SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Długość przerw miedzy seriami 5x5 siłowo

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2386

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 431 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6604
Witam jestem na redukcji mam do zrzucenia jeszcze 3-4kg ostatnio kolega na siłowni wzrócił mi uwagę że za długie przerwy mam bo mam 2 minuty. Ogólnie robię np wyciskanie leżąc na prostej i push press i przerwa 2 minuty. Polecił mi robić 1,30 i 1 minutowe i mówił żebym się nie zdziwił jak zamiast 4-5 powtórzeń będę robił mniej trochę nawet tak że w ostatniej serii zrobię 0-2.
Czy dobrze mówił i powinienem tak robić ?

I też po utracie 3-4kg będzie masa robiona i wtedy przy tym treningu po 2 minuty przerwy tak?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 148 Napisanych postów 878 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 46176
przy jakis izolacjach mozesz skrocic przerwy i zwiekszyc intensywnosc, ale jak robisz zlozone cwiczenia typu siady,mc to nie wyobrazam sobie skrocic tak przerw do minuty jak operuje wzglednie duzym ciezarem na ~5 powtorzen, w dodatku za to czy schudniesz odpowiedzialna jest glownie dieta, w malym stopniu trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 431 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6604
W treningu izolowane mam to chyba jedynie na bicepsa, barki tył, łydki, i chyba tyle bo w pozostałych pracują inne partie mięśni w większym lub mniejszym stopniu jak np pompki na poręczy ( triceps) to też czuć klatkę minimalnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
I co, bedziesz siedzial ze stoperem w reku? Absurd.Zastanawiam sie rowniez nad sensem stosowania silowych metod podczas redukcji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 431 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6604
To niby jaki trening serie powtorzenia i przerwy dobry na redukcji? I jaki na masie gdy cel to dobra sylwetka 12-10% bf i sila.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Przy ujemnym bilansie kcal najczęściej brakuje siły, więc nie liczyłbym na jakieś zyski w tym aspekcie.Lepiej lekko zaniżyć ciężar i nie żyłować.Ewentualnie polecieć zwykłą progresją.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Trening siłowy to nie wyścigi, szybciej nie znaczy lepiej.

Można zbić wagę i utrzymać/poprawić siłę, ale nie na objętościówce typu 5 x 5. Na razie nie kombinuj, tylko rób te 5 x 5 z "normalnymi" przerwami, nie skracanymi celowo, "bo tak mówi kolega" (który zapewne doszedł do 100 kg w wl, więc wie już wszystko)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 431 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6604
Nie nie wyścig siła + technika a nie gonitwa żeby do końca miesiąca wsiąść 10kg więcej czy coś.
Zaciekawiło mnie to powiedział kolega więc napisałem temat by wyjaśnić bo on nie umiał mi tego wyjaśnić. Ale mimo to i tak zostanę przy 2 minutach przerwy.
Dobra temat myśle że wyczerpany dzięki :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] Nopyk91, Plan do ułożenia MASA

Następny temat

Powrót po wakacjach - do oceny trening

WHEY premium