SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jestem nowicjuszem i proszę was o pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 144 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 907
Witam wszystkich "pakerów" :D
Jestem tu nowy i wogule zamierzam założyć swoją domową siłownie i mieć ładne ciało. Mam kilka pytań:
1. Czy żeby mieć ładne i dosyć duże mięśnie brzucha, bicepsy itd. To musze jechać na jakichś odżywkach czy wystarczy sie dobrze odżywiać?
2. Ile czasu dziennie musze ćwiczyć?
3. Czy jeśli zjem dziennie jeden 500g. jogurt to wystarczy czy musze jeść go więcej
4. Ile owoców musze jeść dziennie?? (mam 15 lat, 180cm wzrostu i 75kg)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 285 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12649
Jesteś początkujący, więc na początek proponuję trening ACT.
https://www.sfd.pl/temat18564/ - propozycja treningu dla początkujących

"TRENING 'ACT' (AEROBIC CIRCUIT TRAINING) - czyli aerobiczny trening obwodowy z obciążeniem. Ma on na celu nie tylko wszechstronny rozwój sylwetki (masy mięśniowej i siły), ale również wytrzymałości i ogólnej koordynacji ruchu. Zalecany jest szczególnie początkującym kulturystom, którzy chcą się np. pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić swoją kondycję, ukształtować sylwetkę. Taki trening jest szczególnie pożądany dla tych, którzy chcą następnie specjalizować się w kulturystyce (...)."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 144 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 907
A i jeszcze jedno. Nie chce kupywać żadnych prochów itd. To wzbudziło by podejżenia u moich rodziców. A nie jestem żadnym narkomanem. Mam pytanie:
1. Z kąd a może w jakich posiłkach jest najwięcej protein. Skąd moge je mieć. Wiem że bardzo pomagają w przyroście masy mięśniowej. Tylko skąd wziąć te proteiny??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 644 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8248
Ad 1 - zalezy co dla Ciebie znaczy ładne ciało ale suple sa potrzebne choc w poczatkowym okresie treningów zbedne ( najpierw zajmij sie DIETA )
Ad 2 - poczytaj najpierw to forum bo 6 przeczytanych art. jednak mało a gdy juz prezczytasz to zadaj ew. pytania
Ad 3 - CHYBA ZARTUJESZ ( patrz Ad 2 )
Ad 4 - j.w
Radze abys naprawde poczytał forum bo jest tu wiele informacji które sam mozesz wydobyc uzyj wyszukiwarki i zgłos sie do działu odzywianie tam Ci pomoga ułozyc diete Życze miłych i owocnych treningów :) POZDRO !!!!

" Każda droga nawet ta najdłuższa zaczyna sie od pierwszego kroku "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1244 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 45703
1. Poczatkowo sama dieta (pozniej mozesz sie wziac za odzywki/suple)+oczywiscie odpowiedni trening. A poza tym badz konsekwentny w tym co robisz i cierpliwy. Nie osiagniesz sylwetki kulturysty odrazu.
2. 3 razy w tygodniu /nie codziennie!/ trening wprowadzajacy (szukaj np. "ACT" w dziale trening, tam znajdziesz wiecej informacji), 45min-1godzina wystarczy
3. Musisz miec diete z dodatnim bilansem kalorycznym
4. Nie jest to okreslone, jednak nie jadaj owocow w ogromnych ilosciach poniewaz zawieraja one fruktoze co w duzych ilosciach odklada sie w postaci tluszczu, lepiej warzywa
5. Piers z kurczaka, jajka, nabial-mleko chude, twarog chudy, kefir 0%, ryby, itp
edit
Skoro masz 15 lat to narazie nie zawracaj sobie glowy silownia, graj w pilke, plywaj a cwiczyc silowo zacznij gdzies za 2 lata


Zmieniony przez - .Skowron. w dniu 2005-10-16 22:39:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1137 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13549
po 1 to musisz zadawac bardziej sprecyzowane pytania i wiece powiedziec o sobie, bo to ile masz lat nie wystarczy. wypadaloby jeszcze wiedziec czy nei masz zadnych przeciwwskazan do cwiczenia.
500g jogurtu? ale jakiego? jogurtow sa dziesiatki i kazdy ma inne wartosi odzywcze
nie mysl ze dojdziesz do wsyzstkieo odrazu i ze nie jest ci potrzebny trening wprowadzajacy (na przyklad act) bo jestes lepszy od innych
suple nie sa koniecznie potrzebne. to zalezy co dla ciebie znaczy te ladne cialo. czy chcesz miec 55 w bicu i 120kg wagi czy moze byc znacznie mniejszy tylko jakos wyrzezbiony. ja jak narazie nie bralem zadnych supli na przyklad, ale tez nie jestem jakis duzy czy jakos super wyrzezbiony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 144 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 907
Dzięki za odpowiedzi.
Chyba mnie troszke źle zrozumieliście. Ja wiem że trzeba ćwiczyć a nie tylko nażreć sie czegoś i czekać. Wiem również że nie jest tak że poćwiczy sie w niedziele a w poniedziałek jest sie rozbitym w barach itd. Tak ja wiem że to są miesiące a nawed lata ćwiczeń. Poprostu sie pytałem o tym jak wspomuc sobie żeby nie zrobić się jak pulpet :D
Jeśli chodzi o jogurty. Jakie jem?? Hmm to różnie. Są to naturalne a najczęśniej z firmy "Zott" (czyt. Cot) Mam jeszcze pytanie: Są jakieś witaminy w aptekach takie dla chłopaków?? Czytałem cos na forum że są z jakąś większą dawką żelaza, ale może znacie nazwe?? Pytam sie bo zastanawiam sie nad kupnem bo u mnie ciężko z warzywami i owocami :(
Eh. Którys z kolegów napisał żebym sobie narazie odpuścił. No niestety nie moge sobie na to pozwolić ponieważ jestem w 3 gim. i po skończeniu gima chce iść do szkoły wojskowej a ewentualnie do policyjnej a tam niestety trzeba jakoś wyglądać. Zresztą w tym roku na W-f będą dawać nam niezły wycisk i chce być na to przygotowany. Moje osiągnięcie: 33cm-obwód bicepsa :D:D Wiem że to mało ;)
...
Napisał(a)
Usunięty przez Fuckmaster za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 144 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 907
??? Jesteś niedorozwinięty?? Heh psychol.
Hej a wiecie moze jaki chleb lepiej jeść?? Razowy czy zwykły??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
chleb tylko razowy. bialy wywal.

nie pytaj ale najpierw poczytaj czerwone posty w diale ODZYWIANIE

czopkens ban
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 144 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 907
:D przeczytałem i musze powiedziećże wiele sie nauczyłem. Mam tylko pytanie co do glukozy. Bo zalecane jest spożyć przed treningiem glukoze. Czy to znaczy że mam jeść cukier?? Podobno glukoza to właśnie cukier jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 144 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 907
Mam pytanie dotyczące odpoczynków. No bo to jest tak. Jeśli sie trenuje intensywnie mięśnie brzucha, to odpoczynek trwa 4 dni (bardzo dużo) podobno właśnie w tych przerwach mięśnie najbardziej rosną i dlatego są bardzo ważne. No to jeśli będe np. w środe robić dużo brzuszek np. kilka razy po 110 powtórzeń (tyle dam rade) no to w czwartek i kolejne 4 dni nie ćwicze brzucha. No i mam pytanie czy przez te 4 dni odpoczynku brzucha, moge ćwiczyć np. biceps?? Czy już jak odpoczynek to odpoczynek.

Heh jak zwykle jeszcze jedno pytanie. Chce sie dowiedzieć czy zamiast jedzenia ryb (a jeść je trzeba często) moge kupić sobie tran?? Czy lepiej jeść ryby?

Zmieniony przez - Komandi w dniu 2005-10-18 19:41:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

5 najlepszych suplementów dla mężczyzny

Następny temat

ACT do Oceny

WHEY premium