SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia dla totalnie początkującego...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2761

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65
A wiec tak.
Kupiłem sobie niedawno sztange łamaną, chciałbym ćwiczyć w warunkach domowych (ponieważ nie mam czasu na siłownie) głównie mięśnie bicepsu i tricepsu. Z tego powodu, że jestem kompletnym laikiem prosiłbym was o jakis zestaw ćwiczen, (w sensie jakie ćwiczenia mógłbym na tej sztandze wykonywać, jak, po ile serii itp itp). Używałem opcji szukaj, ale powiem szczerze, że nie bardzo znalazłem cos dokładniej mi odpowiadającego głownie dlatego ze jestem ograniczony bo nie chodze na siłke (jak powiedzialem mam sztange łamaną i hantelki). Na mięsnie brzucha ćwicze WEIDERA (13 dzień). Mam 17 lat, 183 cm wzrostu i 69 kg wagi, przydałoby sie przytyć, brać coś? Z góry dzięki za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65
1.PRZYSIADY ZE SZTANGĄ TRZYMANĄ Z PRZODU
2.WYCISKANIE SZTANGI W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ (nie mam ławki, próbuje na dywanie
3.Unoszenie sztangielek bokiem w górę
4.Wyciskanie sztangi zza głowy
5.PODCIĄGANIE SZTANGI W OPADZIE(WIOSŁOWANIE)
6. ”MARTWY CIĄG”
7.UGINANIE RAMION ZE SZTANGĄ STOJAC PODCHWYTEM
8. WYCISKANIE „FRANCUSKIE”SZTANGI W SIADZIE (czasami, bo umieram przy tym

No i chcialbym wiedziec czy to jest dobry system, ogolnie to najpier chcialbym ćwiczyć cos na mase i rzeźbe, wiec własnie nie jestem pewien czy te ćwiczenia sa dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 22971 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 91876
dlatego nie znalazłes nic odpowiedniego, ponieważ masz złe priorytety (2 stosunkowo bardzo małe partie, to tak jakby tuningować auto i skupić się np tylko na felach, bez sensu, nieprawdaż?)

poczytaj o treningu domatora, będziesz dzieki temu mógł wykonywać ćwiczenia na wiele innych partii bez sprzętu (pompki,brzuszki,siady,podciągania etc)

dodatkowo ułóż sobie diete, której jedynym uzupełnieniem może byc wpc,omega3,witaminki, wg uznania i potrzeb dołóż.

co do pytania co można robić łamanym:
-uginania stojąc,wyciskania na trice,powciąganie wzdłóż tułowia,jak by się uprzec to jeszcze mc i barki ale niewygodnie będzie.lepiej było prosty kupić, większa wszechstronność.

tylko nie ró samych ramion! i poczytaj o tym treningu domatora.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1871
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ramiona.htm#1  tu masz wszystkie ceiczenia z filmiki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7493
Witam. Moim zdaniem powinnieneś zrobić ACT

1.Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2.Spięcia tułowia w leżeniu (brzuch)
3.Przysiady ze sztangielkami w dłoniach(czworogłowe ud),
4.Uginanie nogi z krązkiem zawieszonym na pasku do kostki-stojąc na podwyższeniu(dwugłowe ud),
5.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na poziomej ławce-(klatka),
6.Unoszenie sztangielek bokiem w górę w staniu-(naramienne),
7.Wyciskanie sztangielek w siadzie-(naramienne),
8.Podciąganie na drążku do klatki-(najszersze grzbietu),jeśli nie dajesz rady lub nie masz drążka - to wiosłowanie hantlem w opadzie
9.Martwy ciąg ze sztangielkami (od kolan) - (proste grzbietu) lub "kołyska"
10.Naprzemianstronne uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na skośnej ławce-(bicepsy),
11."francuskie" wyciskanie sztangielki za głową oburącz-tricepsy
12.Wspięcia na palce jednej nogi z obciążeniem w dłoni-(łydki).

Tutaj masz przykładowy trening do wykonania którego potrzebujesz tylko sztangielek jest on z tematu który napisał Michail.

A podczas jego wykonywania mógłbyś uzbierać troche kasy na jakąs ławeczke i sztange albo zrobić cos samemu
https://www.sfd.pl/Jak_zbudować_własną_siłownię-t212360.html
w tym linku masz chyba wszystko co znajduje sie na forum na ten temat
No a pózniej zacząc jakiegoś splita albo HST
I nie zapominaj o diecie dział odżywianie i tematu podwieszone
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65
dzieki wszystkim za odpowiedź, coś z tego wybiore :) A mam jeszcze jedno takie raczej dość laickie pytanie (tylko sie nie śmiejscie Z racji tego ze mam sztange łamaną a nie mam ławeczki, można wyciskać sztange (oczywiscie z mniejsymi ciężarami) normalnie leżąc na podłodze/dywanie? Nawet jeśli miałbym łokcie bardziej ugięte, da to cos? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7493
Moim zdaniem bedzie raczej cięzko!!! A poza tym tam w treningu masz ćwiczenia które wystarcza dla poczatkujacego a co do ławeczki to bardzo by Ci się przydała. Jeżeli nie masz to spróbuj cos zrobic samemu! Wystarczy troche pokabinowac i mozna zrobić całkiem fajne przyżądy do ćwiczen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Można, ale po co? . Lepszym rozwiązaniem, są, dajmy na to pompki z obciążeniem.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 233 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7493
Pompki lepsze od wyciskania??? zawsze wydawało mi sie ze na pompkach nie da sie zrobic za dużej masy! o ile wogule sie da
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65
a mógłby mi ktos ułożyć plan trenigowy przy użyciu tylko sztangi? Tzn. niby mam ale nie wiem czy dobrze ćwicze, bo jestem początkujący. Poprzeglądałem te linki, przeszukałem forum i coś ćwicze ale poprostu nie wiem czy dobrze, chodzi mi głównie o rzeźbe. pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 65
sorry za 2 posty pod rząd ale chciałbym odświeżyć temat i ponowić prośbę z mojego posta wyżej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
przez ten czas niz nie ulozyles tylko czekales az ktos to zrobi ? litosci...

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozstępy

Następny temat

Strzelanie barku

WHEY premium