałam od 4 kg)
5. Prostowanie tułowia na ławeczce - 1x12x5kg i 1x10x5kg (zaczynałam od zerowego obciążenia)
6. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne) - 2x12x5kg (zaczynałam od 4 kg)
7. Prostowanie ramion na wyciągu - 2x12x3m
8. Prostowanie nóg siedząc - 2x12x3m
9. Uginanie nóg leżąc - 2x12x2m
10. Przywodziciele na ginekologu - 2x12x4m+3d
11. Odwodziciele j.w. - 2x12x4m+3d
12. Wspiecia na palce siedząc - na suwnicy, ile się da

Objaśnienia: literki m oraz d oznaczają małą lub dużą sztabkę na urządzeniu (nie wiem, ile taka sztabka waży)
Mam poważny problem z uginaniem nóg. Nie mam podparcia dla kolan i powoduje to potworny ból. Myślę, że jest coś nie tak z maszyną, bo w poprzedniej siłowni nie miałam z tym problemów i robiłam obciążenia ok. 30 kg

Chciałam pomału przygotowywać się do pierwszego, poważnego treningu obliques dla początkującej Lady czyli:

Trening A.
A. Przysiad ze sztanga na plecach
B1. wyciskanie sztangi skos góra
B2. przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha
C1. prostowanie nóg w siedzeniu
C2. wznosy tułowia z opadu
D. plank (1x ile dasz rade utrzymać)

Trening B.
A. Martwy ciąg
B1. Wyciskanie sztangi stojąc
B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem
C1. wypady
C2. uginanie nóg leząc
D. pompki 1 seria na maksymalna ilość powtórzeń
Po treningu 20min aerobów na bieżni lub rowerku, lub orbitreku...

więc poprosiłam pana, żeby pokazał mi martwy ciąg. Pokazał, a i owszem, ale po 3 min korygowania mnie (nie wiem, chyba mam takiego garba albo co, bo w mojej opinii byłam prosta, a on mi jeszcze kazał prostować plecy) znudziło mu się i mnie zostawił. Mam jeszcze 4 tyg. treningu na maszynach, więc mam czas, ale martwi mnie, że nie mogę znaleźć osoby, która mnie pokieruje. Nie wiem, może facet się brzydził dotknąć grubasa. W ogole oczy wystawił, jak go poprosiłam o mały performance. Ok, tyle produkowania się. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A, jeszcze prośba: czy któraś z Pań modów mogłaby zmienić tytuł tego tematu na dominiquita/redukcja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wczorajsza i dzisiejsza miska wyglądają tak, jak przedwczoraj. Robię duże zakupy, potem je zjadam.

Dzisiejszy trening:
1. Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej - 2x12x7kg
2. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej - 2x12x6kg
3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem - 2x12x4m+1d
4. Wyciskanie sztangielek siedząc - 2x12x5kg
5. Prostowanie tułowia na ławeczce - 2x12x5kg
6. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne) - 2x12x5kg
7. Prostowanie ramion na wyciągu - zamiast tego zrobiłam hantle za głową i prostowanie, bo jakiś dupek nie miał ochoty mnie puścić na wyciąg, mimo że robił przerwy 5 minutowe
8. Prostowanie nóg siedząc - 2x12x3m
9. Uginanie nóg leżąc - kompletnie nie dałam rady, maszyna jest rozregulowana
10. Przywodziciele na ginekologu - 2x12x4m+4d
11. Odwodziciele j.w. - 2x12x4m+4d
12. Wspiecia na palce siedząc - na suwnicy, ile wlezie

+ 20 min na orbim. Dziadzia nie było, więc pełną parą.

Najłatwiej adaptuje mi się do ciężarów tyłek, najgorzej ręce, są bardzo słabe, zwłaszcza jeśli chodzi o wyciskanie siedząc i prostowanie na wyciągu.

Zmieniony przez - dominiquita w dniu 2012-05-10 20:26:11

Zmieniony przez - dominiquita w dniu 2012-05-10 21:22:39

Zmieniony przez - dominiquita w dniu 2012-05-10 21:50:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiejsza micha, zaraz idę potruchtać z 20 min.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 536 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17819
dominiquita
A, jeszcze prośba: czy któraś z Pań modów mogłaby zmienić tytuł tego tematu na dominiquita/redukcja?


Cześć, tutaj wpisujemy prośby o zmianę nazwy dziennika
https://www.sfd.pl/Zmiany__propozycje__skargi_DO_MODERATORÓW-t823254-s16.html#post1 

dominiquita
I tu mały zagwozd. Wiem, że potrzebny jest progres. Czy chodzi o progres w treningu czy z treningu na trening?


a o progresie polecam artykuł
https://www.sfd.pl/[Art]_Progres_jako_podstawa_treningu-t831133.html

no i powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Karniak, dzięki za wskazówki! Jakoś przeoczyłam temat progresu. Co do treningu 30 sek każde ćwiczenie z tematu obliques, to jakże byłam głupia sądząc, że mogę go wykonać :D

Mam nadzieję, że miskę prowadzę w miarę dobrze. Choć mam problem z dopychaniem warzyw do tych 750 g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I dzisiejszy trening. Miska nieco zaburzona (wizyta u babci = placuszki z wiśniami. Nie było tego dużo, ale na wszelki wypadek na kolację zjem tylko coś mięsnego z warzywami.

Co do treningu: jakże podstępne są mięśnie! Zwykle robiłam trening wieczorem, a dziś poszłam rano i... moje osiągi spadły!
1. Rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej - 2x12x7kg
2. Wyciskanie sztangielek leżąc na ławce skośnej - 2x12x7kg
3. Przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem - 2x12x4m
4. Wyciskanie sztangielek siedząc - 2x12x5kg
5. Prostowanie tułowia na ławeczce - 2x12x5kg
6. Uginanie ramion ze sztangielkami (naprzemienne) - 2x12x5kg
7. Prostowanie ramion na wyciągu - zamiast tego prostowanie ręki do tyłu w oparciu o ławeczkę 2x12x3 kg
8. Prostowanie nóg siedząc - 2x12x2m - ledwo, ledwo!
9. Uginanie nóg leżąc - kompletnie nie dałam rady, maszyna jest rozregulowana
10. Przywodziciele na ginekologu - 2x12x4m+4d
11. Odwodziciele j.w. - 2x12x4m+4d
12. Wspiecia na palce siedząc - na suwnicy, ile wlezie

+ 20 min na orbim, pełna moc.

Jutro ważenie i pomiary




Zmieniony przez - dominiquita w dniu 2012-05-12 21:01:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 526 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 14235
Cześć dominiquita

Tutaj znajdziesz dużo ciekawych rzeczy

https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html

Mam nadzieję że się przyda

Powodzenia

Aktualnie: http://www.sfd.pl/DT_chernushka-t1093265.html

Pierwszy: http://www.sfd.pl/Chernushka_//_Redukcja_//_KSZTAŁTOWANIE_CIAŁA,_UMYSŁU-t854877.html

"Быстро - это медленно, но без перерывов".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam! Nie mam za bardzo czasu na rozpisywanie się, więc tylko szybko poinformuję, że waga na dzień dzisiejszy to 65,8 kg. Pomiary wrzucę jutro. Dobranoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiejsza micha i pomiary:

biust - 110 cm!!!
talia - 79?? cm
pupa - 103 cm

zaczynam poważnie się bać..cycki rosną, co mnie ani trochę nie cieszy..Talia też nie zachwyca - brzuch nie chce ruszyć..

jeszcze mam pytanie technicznie - biust mierzycie w zwisie jak "core" macie równolegle do podłogi, czy tak, jak działa grawitacja??

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja, umięśniony zarysowany brzuch

Następny temat

Węglowodany w śniadaniu

WHEY premium