SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hormony.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1112

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3438
Witam,

Mam na imię Jacek i mam 21 lat,chciałem zadać pytanie odnośnie hormonów. Mój problem polega na tym,że tkanka tłuszczowa odkłada mi się głównie na pośladkach i udach. W trakcie robienia masy jest to okropnie frustrujące. Podobno jest to kwestia hormonów,niedobór testosteronu lub nadwyżka estrogenu. Na niedobór testosteronu raczej nie narzekam,nie mam objawów które by świadczyły o jego niedoborze,nie wiem co z estrogenem i czy to może być przyczyną.

Wkleję swoją przykładową dietę,z dnia nietreningowego dla wglądu:

1. Płatki owsiane 120g + 4 duże jaja + 65g miodu + 15g oleju z pestek winogron
2. 80g chleba orkiszowego + 1 jajo duże
3. 100g ryżu parboiled + 400g piersi z kury + 25g oleju z pestek winogron
4. 30g orzechów włoskich + 15g migdałów
5. 2 duże jaja

Ktoś gdzieś pisał o roli cynku w tym wszystkim,nie wiem ile w tym prawdy i chciałbym poznać czyjeś zdanie na ten temat. Warto iść zrobić badania na poziom tych 2 hormonów? czy może zażywać suplementy które podnoszą poziom testosteronu (jeśli tak to jakie?)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Zrób sobie badania i będziesz wiedział. Być może jesteś początkującym a czas i cierpliwość to podstawa w celu osiągnięcia estetycznej sylwetki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3438
Dziękuję za odpowiedź,zrobię badania. Może dorzucę jakiś suplement podnoszący poziom testosteronu mimo wszystko. Jeśli ktoś jakiś poleca,chętnie się zasugeruje.

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Nie znając wyników ciężko stwierdzić. Szczególnie w tak młodym wieku. Raczej bym sobie darował.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
Watpie ze cos z tym zrobisz, chociaz facetowi powinno odkladac sie w 1 kolejnosci na brzuchu to ty masz skłonnosc do łapania tluszczu w tych miejscach. A propo diety 400 g kurczaka w 1 posilku to chyba nie najlepsze wyjscie razem z ryzem dostarczasz okolo 90 g białka na raz, a nie jest to skuteczna metoda lepiej rozdziel to na 2 posiłki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1704
Masz jakieś podstawy by twierdzić że 90 g b na 1 posiłek to nie najlepsza metoda, czy tylko gdzieś robiło ci się o uszy?

Co do pytania to bez badań nikt nie jest w stanie określić w czym leży problem. Może wszystko być ok tylko masz tendencję do lapania tłuszczu.
Zmieniony przez - aestheticPL w dniu 2014-03-05 21:07:11

Zmieniony przez - aestheticPL w dniu 2014-03-05 21:08:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 417 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5700
Mam podstawy bo nie jeden ci powie ze nadmiar białka jest tracony i okolo 30 - 50 g na posiłek to wartosc optymalna nie jestem dietetykiem i nie ukrywam ze moja wiedza na ten temat jest znikoma, nie mniej jednak ogladajc i czytajac internety mozna sie sporo dowiedziec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 105 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1704
Przeglądając Internety znajdź coś na temat diety if a dowiesz się ze przyjmowanie połowy dziennego zapotrzebowania na białko i inne makroskladniki w jednym posiłku nie jest gorsze od stereotypowych 30 g na posiłek które krąży w internecie. Też nie jestem dietetykiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3438
Podzielam zdanie kolegi powyżej. Kiedyś był tu na forum cały art na ten temat z dołączonymi opisami badań i podobno nie jest to istotne ile białka jest na posiłek. Krążyły mity,że jednorazowo organizm przyswaja 30/40g białka,ale to obalono.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 895 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29990
jacek2518
Witam,

Mam na imię Jacek i mam 21 lat,chciałem zadać pytanie odnośnie hormonów. Mój problem polega na tym,że tkanka tłuszczowa odkłada mi się głównie na pośladkach i udach. W trakcie robienia masy jest to okropnie frustrujące. Podobno jest to kwestia hormonów,niedobór testosteronu lub nadwyżka estrogenu. Na niedobór testosteronu raczej nie narzekam,nie mam objawów które by świadczyły o jego niedoborze,nie wiem co z estrogenem i czy to może być przyczyną.

Wkleję swoją przykładową dietę,z dnia nietreningowego dla wglądu:

1. Płatki owsiane 120g + 4 duże jaja + 65g miodu + 15g oleju z pestek winogron
2. 80g chleba orkiszowego + 1 jajo duże
3. 100g ryżu parboiled + 400g piersi z kury + 25g oleju z pestek winogron
4. 30g orzechów włoskich + 15g migdałów
5. 2 duże jaja

Ktoś gdzieś pisał o roli cynku w tym wszystkim,nie wiem ile w tym prawdy i chciałbym poznać czyjeś zdanie na ten temat. Warto iść zrobić badania na poziom tych 2 hormonów? czy może zażywać suplementy które podnoszą poziom testosteronu (jeśli tak to jakie?)

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.


Może nie jestem najbardziej kompetentny by udzielać rad, gdyż w sumie sam jestem początkujący, jednak napiszę kilka słów.
Nie zwalaj winy na hormony (ja miałem jeszcze piersi jak niejedna kobieta i zwalałem na geny :D) tylko zweryfikuj dietę i trening. Mając 21 lat poziom teścia masz na pewno wysoki, a jeżeli chcesz go jeszcze podbić to wykonuj ćwiczenia wielostawowe (MC, przysiady ze sztangą)
Nie frustruj się (kortyzol) i trochę cierpliwości. Nie od razu Rzym zbudowano.
Zrób badania. Testosteron, kortyzol + ogólne badanie krwi to koszt jakieś 100zł (nie wiem jaki koszt badania na żeńskie hormony)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3438
Witam

Generalnie już trochę ćwiczę i sam zdążyłem zauważyć,że w kluczowych momentach brakuje mi cierpliwości,chciałem tylko zminimalizować to co wyprowadza mnie z równowagi i często pcha w zbyt szybką redukcje. Z dieta i treningami już trochę kombinowałem i na nic to się zdało,pomyślałem o hormonach,bo miejsca w których odkłada mi się tłuszcz,są raczej cechą damską. Pobadam się i zobacze czy wyjdzie coś ewidentnego.

Dziękuję za zainteresowanie moim tematem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szkolne jedzenie

Następny temat

dietka masowa - prośba o ocenę

WHEY premium