SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak efektów!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 613

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 252
Wzrost 189
Waga 79
Sprzęt ławka, hantle 10 kg, gryf, obciążenia 50 kg
Staż w treningu 2 miesiące

Witam, Od połowy stycznia ćwiczę w domu. Po dwóch miesiącach mogę stwierdzić tylko tyle że wyprostowałem się, mięśnie klatki piersiowej w końcu stały się wyczuwalne przy napięciu i wyrzeźbiły mi się przedramiona... ale trochę mało, spodziewałem się czegoś więcej. To prawda ćwiczę bez żadnej diety, jem wręcz za mało, ale i tak powinienem rosnąć. Jestem długi, chudy i wąski w barach. Czy jest dla mnie nadzieja, co muszę poprawić, żeby zacząć rosnąć (pewnie napiszecie, że dieta, ale nie chcę się zalać), może jakość ćwiczeń? Nie jestem za silny i to co podnoszę, robię to ze średnią techniką, z drugiej strony gdybym miał podnosić mniej to robiłbym już rzeźbę... Zależy mi przede wszystkim na poprawię szerokości pleców. Pomóżcie! :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680

Często osoby początkujące, które chcą poprawić swoją sylwetkę myślą, że najważniejsze to zacząć trenować siłowo. To jest dobry początek bo bez treningu siłowego i odpowiedniego pobudzenia naszych mięśni nie da się rozbudować masy mięśniowej. Mało tego trening powinien być dostosowany do naszego zaawansowania i sprawności fizycznej.

Jednocześnie plan treningowy musi przewidywać progresję obciążenia, aby "zaskakiwać" mięśnie nowymi bodźcami, które doprowadzą do hipertrofii mięśniowej.
Trening siłowy to tylko jedna strona medalu. Drugą jest dieta odpowiednio dostosowana do naszego celu treningowego.

Jeśli tym celem jest budowa masy mięśniowej to musimy wprowadzić nadwyżkę kaloryczną aby stworzyć odpowiednie warunku do wzrostu masy mięśniowej.
Najczęściej jest tak, że nawet bez diety lub z bardzo słabą dietą na początku widzimy dobre efekty bo nasze ciało doskonale reaguje na trening i do niego się adaptuje.

Ale bez diety ten stan rzeczy szybko się zatrzyma i nie będziemy się rozwijać dalej jeśli tej diety nie będziemy mieć. To jeden z powodów przez które się nie rozwijamy nie mamy diety bądź jej nie kalibrujemy co jakiś czas.

Polecamy również: Czy dieta jest potrzebna?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-10-24 19:07:36

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 37 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 642
Sam mówisz, że jesz za mało to o co Ci chodzi? Bez michy nie zbudujesz masy. Poza tym czego się spodziewałeś po dwóch miesiącach? Zacznij jeść poćwicz trochę a będą efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Ludzie po 10 latach nie są do konca czasami zadowoleni z efektow a Ty po 2och miesiacach chiałbyś być kulturysta?

To jest sport dla cierpliwych i konsekwentnych,.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kompletnie zielona,szok,że ławeczka ma tyle opcji :)

Następny temat

Ile powinna trwac redukcja

WHEY premium