SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Posiłek po i przed treningowy.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1704

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Witam. Otoz sprawa wyglada tak iz cwicze w godzinach 19-20, posilek przedtreningowy zwykle jest oklo godziny 17:30, natomiast mam pytanie co do posilku potreningowego. Z tego co wyczytalem powinien zawierac on białko z weglami no i tluszcze, niestety posilek potreningowy, zwykle jest moim ostatnim, a z tego co wiem wegle na noc nie powinno sie zjadac w duzej ilosci. Dlatego mam pytanie czy shake zrobiony ze 150g twarogu poltlustego, 250 ml mleka, 1 banana i lyzki oleju lnianego nadawal by sie do spozycia po treningu silowym? Ewetualnie bylbym ciekaw czy moge wypic cos takiego takze 30 minut przed treningiem?, w sumie nie liczac mleka zawiera okolo 28-30 bialka, co uwazam za w miare dobra dawke:> tylko te wegle:>

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
A nie możesz tak 10 min po treningu zjeść 75 g ryżu białego lub innych ww o wysokim IG i do tego 100g kuraka a po powrocie do domu o 21:15 jakieś 100g twarogu z pomidorkiem?

Zmieniony przez - Zuper w dniu 2008-10-23 22:20:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 4524 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 33482
Taki shake sie nie nadaje.

białko z weglami no i tluszcze

mylisz się po treningowy powinien byc bez tluszczy, tylko ww zlozone + 'szybkie' bialko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 477 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2989
Wedlog mnie po treningu musisz uzupelnic niedobor wegla. Ja mam podobna sytuacje do Twojej i moj ostatni posilek jest wlasnie po treningu. Dla tego staram sie po dokladac weglowodany ,oczywiscie nie za duzo. W dniach w ktorych nie trenuje na noc samo bialko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
W takim razie co? uzupelniajac wegle, jednoczesnie zjadam ich sporo na noc, czego rowniez nie powinno sie robic.
Ewetualnie zawsze mozna dosypac ryzu i beda wegle, ale zastanawia mnie wciaz czy aby na noc sie powinno?

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 477 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2989
Moim glownym zrodlem bialka na noc jest kupowane w sklepie w postaci proszku ja wybralem sobie o smaku czekoladowym. Takze po treningu wypijalem takiego shejka i do tego np. jakiegos magicznego batonika. Wiesz mi to dzialalo, czasami zjadalem puszke tunczyka tylo ze jast strasznie nie dobry to troche go tuningowalem. Np. kropelka oliwy ogorek kiszony, cebulka, troche przypraw. Mi Twoj szejk tez zbytnio nie pasuje, nie potrzebne tluszcze, cukry. Taki to bardziej na sniadanko
+ jeszcze kilka dodatkow. Poczekaj jeszcze na jakies podpowiedzi od innych, gdzy przypuszczam ze wiele osob ze mna sie nie zgodzi. JA diete sam sobie ustalilem i w sumie zmieniam ja caly czas. Duzo czytam forum, cos podbieram od innych. Takze moja wiedza nie jest profesjonalna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Uno poza bananem tam wegli zabardzo nie ma. Po zastosowaniu chudego twarogu tluszczu tez nie bedzie. Co do tuningowania zywnosci-zdecydowanie bardziej wole zainwestowac w diete, niz bialko w proszku, ktore moze byc uzupelnieniem diety, a nie posilkiem.

Co do shake pytam, gdyz jes tto w pewnym stopniu wygoda no i sam sposob spozycia jak najbardziej mi odpowiada, dlatego pytanie, czy np. po dodaniu ryzu, jako zrodla weglii, i odjeciu tluszczy, nadawaloby sie? czy konieczne jest jedzenie ryzu+kuraka na kolacje, bo gdzie nie zapytam, to slysze jedna i ta sama odpowiedz odnosnie po i przed treningowego posilku >.> ile mozna.

Co do tunczyka, to przeciez ryba jak to ryba, ma tluszcz

CO do sniadania, to preferuje jajka i płatki owsiane

Zmieniony przez - Skerx w dniu 2008-10-22 18:16:26

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 477 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2989
Tak tunczyk to rybaale rybi tluszcz tak zwany NNKT- czyli niezbedne nienasycone kwasy tluszczowe, najzdrowszy i najlawiej przyswajalny tluszczyk, pozatym sporo bialeczka. CO do Twojego kurczaka to ja taki posilek spozyl bym przed , 4 posilki do treningu - po tylko bialko i mala ilosc wegla. Po co chcesz sie opychac na noc. Skoro piszesz ze na silke pewnie idziesz o 18-19 to wracasz o 21 do domu. Jak juz sie tak upierasz to wszamaj gotowane piersi i 4 lyzki ryzu.

Zmieniony przez - yumbolt w dniu 2008-10-22 18:34:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Problem w tym ze jedzenie kuraka i ryzu na noc mi sie nie widzi. Ogolnie co po treningu biore kapiel i nic wiecej nie potrzebuje. No ale miesnie i owszem, dlatego chce posilek, ktory uzupelni wszelkie potrzebne skladniki. Patrz, bialko i wegle, dlatego pytam czy polaczenie twarogu i ryzu jest ok, na potreningowy, a zarazem ostatni posilek w ciagu dnia:D

p.s Zamiast twarogu moge wszamac jajo, a nawet 3

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 477 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2989
ehhe fajna gatka, ja jak jestem po wyplacie to w******czam lososika z cytrynka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Wyszlo na to ze na potreningowym poszlo 100g makaronu+120g twarogu

Macie panowie po SOGU za pomoc:>

Zmieniony przez - Skerx w dniu 2008-10-22 22:42:25

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 6262 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25443
a wiec od początku powiem o co mi chodzi bo z tematu ta jakas smieszna gadka sie zrobiła.
skoro cwiczysz wieczorem i posiłek potreningowy jest zarazem twoim ostatnim, to wegle i tak są konieczne tylko lepiej zeby pochodziły z produktów zbożowych niż z owoców, i nie musisz sie obawiac nie pujdą ci w tłuszcz!
jeżeli chodzi zas o twaróg, po treningu to zły pomysł z powodu kazeiny, zas dobrym pomysłem było by pomiszanie go z białkiem o krótszych łańcuchach <chyda ryba,mięso,białka jaj,ew odżywka>
twój koktajl nie nadaje sie kompletnie na potreningowy.

zdr

życie jest za krótkie żeby byc małym



http://www.sfd.pl/Rola_tłuszczy_-_art_by_szoho-t185012.html

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Witaminy a może ich nadmiar ?

Następny temat

Prawie jak dieta - prosze o ocene

WHEY premium