SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę dla ektomorfika+ Gainer do OCENY

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1698

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 659
Witam
Mam 17 lat ,ćwiczę od ponad roku na siłowni, jestem ektomorfikiem i dopiero teraz pomyślałem o diecie(wiem troche późno).
Układałem dietę sam, mogłem zrobić w niej wiele błędów i dlatego chce was prosić o pomoc i sugestie dotyczące mojej diety.
Mam 183cm wzrostu, wagi tylko 70kg. Na tym dzienniku SFD pokazało mi że mam 80% suchej masy mięśniowej, 20% tłuszczowej. Chce dobić masę do minimum 80kg i później ją zredukować wiadomo.
Wychodzi mi na to że najbardziej konkrenty posiłek to kolacja więc też myślę że to błąd ale chce aby ktoś mi podpowiedział co zrobiłem w niej źle i czy w ogóle ona sie nadaje. Liczyłem zapotrzebowanie kaloryczne z tematu na sfd własnoręcznie. Wyszło mi
3273,108kcal. Tego pewnie nawet nie spełniam ,bo dotąd jadłem dosyć mizernie. Czytałem aby dodać 400-600kcal i aby wyszło 2-3g białka na kg, 7-8g węgli i około 1g/kg tłuszczy. Starałem się jak mogłem z tą dietą i wyszło mi 3765kcal, 191g białka, 665g węglowodanów,tłuszczy 36g.
Na dodatek dobrałem Gainera, chce kupić 7kg tak na początek. Mass up wydaje mi się rozsądny. Oceńcie proszę i dajcie jakieś rady, jestem gotowy na krytykę! :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5991
10% czyli zapotrzebowanie 6-7 kkcal? " - łap mnie za słówka, widze jaka jest z toba dyskusja. wiekszosc diety jest "zdrowa" bo nie da sie np. ze slodyczy wyrobić makro.

Jeśli za argument uważasz badania których nie widziałeś, nie miałeś styczności prócz oczu wgapionych w monitor, a argumentem nie jest taki a nie inny przyrost przy takiej a nie innej wartości body fat u mnie i moich 4 kumpli którzy podporządkowali sie moim poradom w 100% i mają identyczny przyrost jak na diecie która tutaj starasz sie wciskać to gdzie tu widzisz sens dyskusji. Ja nie bede nikomu życia układał wiec nie wchodze już w żadną polemikę. Pokazałem droge ktoś skorzysta - super, nie skorzysta też okej wkońcu to nie ja śie mecze.

Zmieniony przez - marecki1990 w dniu 2013-09-16 14:29:51

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Katastrofa!
Ciebie czeka najpierw redukcja, a dopiero potem możesz myśleć o robieniu masy.
Dieta dramat. Przy takiej ilości węglowodanów (pomijając ich źródło) zalałbyś się jak prosię. Cały cukier, słodzone jogurty, pszenne bułki, gainer do wywalenia!
Poczytaj tematy podwieszone w dziale Odżywianie, bo nie masz pojęcia o zdrowym żywieniu.
Ułóż sobie dietę na 3000 kcal 150/90/ww reszta i wklej tutaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 659
Kurde walnąłem się w obliczeniach. nie mam 20% BF, Bo wpisałem przez przypadek 85cm obwodu pasa ,a mam normalnie 78cm,więc spora różnica. nie mam pojecia o robieniu diet dlatego chciałem was się poradzić. Nie zrozumiałem tego Daj moze jakieś wskazówki, wywale te cukry i inne. A te węgle,białko,tłuszcz ma być tak jak napisałem czyli 7-8g węgli, 1g/kg tłuszczy i 2-3g białka/kg ?
PS. nie zrozumiałem " 150/90/ww"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5991
tak, sugeruj sie obliczeniami obwodu pasa czy innych czarów przy obliczaniu BF. zrob chlopie normalne badania z reguly pierwsza wizyta jest za free(np. natur house). żadnego białka, carbo w prochy do zapotrzebowania ponad 4000kcal

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 659
Ten natur house jest 70km ode mnie. Nie mam czasu na wyjazdy. Czekam na jakieś cenne porady. nie jestem zlany tłuszczem i inne. Wiec nie widze sensu redukcji. Chce wyglądać bardziej poważnie ,a nie jak szczypiorek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5991
gdzie redukcja przy 70kg. wywal białko to raz. diete zloz w 4 posiłkach w tym jeden ma być podwieczorkiem i zawierać 600-700kcal z jedzenia ktore sprawia ci przyjemność - zapewne dodasz slodycze wiec ok. białko masz mieć na poziomie 170-180, węgli 380-400, tluszczy do 110 max. ułóż taką diete wstaw i pozmieniamy. Pamietaj ze jest cos takiego jak chleb który można syto obłożyć. możesz wykroczyć lekko ponad białko ale węgli sie trzymaj przy ustalaniu diety. pamietaj - makro!

Zmieniony przez - marecki1990 w dniu 2013-09-15 19:00:20

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zasugerowałem się poziomem BF, a nie wagą. Wywal cukier i wszystko co na etykiecie ma ten składnik (np. jogurty).
Proponuję, żebyś zaczął od tego co wyszło Ci z obliczeń, czyli 3200-3300. Jeśli masa będzie stała/malała to po 2/3 tygodniach dodasz 300-500 kcal. Bez pośpiechu.
Przyjmij 150 g białka, 90g tłuszczu a resztę do zapotrzebowania daj węglowodany.
Opieraj się układając jadłospis na zdrowych produktach, źródło białka (mięso, ryby, jaja, nabiał), węglowodanów (ryż, płatki owsiane, kasze, makarony, ciemne pieczywo), tłuszczów (oliwa z oliwek, orzechy, tłuste ryby, olej lniany). Pamiętaj o codziennej porcji warzyw, minimum 0,5 kg, umiarkowane ilości owoców.
Jak coś sklecisz to wklej. Ilość posiłków dopasuj pod siebie. A na słodycze daj sobie jeden posiłek w tygodniu, tzw. cheat meal - wtedy do 1000 kcal możesz zjeść na co masz ochotę. Makro to nie wszystko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5991
on jest ektomorfikiem. czy ty jesteś ektomorfikiem? bo wyglada na to ze raczej nie wiesz o czym piszesz. słodycze codziennie uwazajac na makro i nie obojetnie weglowodany bo pojdzie w brzuch.

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przełóż mi na polski ostatnie zdanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 679 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5991
napisałeś reszta węglowodany. ujmując to w taki sposób osoba ktora nie ma o tym pojecia uzna ze obojetnie ile węgli. przy diecie 3200-3300 tych wegli wyjdzie z 450 co bedzie zbyt wysoką wartością. Max 400

Zmieniony przez - marecki1990 w dniu 2013-09-15 19:32:20

makro sie liczy!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Reszta do bilansu. :) A za słodyczami codziennie się nie zgadzam, nawet wpasowanymi w makro.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spadek wagi po chorobie

Następny temat

Dieta na mase 188cm 88kg

WHEY premium