SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa , plan do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1397

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17 lat

Waga

51 kg.

Wzrost

171 cm

Cel treningowy

waga 95 kg i co najmniej 40 w łapie :d :D

Staż treningowy na siłowni

Spotanicznie 1,5 roku z wielkimi pżerwami

Uprawiane inne sporty

Jazda na rowerze , (hehe praca w stolarni i to w litym dzewie :P :D)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławka prosta z regulacją skosu gurnego , prasą na nogi , wyciągiem gurnym oraz modlitewnikiem , z 70 kg nakładu gryf prosty , 2x hantle i gryf lekko łamany

Dieta

Aktualnie brak , wcinam racazej dużo miesa i żeczy bogatych w białko , nie kiedy 2 x na miesiąć zjem jakiegoś kebaba i popije pepsi :D

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Skoljoza ;( ;(

Zażywane suplementy

żadnych , jest możliwoś zakupu do 70 zł hehe :)

Ostatnio przerabiany plan

spotanicznie , za duży harmider żeby o tym pisać

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Wycisk:50 kg Martwy: 75kg Przysiad 40kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1084
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum SFD.Jako że jestem tu pierwszy raz, od razu przepraszam za błędy i niedogodności wynikające z mojej niewiedzy.Do rzeczy , po niżej przedstawiam wam mój plan na mase [wiem że zostanę ,,skatowany'' za brak diety , ale wcinam dużo białka , mało słodyczy i ogólnie tłustych rzeczy. Spontanicznie kupując suplementy ].

Poniedziałek Trening A (Klatka +Biceps)
Wyciskanie sztangi leżąc płasko pow.: 12 10 8 6
Wyciskanie sztangielek leżąc pow.: 12 10 6 8
Uginanie ramion ze sztangą pow.: 12 10 8 6
Uginanie ramion ze sztangielką w podporze o kolano pow.: 12 10 8 8

Środa Trening B (Plecy +Barki)
Podciąganie sztangi w opadzie-wiosłowanie pow.: 12 10 8 8
Podciąganie sztangielek leżąc na ławce poziomej pow.: 12 10 6 6
Unoszenie ramią ze sztangielką w przód i na boki pow.: 12 10 8 6
Unoszenie sztangi w opadzie (kaptury) pow.: 12 10 8 6

Piątek Trening A (triceps +nogi +przedramiona)
Unoszenie sztangielek za kark pow.: 12 10 8 6
Wyciskanie sztangi leżąc w wąskim chwycie pow.: 12 10 8 6
Uginanie nadgarstków pod chwytem i nad chwytem .: 10 10 10 10
Hack-przysiady pow.: 12 10 8 8
Przysiady ze sztangą pow.: 12 10 6 6

Jak widzicie jest to tylko plan na masę , i właśnie sęk w tym że nie wiem jak ,,połączyć'' go z treningiem siłowym.

(dodaje drugi ten sam plan ponieważ wcześniej , dodając nowy temat nie zaznaczyłem opcji profesjonalnej odpowiedzi :/
Pozdrawiam i z góry dziękuje za wyrozumiałość:Mały Fimsy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1084
Sory znów się zbłaźniłem , Rużnica jet niewielka ale jest (Wiesz co najlepiej wżuce fotki i tyle :) ) :P Dzięki za Pomoc w8mp250 , Normalnie reszta Ludzi miała by mnie w dupie z racji braku wiedzy itp. :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
Ostatnio przerabiany plan: spotanicznie , za duży harmider żeby o tym pisać

jak nie masz czasu zeby cwiczyć to zacznij na początek dla ciebie przez 6-8 tygodni zacznij od prostego FBW: (post traktor71)


https://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

1. przysiad
2. rdl (rumuński martwy ciąg)
3. wyciskanie na ławce
4. wiosłowanie
5. wyciskanie w staniu
6. podciąganie na drążku (nachwyt)

pyzatym ważne jest abyś skupił się na:
1 diecie https://www.sfd.pl/Odżywianie-f10.html
2 regeneracji (min 8 godz. snu – odnowa relaksacja itp. Itd.)
3 odpowiedniej technice wykonywania ćwiczeń.
4 sukcesywnie zwiększaj ciężar zadbaj o systematykę treningową.

po tym czasie odezwij się jak ci idzie. Wszystko powodzenia!!!


Do poczytania:

https://www.sfd.pl/[art]_O_treningu_siłowym_prawie_wszystko_by_Panda_&_Antoś_-t875977.html

https://www.sfd.pl/ART_Błędy_w_podejściu_do_treningu_siłowego-t889497.html

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1084
Dzienki stary , na pewno tak zrobię i dam ci znać o efektach ;) ... Za szybką odpowiedź na temat łapiesz SOG;a
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1084
Zaczełem trening fbw dopiero dzisiaj (miałem małe problemy zdrowotne , przez ostatni czas od utworzenia tematu) Na początku zdawało mi się że 20 kg na klate , leżąc poziomo na ławce prostej jest znikome ale się miliłem , czuje te partię mięśni o których pojęcia istnienia nie miałem . Zapowiada się znakomicie hehe choć to dopiero ,,start'' w FBW . Nie doczytałem tylko ile on ma trwać , kolega jechał na FBW miesiąc i mówił że to w zupełności wystarcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
6-8 tygodni i wracasz zdajesz relecję Ł=

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Ja bym był nawet za 4 tygodniami i relacja i najwyżej dalej lub zmiana .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
dokladnie nawet lepiej :)

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1084
Ok . Postaram się wrzucić zdjęcia z początku i końca (mam problem z ,,symetrią'' ciała , oturz lewa łapa 2x chudsza od prawej , to samo z kapturem i Motylkami ..czy jak to sie nazywa tak ,,chodzi mi oto wiecie , pod pachą , na łopatkach'' hahhaha to głupi opis tej parti mięsni ale inaczej nie umiem .Jak zwykle mam pytanie :) propo ,,symetri ciała '' , to lewą strone tylko robić na ,,wyczucie'' (jak rosńie) czy zwiększyć serie 2x na ,,lewą strone ciała'' i na prawą normalnie (Jade treningiem FBW ) :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
2x mniejsza czyli jak w jednej masz 30 to w drgiej 15???? :D

Be the best version of You!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1084
Tak , dokładnie tak :D :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3003 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 17289
cierpisz na jakąś chorobę?

Be the best version of You!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening ocena

Następny temat

FBW z superseriami do oceny

WHEY premium