SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Martwy ciag z Pudzianem

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4395

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Tekst pochodzi z gazety kif numer.10 pazdziernik 2007.


Przygladajac sie z jaka swoboda Mariusz unosi i opuszcza sztange wazacza 380kg mialem ogromna ochote wykonac kilka serii martwego ciagu pod jego okiem. W koncu to trzykrotny mistrz swiata StrongMan i zarazem wielki autorytet w sportach silowych. Oczywiscie ciezar 380kg nie wchodzil w rachube, ponieważ- choc nie jestem ulomkiem- nie zdolal bym go nawet uniesc z podlogi. okazja sie nadarzyla, gdy Mariusz skonczyl trening. Za jego zgoda na pierwsza serie na sztange zalozylem 140kg i juz chcialem chwycic ja w dlonie i uniesc, gdy Mariusz podszedl do mnie i powiedzial:"kazde cwiczenie silowe, o ile wykonuje sie je w sposob nieprawidlowy lub tez na zbyt duzym ciezarze, moze sie zakonczyc kontuzja. Dotyczy to zwlaszcza cwiczen ciezkich, czyli takich, jak martwy ciag. Z uwagi chocby na to, pierwsze co powinienes zrobic, to starannie rozgrzac miesnie grzbietu, stawy biodrowe, kolanowe, barkowe i nadgarstkowe. Tak wiec zanim chwycisz sztange w dlonie i zaczniesz cwiczenie, zafunduj sobie 5 lub jeszcze lepiej 10 minut rozgrzewki. Sklony tulowia w przod i bok oraz dalekie wykroki to podstawa takiej rozgrzewki" Posluchalem mistrza i zrobilem to co mi radzil. Po rozgrzewce podszedlem do sztangi i sluchalem instrukcji Mariusza:"Stan blisko sztangi, jakis centymetr od jej gryfu. Stopy ustaw na szerokosc ramion i zachowujac naturalna krzywizne kregoslupa, ugnij jednoczesnie nogi w kolanach i pochyl tutow, tak by dlonmi chwycic sztange na szerokosc nieco wieksza niz szerokosc ramion. Gryf sztangi chwyc nachwytem, stosujac chwyt zamkowy. Nie chwytaj gryfu chwytem przemiennym (nachwyt, podchwyt), czyli tak, jak to robia trojboisci, konsekwencja takiego chwytu jest bowiem nierownomiermy rozklad sil w dolnym odcinku grzbietu."Zrobilem wszystko zgodnie z tym, co mowil Mariusz i juz myslalem, ze bede mogl rozpoczac cwiczenie, gdy dostalem od niego kolejna porcje uwac:"Zejdz biodrami bardziej w dol, wypchnij klatke piersipowa do przodu i unies tulow tak, aby rece miec wyprostowane. Nastepnie mocno sciagnij lopatki i pilnuj, aby w czasie cwiczenie byly one mocno sciagniete. Jest to niezwykle wazne, gdyz pomaga utrzymywac plecy we wlasciwej pozycji. Teraz unies glowe, tylko nie za wysoko, bo mozesz nabawic sie kontuzji szyjnego odcinka kregoslupa i napnij miesnie grzbietu, naramienne, posladkow oraz ud. Jak to wszystko zrobisz to mozesz rozpoczac cwiczenie."Wykonalem kilka powtorzen, ale tak na prawde nie bylem z nich zadowolony. Chyba trema mnie nieco zjadla. W koncu nigdy nie mialem okazji cwiczyc pod okiem trzykrotnego mistrza swiata StrongMan. Pojawil sie tez lekki bol w dolnej czesci grzbietu. Powiedzialem o tym Mariuszowi.Ten sie tylko usmiechnal i stwoerdzil:Dobrze, ze odczuwasz jedynie lekki bol, b moglo byc znacznie gorzej. Po osiagnieciu pozycji wyprostowanej zbyt mocno odchyliles tulow do tylu, robiac tzw. przeprosty grzbietu.Konsekwencja tego bylo zbyt duze przeciazenie dolnego odcinka kregoslupa, a efekty tego odczuwasz teraz na sobie.
Sztange powinienes unosic do pozycji wyprostowanej i na tym skonczyc.Przy kazdym powtorzeniu upewnij sie, czy pozycje taka osiagnales. Jest to bardzo istotne, poniewaz pozycja taka gwarantuej mocne zaangazowanie miesni czworobocznych, a dobrze rozwiniete miesnie czworoboczne maja kolosalne znaczenie dla ogolnego rozwoju miesni plecow. Prostujac tulow, nie odchylaj sie do tylu, bo jest ci to niepotrzebne. Tak robia trojboisci, aby sedziowie nie mieli zadnych watpliwosci, ze boj wykonali poprawnie.


Umiescile tu ten tekst przede wszystkim by przedstawic wam spostrzerzenia i uwagi Mariusza ktory ze tak mozna powiedziec jest mistrzem tego cwiczenia i wykonuje je z niewiarygodna latwoscia a przy tym najlepsza technika.
Mam nadzieje ze zauwazycie w swej technice jakies bledy i skorygujecie je.
I jeszcze jedna uwaga.Tekstu nie przepisywalem calego ale jesli ktos chce to moge wstawic pozostala czesc.
pzdr.

Zmieniony przez - zaskron w dniu 2008-02-10 13:07:27
1

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Nie wiem czemu wyszla taka w dupe zruchana jakosc:/ (f***) na kompie wyglada to super.
Ale moze cos tam odczytacie. Da sie cos przeczytac. Jesli kogos interesuje caly art to zycze milej lektory.
pzdr.
PS: jescli ktos chce lepszej jakosci foty to niech daje maila to na poczte wysle.

Zmieniony przez - zaskron w dniu 2008-02-12 19:43:20

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 854 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14576
Mi sie podoba, choc bylo juz wiele na temat MC.
SOG duchowy.
Dawaj reszte

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
tzn. chodzilo mi o ciag dalszy dotyczacy dalszej rozmowy z Pudzianem. Ale tam nie ma juz nic ciekawego dla tego wkleilem najlepsze kawalki. Najwyzej jak znajde troche czasu to postaram sie dokonczyc ten artykol.
Ale mam nadzieje ze przez ten artykol dowiedziales sie czegos ciekawego. I szkoda ze tylko ty to przeczytales.
pzdr.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 114 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3695
No ja tez przeczytalem i bardzo mi sie to podoba poniewaz mam jeszcze problemy z technika w MC a tu jest wszytsko ladnie opisane SOG polecial
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 486 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16559
widziałem to w kif :D dzieki

NO PAIN NO GAIN

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Pudzian raczej dobrej techniki w ciągu nie ma. Przynajmniej na zawodach. Wózek potężny, szarpie ostro grzbietem. Artykuł pod publikę

PS: Co do chwytu przemiennego to starczy tylko odpowiednio rozstawić ręce i raczej nie ma problemu z "nierównomiernym obciążeniem kręgosłupa"

PS2: W 380 na lajcie też nie wierzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217564
Artykuł jest dobry.

Akurat gazeta z nim wpadła mi w ręce w okresie kiedy zaczynałem wprowadzać do swojego treningu martwy ciąg. Wcześniej wykonywałem jedynie unoszenia tułowia leżąc na brzuch, które jak uważam doskonale przygotowały mnie do boju

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
dzieki za soga, odbijam.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118


Postanowilem wrzucic caly tekst- Jest to skan gazety.
cz.1

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118


2 czesc.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118


3 czesc.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW do oceny

Następny temat

Sposób na klatke

WHEY premium