SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie się na drążku - parę pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 653
Witam! Niedawno zacząłem podciągać się na drążku i mam parę pytań. Mam nadzieję że znajdzie się ktoś cierpliwy i mi pomoże .

1. Jakie jest ustawienie dłoni (stroną wewnętrzną do przodu czy do tyłu) przy nachwycie i podchwycie oraz...
2. Czym w praktyce różnią się te ćwiczenie (na jakie grupy mięśni działają)?
3. Czym się różni podciąganie "do klatki" i "do barku" (gdzieś na Forum znalazłem informacje, że można się na te dwa sposoby podciągać, chociaż dla mnie to raczej jedna wysokość...)?
4. Jak szeroko należy rozstawiać ręce na drążku?
5. Po jakim czasie można już zacząć myśleć o dodatkowym odciążaniu się (np. z plecakiem)... no chyba, że nie jest to zalecane (stawy)?
6. Czy dobrze ćwiczę, jeśli: w pierwszej serii robię do oporu odpowiednio (sposób chwycenia drążka) 8/4 podciągnięć, w dalszych seriach również robię do oporu (ale od ok. 3. serii to już tylko 4/2), robię przerwę między seriami 2-10 min (jedna seria jednym sposobem, druga drugim - i tak na przemian) i robię tak codziennie do 20 serii (ok. 2 godz.)?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
pozno juz...i troche zmeczony jestem...ale postaram sie w skrocie odpowiedziec

1. podchwyt - dlonie skierowane w twoja strone, str. wewnetrzna do tylu
nachwyt - odwrotnie str. wewnetrzna do przodu

2. http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.htm

3. generalnie do klatki jest 'zdrwosze', gdyz do barku/karku powoduje nienaturalne ustawienie nadgarstkow

4. http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.htm  cwiczenia - podciaganie na drazku...

5. po jakim czasie? po takim az bedziesz w stanie sie odpowiednia ilosc razy podciagac...

6. no trening torche bez sensu,zalezy co chcesz osiagnac... ale jezeli chodzi o metodyke intensywnosci tego cwiczenia to przewaznie robi sie w kazdej serii do oporu - natomiast przerwy, powinny byc takze dostosowane do twoich celow - polecam poczytac http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 503 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7137
jeżeli na plecy ćwiczysz tylko na drążku to rób 8 serii podciągań do klatki i powtórzeń w każdej serii na maxa a przerwy miedzy seriami to od 2 do 3 minut aha no i jeszcze pamietaj żeby przy opuszczaniu pracowały mięśnie a nie grawitacja Możesz robić np 4 serie nachwytem i 4 serie podchwytem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
ja sie podciągałem kiedys 4 serje po max z przerwami po 4 minuty i tak doszedłem od 0 do 15 powtórzeń, potem się podciagalem piramidką ona dala najwięcej 1,2,3,4,5,6,5,4,3,2,1 z przerwami 1-4 po 1 minucie 5-5 2 minuty 4-1 po 1 minucie jak juz wydoływalem to robilem przerwy po minucie jak wydolywalem to zwiększałem piramidkę do 7 itd.. tak doszedłem do 25 razy :D, a teraz to juz jest plecaczek , w plecaczku cięzar , 6 serji z przerwami po 3 minuty , w kazdej serji zwiększam cięzar plecaka , i robie 8,6,4,3,2,1 jak juz w miare... lekko wyrabiam to zwiększam cięzar w plecaku w kazdej serji o 1kg

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
czyli robiles:1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,24,23,22,21,20,19,18,17,16,15,14,13,12,11,10,9,8,7,6,5,4,3,2,1???????i z przerwami od 1 do 2 minut...jak tak to Ci nie wierze kamilpozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
Ty chyba źle zrozumiałeś a raczej napewno źle, piramidke robiłem na początku do 6 potem z czasem zacząłem robić do 7, 8 w końcu do 9 , i wtedy moj rekord na drazku wyniósł 25 razy, a nie serje do 25 jakbym robil serje do 25 to bym sie podciągał z 70 razy ( moze kiedys )

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 7171 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 74292
hehe,myslalem ze dokonales tego cudu..spoko,cwicz moze ,moze.......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3
Powiem tak. Jak zacząłem się podnosić na drążku to po jakiś 2 tygodniach przestałem się bawić. Robiłem tylko 60 sekundowe przerwy między seriami. Mój rekord w ilości podniesień wyniósł 18 razy. Brałem wtedy białko. Po 2 tyg. przerwy od ćwiczen pogorszyła mi się kondycja i już robię mniej. Może dlatego, że na siłowni się ciągle masakruję, że brakuje mi już sił
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SOG

Następny temat

Budowa?

WHEY premium