SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o pomoc ze zmianą planu treningowego!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1289

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 4 lata Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 595
ankieta
Wiek : 22
Waga : 49
Wzrost : 156
Obwód w biuście(1) : 84
Obwód pod biustem : 74
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 71
Obwód na wysokości pępka : 77
Obwód bioder (3): 89
Obwód uda w najszerszym miejscu: 51
Obwód łydki : 34
W którym miejscu najszybciej tyjesz : biodra
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) siłownia 3x w tygodniu, bieganie 2x, plank (codziennie)
Co lubisz jeść na śniadanie: kanapki z ciemnego pieczywa z warzywami + jajko sadzone
Co lubisz jeść na obiad : pierś z kurczaka, ziemniaki/makaron, warzywa
Co jako przekąskę : jabłka, banany
Co jako deser : koktajle wieloowocowe, kawa
Ograniczenia żywieniowe : brak

Stan zdrowia:
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : brak






Cześć wszystkim! :)

Od trzech miesięcy systematycznie trenuję z moim facetem, korzystając z jego sprzętu treningowego (regulowana ławeczka, długi gryf, łamany, dwie małe sztangielki + obciążenie) oraz zaczęłam niedawno biegać.

Plan treningowy, którego używam, to zestaw znaleziony tutaj na forum, t.j

TRENING nr 5 klasyczny FBW by agak

trening A
1. Przysiad ze sztangą 5x8 - max. 40kg
2. Wiosłowanie sztangą nachwytem 4x8 (max. 20kg)
3. Wyciskanie sztangielek skos góra 3x10 (max. 5kg na sztangielkę)
4. wyciskanie sztangielek na barki stojąc 3x12 (max. 5kg na sztangielkę)

trening B:
1. Martwy Ciąg 5x8 (max/25kg)
2. ŁAMANY NA BICEPS 4x8 (moja modyfikacja w zw. z brakiem wyciągu)-max.10kg)
3. wyciskanie leżąc 3x10 (max. 20kg)
4. push press 3x12 (max. 10kg)

Moje pytanie brzmi: Czy wskazane jest urozmaicenie tego treningu? A może powinnam go kontynuować? Dodam, że jestem zadowolna z efektów, ktore widzę po tych 3 miesiącach ćwiczeń, ale boję się, że trening ten może przestać przynosić mi niedługo efekty.
Jeśli chodzi o oczekiwania, jakie wiążę z treningiem to zależy mi na poprawieniu wyglądu pupy i ud. Nie zależy mi na schudnięciu, a po prostu na ujędrnieniu ciała.

Z góry dziękuję za pomoc ;)




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To czy zmieniać zależy wyłącznie od tego, jak blisko adaptacji jesteś i jakie są Twoje umiejętności.

Patrząc na tak niewielkie ciężary, które podałaś, jeszcze długo, długo możesz tym planem ćwiczyć i wciąż dostarczać sobie wystarczających bodźców treningowych.

Swoją szosą, po 3 miesiącach powinnaś operować dużo większymi obciążeniami. Ty w MC bierzesz połowę masy ciała


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2014-05-24 19:01:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odbiegając od tematu - coś mi się zdaje, że masz wadę postawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 4 lata Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 595
Dzięki za odpowiedź;)

Co do obciążeń- w MC, przysiadzie i wiosłowaniu mogłabym spokojnie dołożyć sobie kg i tak zrobię, a jeśli chodzi o wyciskanie leżąc i push press, to kilka razy próbowałam dołożyć obciążenia ale niestety, po 2 powtórzeniach zupełnie opadałam z sił.
Wadę postawy mam, niestety dość dużą- czy te ćwiczenia mogą negatywnie odbić się negatywnie na moim zdrowiu?

Zmieniony przez - brocolli w dniu 2014-05-24 19:16:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli nie widzisz progresji - wypadałoby skontrolować technikę, bo może być na przykład tak, że wyciskasz samymi rękami w ogóle nie pracując klatką. W PP zdecydowanie dużo więcej możesz mieć, bo tutaj ciężar wyciskasz siłą nóg. Zobacz sobie: wyciskasz siedząc hantle 5kg, a w ćwiczeniu, gdzie napęd dają nogi tyle samo?

Co do wady postawy, to trening bardzo wskazany, pytanie tylko, co to za wada? I jak wygląda Twoja technika? Być może warto byłoby pomyśleć nad podmienieniem na ćwiczenia unilateralne (jednonóż i jednorącz), tak żeby to słabsze kończyny dyktowały progres. Może (choć nie musi) być tak, że w przysiadzie czy MC jedna strona bierze większość ciężaru.
No i wypadałoby rozciągać przykurcze - tu kłania się terapeuta manualny i domowe ćwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 4 lata Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 595
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź;)

Co do wady postawy- mam zdiagnozowane skrzywienie kręgosłupa. Technice przyjrzę się dokłaniej, może faktycznie gdzieś robię błędy. Kilka razy po ćwiczeniach (zwłaszcza przysiadach) czułam, że lewa noga i lewy pośladek są bardziej "zmęczone", choć starałam się robić wszystko b. dokładnie i powoli.
Acha, ostatnio słyszałam, że przy przysiadach lepsze efekty osiąga się, gdy pod pięty podkłada się np. deskę, czy to prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, nie, to nie tak, że lepsze efekty. To jedna z taktyk "naprawy" przysiadu, niestety nadużywana przez niekompetentne osoby.

Tobie dobrze zrobi podmiana przysiadu na przysiad bułgarski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 4 lata Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 595
Ok, w takim razie dziś zamienię zwykły przysiad na bułgarski. Zależy mi na podniesieniu pupy, czy ten przysiad mi w tym pomoże?
I czy mogłabyś napisać jakie obiciążenie i ile serii powinnam zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jakie obciążenie - tego nikt Ci nie powie. Ma być takie, żeby ostatnie powtórzenia w serii były wykonywane z wielkim wysiłkiem, ba, nawet powinno tych powtórzeń zabraknąć. Dla jednej kobiety będzie to 60kg, dla innej 40kg.

W ogóle to podmień sobie ten trening na A/B wg Obliques (szukaj w regulaminie) i zmodyfikuj na dostępny sprzęt. Tam masz rozpisaną progresję powtórzeń i serii. Szybciej nauczysz się trenować na maksa swoich możliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 4 lata Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 595
Dziękuję! Bardzo dużo mi pomogłaś! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spełnienia celów treningowych życzę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niewłaściwy poziom hormonów

Następny temat

totalna bezradność

WHEY premium