SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drążek. Ćwiczę od 2 miesięcy, brak efektów.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5830

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2248
Witam! :)

Ćwiczę na drążku od ponad 2 miesięcy. Problem polega na tym, że do dłuższego czasu nie mam przyrostu siły. Obecnie robię 10 podciągnięć nachwytem na szerokości barków.
Te 10 podciągnięć robię już od jakiś 3 tygodni i nic - ani jednego więcej. Podciągam się codziennie 3 x 10 szt. Chciałbym uzyskać lepszy wynik niż 10, ale mi się to nie udaje. Eksperymentowałam z intensywnością ćwiczeń [robiłem co drugi dzień] ale też bez zmian.
Moja dieta składa się głownie z ryżu, kaszy, drobiu warzyw i owoców. Około 10 min przed każdym "treningiem" zjadam batona snickersa aby dać sobie trochę więcej energii.

Moje parametry taktyczno-techniczne:
wzrost: 185 cm
masa: 77 kg
wiek: 17 lat
Dodam tylko, że 2 lata temu robiłem bez problemu 15-18 podciągnięć ale w wyniku splotu różnych zdarzeń miałem ok. póltoraroczną przerwę w dbaniu o swoją kondycję [głupota, komputer, etc.]

Proszę o rady jak poprawić swoje wyniki.

Z góry dziękuję i pozdrawiam








Zmieniony przez - Meridius w dniu 2009-08-24 15:43:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 679
widzeze sie znasz ;)) w praktyce to tak nie wyglada, wiec sie nie udzielaj jak nie wiesz. Pudzian chcac miec najlepsze wyniki, wedlug Ciebie, trenowal by 24/7, a ma przeciez specjalistyczne plany itp.


areha,hahahaha, nie myślisz, zrobienie iluś tak powtórzń na drążku nie ma nic wspólnego z pudzianem, co to w ogóle za idiotyczne porównanie,
tak na marginesie pudzina ćwiczy 6\7dni w tygodniu, ale koniec z nim,

ty lepiej ogranicz SWOJE wypowiedzi

do autora,z całym szacunkiem, rób sobie ten drążek nawet i raz w tygodniu z obawy przed przetrenowaniem, zobaczysz mizerne efekty

Zmieniony przez - numer7 w dniu 2009-08-25 21:36:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 514
stanowczo za duzo cwiczysz! podliczmy... 3x10 x 7 dni w tygodniu = 21 serii, na miesnie plecow , na profesjonalnej diecie robi sie 16 serii~~ no wiadomoka, jakies suple itp to mozna do 20 dojsc jak kulturysci zeby zwiekszyc ilosc podciagniec zastosuj dodatkowe obciazenie, jak miesnie stoja w miejscu (stagnacja) to znaczy iz sie przyzwyczaily do treningu i ich to po prostu nie rusza do wzrostu, zastosuj obciazenie np. plecak, a w plecaku cos ciezkiego :D rob po 4-8 powt w serii, np. 3x w tygodniu 4 serie po 6 powt z obciazeniem, tym sposobem zwiekszysz intensywnosc cwiczen, obciazysz miesnie, i tym samym zmusisz je do wzrostu, rob 12 serii tygodniowo, staraj sie jesc bialka 2-2,5g/kg Twojej masy ciala, a napewno uzyskasz przyrosty, i szerokie wyzezbione plecki jak mozesz dorzuc cos do treningu, aha , zapomnialem, podciagaj sie szerokim uchwytem, tak by przy maksymalnym podciagnieciu uzyskac kat prosty ramion w stawie lokciowym ;) rob np. 2 serie szerokim nachwytem, i 2 serie waskim podchwytem (wezej niz bari) Pozdro :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
https://www.sfd.pl/Trening_Armstronga_na_poprawę_wyniku_w_podciąganiu_na_drążku-t442964.html

cwiczysz same plecy?


" Około 10 min przed każdym "treningiem" zjadam batona snickersa aby dać sobie trochę więcej energii."


hahahaaha, co reklamy robia z ludzmi....

rozwalilo mnie to, doslownie malo co nie spadlem z fotela,
po 1 to nie ma najmniejszego sensu, jesc te "gowno" puste kcal
po 2 10 min przed t, nawet gdyby byl to baton proteinowy to za pozno, nie wchlonie sie ;]

Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2009-08-24 17:45:47

Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2009-08-24 17:47:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2248
Witam!

stanowczo za duzo cwiczysz! podliczmy... 3x10 x 7 dni w tygodniu = 21 serii, na miesnie plecow , na profesjonalnej diecie robi sie 16 serii~~ no wiadomoka, jakies suple itp to mozna do 20 dojsc jak kulturysci zeby zwiekszyc ilosc podciagniec zastosuj dodatkowe obciazenie, jak miesnie stoja w miejscu (stagnacja) to znaczy iz sie przyzwyczaily do treningu i ich to po prostu nie rusza do wzrostu, zastosuj obciazenie np. plecak, a w plecaku cos ciezkiego :D rob po 4-8 powt w serii, np. 3x w tygodniu 4 serie po 6 powt z obciazeniem, tym sposobem zwiekszysz intensywnosc cwiczen, obciazysz miesnie, i tym samym zmusisz je do wzrostu, rob 12 serii tygodniowo, staraj sie jesc bialka 2-2,5g/kg Twojej masy ciala, a napewno uzyskasz przyrosty, i szerokie wyzezbione plecki jak mozesz dorzuc cos do treningu, aha , zapomnialem, podciagaj sie szerokim uchwytem, tak by przy maksymalnym podciagnieciu uzyskac kat prosty ramion w stawie lokciowym ;) rob np. 2 serie szerokim nachwytem, i 2 serie waskim podchwytem (wezej niz bari) Pozdro :)

Dziękuję za odpowiedz :). Zastosuję się do porady o intesywoności ćwiczeń.
Co mam dorzucić do treningu? Dodam, że robię również pompki [3 razy w tygodniu 4 serie po 15 pompek] oraz brzuszki [3 razy w tygodniu 3 serie po 20 brzuszków]. Do tego biegam dwa razy w tygodniu [po 5 km średnim tempem i dwa razy 300 metrów sprintem.].

ćwiczysz same plecy?

Na siłownie nie ćwiczę, ale jak wyżej pisałem ćwiczę również pompki, brzuszki i biegam.
Artykuł z linku bardzo ciekawy. Myślę aby się za niego zabrać, ale gdy dojdę do wymienionych 12-15 powtórzeń.

hahahaaha, co reklamy robia z ludzmi....

rozwalilo mnie to, doslownie malo co nie spadlem z fotela,
po 1 to nie ma najmniejszego sensu, jesc te "gowno" puste kcal
po 2 10 min przed t, nawet gdyby byl to baton proteinowy to za pozno, nie wchlonie sie ;]


Możesz napisać coś konstruktywnego? Będę wdzięczny.

Pozdrawiam



Zmieniony przez - Meridius w dniu 2009-08-24 22:23:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1168 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13775
dodaj krążek z obciążęniem do pasa i tak sprobuj, siła powinna isc do przodu

"Abs of a skinny guy is like a fat girl with big boobs... it dosent count."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2248
Dziękuję za odpowiedz Prog.
Jeszcze mam pytanie: czy reszta moich ćwiczeń [pompki, przysiady, bieganie] jest ok. dobrana jeśli chodzi o ilość i częstotliwośc?

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 514
Prog: napisalem mu o obciazeniu, dales niepotrzebna odpowiedz.

chodzilo mi zebys dorzucil cos do treningu plecow, zeby je atakowalo pod innym katem ;) np. podciaganie ciala do jakiejs rurki ;) super pompuje najszersze, naprawde ;) jak nie masz sprzetu żadnego to lipa troche ;D pompki rob w waskim ulozeniu rak, na szerokosc b arkow, i szeroko, zeby zaangazowac cala grupe miesni piersiowych, najlepiej zebys nogi polozyl wyzej, na jakims krzesle, lozku , czy czyms ;) zebys byl rownolegle do podlogi :) w ten sposob zaangazujesz bardziej gora czesc miesnia piersiowego =] pozdro, jak pomoglem, daj soga ;D

Zmieniony przez - Areha w dniu 2009-08-24 23:45:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2248
Witam!

chodzilo mi zebys dorzucil cos do treningu plecow, zeby je atakowalo pod innym katem ;) np. podciaganie ciala do jakiejs rurki ;)
Robię też czasem serię tyłem [za głowę]. Z tym podciąganiem ciała do rurki to wdzięczny będę za rozwinięcie myśli bo nie bardzo panimaju ;].

jak nie masz sprzetu żadnego to lipa troche ;D
Lipa lipą ale powiedz co bym potrzebował to się na pewno znajdzie ;).

pompki rob w waskim ulozeniu rak, na szerokosc b arkow, i szeroko, zeby zaangazowac cala grupe miesni piersiowych, najlepiej zebys nogi polozyl wyzej, na jakims krzesle, lozku , czy czyms ;) zebys byl rownolegle do podlogi :) w ten sposob zaangazujesz bardziej gora czesc miesnia piersiowego =]
Dziękuję za radę ;) - pompki robiłem na ogół szeroko ;].

pozdro, jak pomoglem, daj soga ;D
Kliknąłem na "przyznaj SOG'a" i chyba wszedł :).

pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 514
nie wszedl =/ dob ra tluamcze cwiczenie:

masz rurke zawieszona np .na wysokosci 1metra, stajeszp od nia tak jakbys chcial wycisnac przysiad, z tym ze lapiesz sztange szeroko, i wyprostowujesz tlow na podlodze, tak ze nogi sa w odleglosci 1,5metra~~ od sztangi (ta odleglosc mozesz regulowac, zwiekszajac ciezar cwiczen) nogi najlepiej oprzec o jakies oparcie minimum te 0,5 metra , mam nadzieje ze kumasz :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 275 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 679
ludzie, ale wy bzdury wygadujecie, przecież on nie robi planu więc po hooj kombinować jakieś różne kąty, żeby plecy inaczej zaatakować,przecież on nie chce rosnąć tylko więcej się podciągać, liczyć serie i takiem tam to bzdury, jak chodzi o ilość to trzeba podciągać się jak najwięcej i jak najczęściej, innej metody nie ma!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 182 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 514
widze ze sie znasz ;)) w praktyce to tak nie wyglada, wiec sie nie udzielaj jak nie wiesz. Pudzian chcac miec najlepsze wyniki, wedlug Ciebie, trenowal by 24/7, a ma przeciez specjalistyczne plany itp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

uojciec / dziennik - siła!

Następny temat

20kg temu..

WHEY premium