SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningu dla osób sredniozaawansowanych

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 295929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1812
Mawashi jak najlepiej wykonywać ten plan dla średnio zawansowanych 4 dni pod rząd czy

Poniedziałek (trening)
Wtorek wolne
Środa (trening)
Czwartek wolne
Piątek (trening)
Sobota (trening)
Niedziela wolne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Najlepiej:
trening
trening
wolne
trening
trening
wolne
wolne

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100
Mam pytanie do Mawashi. Czy można zmniejszyć czas przerwy między seriami bez problemu? Np. z 1,5 minuty przy treningu klaty do 30-45 sekund? Czy to będzie miało jakiś wpływ na postęp treningu? Np. przy podciągnięciach nachwytem podciągam się około 35-37 razy, przy innych partiach ciała daję radę bez problemu. Bo zacząłem robić drugie 6 tygodni po regeneracji :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jeśli obciążenie ciała jest zbyt lekkie, to jedną zpodstawowych metod utrudniania sobie jest skrócenie przerw wypoczynkowych, lub spowolnienie wykonywania ruchu.
Można spróbować wykonać też np taki patent: wszystkie ćwiczenia na daną partię mieśniową w superserii.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm wszystko fajnie, ale co z bicem i tricem ? No i jak na klatke serie macham 75 to chyba pompki nic nie dadza. Czy w domowych warunkach moge zastapic te 4 najwazniejsze dla mnie cwiczenia, ktore robie tymi ciezarami:

- klatka, 70-75 kg (sam waze 69)
- biceps - 15 kg na 1 lape
- triceps - z 10 kg na 1 lape (podnosenie za glowa)

Wyjezdzam, i na 3 miechy nie bede mial dostepu do sprzetu, a nie chce duzo stracic ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Podczas przerwy ten trening będzie wystarczający. Zapewniam Cię. Wszystko to kwestia skupienia, wczucia się w pracę mieśni i maksymalne utrudnianie sobie prostych ćwiczeń.
Ja w sobotę zrobiłem barki i nogi wykorzystując dwie 12 kg hantle bo nie mogłem iść na siłownię. Ledwo chodzę, a unoszenie ramion do góry sprawia ból
Da się, tylko trzeba chcieć.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 58
Planuję zacząć ten trening i mam zasadnicze pytanie. W jakiej kolejności robimy te ćwiczenia?
Powiedzmy dzień pierwszy. Jest klatka, dwugłowe i brzuch. To najpierw robię wszystkie serie na klatkę, potem bic a na koniec brzuch?
Tzn. Klatka: 1,2,3 x4 po kolei, koniec klatki i zaczynam bic?
Czy może po kolei po jednej serii, najpierw klatka, bic, brzuch, klatka, bic, brzuch itd?
Jeżeli pierwsza opcja to ćwiczenia po kolei 1,2,3 czy najpierw 4 razy 1 ćw. potem 4 razy drugie i 4 razy 3?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Tak, poszczególne partie mięśniowe po kolei.
1 ćwiczenie od początku do końca, drugie, trzecie itd. To już normalny trening dzielony rozplanowany tak, aby większość partii mieśniowych pracowała w różnym stopniu 2x/tydz.


Zmieniony przez - Mawashi w dniu 2009-03-17 09:11:05

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 58
Dziękuję:) Czyli najpierw 4x pompki z nogami wyżej, potem 4x pompki na taboretach itd. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to nie odpisuj:) Jeszcze raz wielkie dzięki, wspaniały poradnik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 247
Mawashi Tobie to oskar sie nalezy za ten wkład w to forum i za chęć pomocy mniej wtajemniczonym w tym sporcie:)

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy - hantle w domu

Następny temat

Kilka pytań i Plan Do Oceny!! Bardzo ważne!!

WHEY premium