SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Moja walka z tłuszczem- HIT + HIIT ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5559

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 765
Witam.
Przeczytając jeden z wielu temat Tyki,chcę go wprowadzić w życie z waszą pomocą i wiedzą [której mnie brak].Mam teranować intensywnie,wybrałem HIT,dobrze ?
Teraz coś o sobie :]
wiek: 17 lat
wzrost : 175 cm
waga: 75 kg
staż: 4 miesiące [ 3 miesiące trening 3 ćwiczenia,4 serie,powtórzenia 12-8;3-4 razy w tyg.; ostatnimi czasu 3 ćwiczenia,4 serie,powtórzenia 18-12;3> razy w tyg.]
Cel : Redukcja tkanki tłuszczowej.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem HIT,ma się składać z :
1) cięzkiego treningu ,w tym wypadku całego ciała
2) krótkich przerw 30-60 sek między ćwiczeniami
3) po 1 serie ,ćwiczenia angażujące jak najwiecej mięśni,powtórzenia 12-10
4) trening od 30 min do 60 min ,nie więcej
5) nie przekraczający 3 treningów w tygodniu

Widziałem już parę planów,ale nie byłem pewnien czy one były odpowiednie i w nich widziałem nieścisłości,dlatego też prośił bym o taki plan dla osoby podobnej do mnie.

HIIT - jeszcze go nie wykonywałem,a szukająć o nim informacji,wiem ,że trucht,bieg,sprint przeplatają się,aż do uzyskania max długość ćwiczenia 10-12 min.Lecz nie wiem od ilu internałów miał bym zacząć,ile poszczególne fazy miał by trawć [ 30,15,15,30 sek.?]? Wiem,że na początku w dni beztreningowe,[najlepiej rano ?] , czy można go wykonywać na rowerku ?

Mam nadzieje,że temat się rozwinie.Napewno będę miał kolejne pytania.Ja sogami nie nagrodzę ;/

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

ps. chyba pomyliłem działy ;/




Zmieniony przez - Riddel w dniu 2005-11-23 18:55:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2245
Czyli najlepszym rozwiazaniem beda aeroby. Juz wiecej nic o tym nie pisze. Dzieki za rade.

Pozdrowienia.

Big Mass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zdecydowanie odradzam HIT.

Tak mała liczba serii (JEDNA) na redukcji to totalne nieporozumienie.

Absolutnie w żadnym artykule nie polecałem HIT'u na redukcji, chyba coś źle przeczytałeś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 765
Chodziło mi o jedną serie na jedno ćwiczenie [liczba mnoga],ćwiczeń jak widziałem to około 7 było.Ale jeżeli tak to jaki byś proponował sposób,system ćwiczenia ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiem o co ci chodziło

ja pisałem owszem o jednym ćwiczeniu na partię, ale KILKA serii, a nie jedna

co do tego co bym tobie konkretnie polecił to przestać się bawić w redukcję i zacząć normalnie ćwiczyć - wtedy i trochę mięśni przybędzie i trochę tłuszczu spadnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 765
Owszem nie polecałeś HIT'u nigdzie na redukcję.
Ja mam z 15-20 BF % to sporo,dokłądnych % nie podam bo nie mierzyłem żadną maszyną.Ja mam kompleks na punkcie mojego tłuszczu,zawsze go miałem,teraz czas się go pozbyć próbuję,nie udaję się,dlatego nie odpuszczę.Tak wiem ,że ciągła redukcja to nic dobrego.A także to ,że zanim mi się set point zmieni to minąć musi 9 miechów albo i dłużej.
To może trening który angażuje raz górne części ciała raz dolne, ale jak taki ma wyglądać to nie wiem całkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A także to ,że zanim mi się set point zmieni to minąć musi 9 miechów albo i dłużej.

głupoty piszesz

zrób 4 tygodnie porządnego treningu siłowego z prawdziwego zdarzenia przy odpowiedniej diecie i twój setpoint zmieni się diametralnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
napewno nie masz 20%BF uwierz mi :)

j/w zacznij NORMALNIE ćwiczyć i wtedy będzie lepiej...moim zdaniem teraz to tylko mięśnie palisz na redukcji

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 765
Czyli mam zrezgnować z redukcji, jak ja wcalę nie chcę :P.
A trening normalny dla mnie , to taki ćwiczenia 3-4 na daną partię ciała seri 12, powtórzeń 12-8, 4 razy w tygodniu.Tak mam zakodowane, przez mojego brata, który nie ma broblemu z ilością tłuszczu.
Mi on przeszkadza dlatego chciałbym zacząć, bo teraz to diety nie trzymałem ;/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Słuchaj, przeciętnie za utratę tłuszczu głównie odpowiada dieta a w mniejszym stopniu trening

Po drugie, w twoim wieku relatywnie łatwo buduje się mięsnie i traci tłuszcz równocześnie, więc głupio zrobisz jeśli z tej szansy nie skorzystasz

Poza tym nic nie ryzykujesz - poświęć powiedzmy 4 tygodnie na jeden z dobrych planów jakich wiele znajdziesz tu na SFD, połącz to z dobrą dietą i za 4 tygodnie oceń efekty - jeżeli wszystko zrobisz dobrze ubędzie Ci i tłuszczu ale i przybędzie mięśni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 765
Masz rację mogę spróbować,przez 4 tygodnie.Tylko właśnie muszę to zrobić dobrze.To narazie bym musiał wyjść z redukcji,poprosić Rothena o diete :] i Ciebie o wskazanie sposobu ćwiczenia na masę,ale może jakąś lekką , bo nie mam predyspozycji do tego i marzeń z nią związanej.Chcę poprostu być szczupły :].Tak niewiele.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Polecam lekturę : https://www.sfd.pl/temat190781 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Woda na treningu?

Następny temat

Udka z kuraka

WHEY premium