SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Parę pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2732

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 564
Witam po raz kolejny, wróciłem z nową dawką pytań.

Przechodząc do sedna. Zacząłem chodzić regularnie na siłownie, wcześniej biegałem, chodziłem na basen oraz grałem w piłkę nożną lecz przez kontuzję zostaje mi siłownia + basen. Aktualnie trenuję 3-ci tydzień. Z początku stosowałem dietę redukcyjną przez 2 tygodnie zanim poszedłem na siłownię oraz tydzień na. Udało mi się zrzucić około 2kg lecz stwierdziłem (po konsultacji z paroma osobami), że jednak trzeba trochę "przymasować" gdyż brakowało siły oraz "mięśni".

Trzymam zbilansowaną dietę ok. 3300 kcal, ok. 200g białka, ok. 500 węgli i 80g tłuszczów. Po dwóch tygodniach "uroslem" o 0,5kg. Moim celem jest lekka poprawa sylwetki gdyż zdrowie nie pozwoli na większe osiągnięcia Warzyw jem około 0,5-1kg dziennie (marchewki, ogórki, pomidory etc). Zrezygnowałem z jakichkolwiek fastfoodów, alkoholu itp. Pije około 3 litry wody dziennie (Trzymam bardzo podobną dietę w każdy dzień)

Na siłownię uczęszczam 5x w tygodniu, robię trening siłowy.

Z suplementów korzystam takich jak : BCAA oraz białko WPC, korzystam również z leku Tinazor (co 3 tygodnie przerwa) oraz dostarczam tran.

1. Czy wystarczą mi suplementy z których obecnie korzystam ?
2. Czy trenować jakieś partie 2x w tygodniu ?
3.Z czego i kiedy najlepiej mogę dodać pare g białka (czy dobrym pomysłem jest sam twaróg + oliwa z oliwek)


Jakieś sugestię w stosunku do diety/treningu. Może jednak powinienem zgubić parę kg. Czekam na sugestie :)


http://iv.pl/images/18607498493531088874.jpg






Zmieniony przez - Bartekbrk w dniu 2016-11-02 20:55:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 564
Przeczytałem, problem jest w tym, że wszelakie wiosłowania, martwe ciągi przysiady, bramy itp mi odpadają :/


Zmieniony przez - Bartekbrk w dniu 2016-11-06 19:14:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
1. Suplementy wystarczą w zupełności jako uzupełnienie diety
2. Jak dopiero zaczynasz to ja bym zrobił trening fbw 3 razy w tygodniu nie więcej. Budować podstawy siły i masy mięśniowej.
3. Jak masz ok 200g białka to wystarczy w zupełności

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 7 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 40
Bartekbrk

Trzymam zbilansowaną dietę ok. 3300 kcal, ok. 200g białka, ok. 500 węgli i 80g tłuszczów.
Moim celem jest lekka poprawa sylwetki gdyż zdrowie nie pozwoli na większe osiągnięcia
Na siłownię uczęszczam 5x w tygodniu, robię trening siłowy.



Cześć.
Fajnie, że piszesz o kaloriach, makroskładnikach tylko nie podając wieku, wagi, typu budowy ciała- niczego się nie dowiemy.
Warto żebyś napisał co Ci dolega ze zdrowiem, to może być kluczowe przy propozycji treningu, a może nie powinieneś trenować? Nie wiemy.
5x w tygodniu chodzisz na siłkę i robisz trening siłowy za każdym razem? Przetrenujesz się zaraz.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
5 razy w tygodniu ? A po co ? Ja ćwiczę cztery razy przy stażu prawie 8 lat

3 dni będzie optymalne. Pamiętaj, że rosniesz w dni wolne, a nie w dni treningu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 564
Wybaczcie, mam 18-scie lat, waga to 89kg. Masa przy mojej budowie to dobry pomysł? Niestety nie wiem czy jestem endo czy ekto, wiem tyle, że gdy trzymałem niezdrową dietę przez pewnien okres grając jedynie w piłkę 3 razy w tygodniu trzymałem stała wagę. Pozdrawiam

Jeżeli mowa o zdrowiu to mam wysunięty dysk, uczęszczam na basen, wszystkie ćwiczenia wykonuje aby lędźwie nie były obciążone.



Zmieniony przez - Bartekbrk w dniu 2016-11-03 13:32:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Wklej fotki sylwetki to Ci powiemy jaki kierunek powinieneś obrać.

Dobrze jakbyś również pokazał swój plan treningowy. Przy problemach z kręgosłupem powinien on być przemyślany.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Nie sugeruj się do końca wagą bo ona nie zawsze daje prawdziwy obraz sylwetki. Lustro i regularna kontrola

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 564
Zdjęcie jest w linku IV nad dieta :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
umknęło mi gdzieś. Masuj panie kolego i dbaj o dietę bo tam sporo możesz mięśni na siebie wrzucić, ale to wymaga systematycznego treningu i dobrej diety.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 564
Oj nie jestem w stanie Wam opisać na jakich maszynach wykonuje ćwiczenia lecz mogę podać plan treningowy (w jakie dni co)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 564
Jeszcze jedno pytanko, po treningu jem od razu banana a następnie w ciągu godziny posiłek węglowodanowy. Lepiej po treningu od razu pić białko czy wrzucić sobie gdzieś gdzie nie dostarczam odpowiedniej ilości?


Zmieniony przez - Bartekbrk w dniu 2016-11-03 14:31:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena Treningu i problem.

Następny temat

Rozwinięcie mięśni, a problemy z kręgosłupem

WHEY premium