SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nierówno rozbudowane plecy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1909

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101
Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam 19 lat, obecnie cwicze na silowni 2 miesiące od stycznia, ale trzy lata temu chodziłem przez kilka miesięcy słabo znajac technikę. Z rok temu zauważyłem że moja prawa część pleców jest troche grubsza od lewej(dolna i srodkowa część). Nie mam pojęcia czy może to być spowodowane nieprawidłowym wykonywaniem ćwiczeń czy czymś innym. Chciałbym się spytać czy i w jaki sposób mógłbym zniwelować te roznice


Zmieniony przez - Knap3 w dniu 2017-02-26 01:16:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975

Musimy mieć świadomość, że każdy z nas nie jest idealnie symetryczny. Lustrzane odbicie prawej i lewej strony ciała pokazuje, że nasze połowy ciała się od siebie różnią. Na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie tego uchwycić, ale po dłuższej chwili i dokładnym przejrzeniu się zwrócimy uwagę, że jednak nie wszystkie części ciała są takie same.

Podobnie jest z masą mięśniową. Najczęściej jedna strona ciała jest u nas dominująca, jesteśmy prawo bądź leworęczni przez co jedna strona pracuje częściej.
Ponad to wielkość naszych mięśni wynika z codziennych nawyków siedzenia, spania, wykonywania podstawowych czynności. Jednak różnica nie powinna być duża.

Gdy pojawia się różnica w wielkości mięśni u osób trenujących siłowo to powinno nam dać do myślenia, że jednak coś nie tak wykonujemy i powinniśmy się przyjrzeć dwóm rzeczom.
Po pierwsze czy nie mamy wad postawy. To jest podstawowa rzecz, która może spowodować u nas różnice w rozwoju muskulatury. A druga rzecz jaką sprawdzamy to technika wykonania ćwiczeń. Jeśli podczas wykonania ćwiczeń jedna ręka pracuje w nieco inny sposób niż druga to w ramach jednego treningu nic złego się nie dzieje, ale po kilku czy kilkudziesięciu treningach różnica może się okazać zasadnicza dla rozwoju partii.

Polecamy również: 3 najczęstsze problemy z postawą ciała





Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-11-17 12:17:10

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Najlepiej wrzuć zdjęcie byśmy wiedzieli o co chodzi i jak wygląda dysproporcja, bo z opisu trudnio wywnioskować

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Bez zdjęcia nie da się cokolwiek stwierdzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101
1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101
2


Nie wiem może przesadzam, ale na pewno są nierówne ...


Zmieniony przez - Knap3 w dniu 2017-02-26 11:00:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Ja bym obstawiał wystającą łopatkę a nie grubość mięśni.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101
No mięśni to tam nie ma zbytnio :p wydaje mi się że to pod łopatka jest grubiej, nie wiesz może czy mogę coś z tym zrobić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Ktoś by musiał ocenić lekarz/fizjoterapeuta czy nie ma jakiegoś konfliktu skrzywienia kręgosłupa.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 101
Dobra dzięki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nabranie miesni

Następny temat

Siłownia co dwa dni oraz program 100 pompek co dwa dni.

WHEY premium