SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] Największe fakty treningu siłowego by Panda & Antoś

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 64327

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Artykuł ciekawy. Z większością odpowiedzi i wyjaśnień mitów się zgadzam.

Jest jednak jeszcze czynnik który ja nazywam - indywidualnymi predyspozycjami. Są po prostu ludzie, którzy osiągają najlepsze rezultaty łamiąc reguły potwierdzone niejednokrotnie badaniami naukowymi.

Wszystkim, którzy po pobieżnym przeczytaniu artykułu zaczynają gorączkowo udowadniać, że nie ma on sensu polecam spokojne przeczytanie go po raz drugi lub nawet trzeci i spokojne zastanowienie się nad tym co przeczytali.

A jeśli mogę mieć jakieś sugestie do autora - to bardzo chętnie przeczytałbym Twój artykuł na temat metod treningowych dla zaawansowanych przewracaczy żelastwa, dotyczący zarówno budowania masy i siły oraz podtrzymania obu tych parametrów na wysokim poziomie przez długie lata.

Mam już na liczniku kilkanaście lat treningów - wcześniej bardziej nastawionych na targanie konkretnego żelastwa, teraz bardziej ukierunkowanych na jakość, kształt mięśni i sylwetki (wymuszone trochę kontuzjami uniemożliwiającymi trening na dużych ciężarach). Niestety mało jest opracowań dotyczących treningu osób zaawansowanych. Osobiście ciągle odkrywam nowe oblicza starych ćwiczeń, nowe ćwiczenia, badam na sobie zmiany niuansów technicznych różnych ćwiczeń itp. itd. - ale nie bardzo mam z kim o tym podyskutować i wymienić opinie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
https://www.sfd.pl/Kulturystyczna_dojrzałość_**ART**-t855860.html



Czytałeś?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9317 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45818
dużo informacji prawda młodzi ludzie targają ciężarami na treningach po kilku latach stawy ledwo "żyją" u mnie było podobnie duże ciężary a potem problemy ze stawami barkowymi i kolana + łokcie. musisz robić MC i przysiady pełny na ciężarach bo nie zbudujesz masy a teraz wiem że nawet przy 12pow i seriach łączonych czy wstępnym zmęczeniu (nie musimy tyle ładować na sztangi) by zrobić dobry trening i przybrać na wadze - tyczy się też diety i suplementacji

PRO MODERATOR DZIAŁU

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
ronie220

Czytałem wcześniej. Art ok, ale i tak uważam że za mało jest materiałów dla "weteranów" przygody z żelastwem.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Bo mało tutaj weteranów
Większość to początkujący + średnio zaawansowani.


Dobra,już nie spamujmy.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-09-04 15:36:09

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
nightnigal - cieszą mnie takie opinie, mój staż nie wynosi co prawda kilkanaście lat tak jak Twój (za co szacunek) natomiast możemy wymienić się poglądami, ja problemów nie widzę :) napisz na PW - znajdziemy jakąś formę kontaktu czy to komunikator czy też korespondencja elektroniczna. Rzeczywiście słusznie zauważasz, że jest mało artów dla weteranów, ale to też dlatego, że metod treningowych i technikalii jest tyle, że nie da się tego streścić w artykułach - nawet pobieżnie, wszystko jest zbyt ważne by to pomijać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679731
Tak sobie myślę, że może po prostu sam muszę coś napisać o treningu przez wiele lat. Wtedy będzie temat, w którym mam nadzieję da się dyskutować o treningu "weteranów".

Niestety dział "Trening dla zaawansowanych" jest strasznie "rozwodniony" tym co wypisują osoby, których w żaden sposób nie można zaliczyć do zaawansowanych, średnio zaawansowanych a jedynie do początkujących lub totalnych laików. Między innymi dlatego ostatnimi czasy sam bardzo rzadko zaglądam na to forum. Ale jak widać czasem warto tu wpaść, żeby przeczytać coś sensownego w gąszczu milion razy wałkowanych głupot.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jasne, pisz.

Co do metod dla naprawdę zaawansowanych- nie ten staż u mnie ;) Teoria zawsze ma tłumaczyć praktykę, a nie być "ponad nią". Mi też brakuje i jeszcze długie lata będzie brakowało doświadczenia, żeby móc radzić weteranom. W ogóle na sfd przydałby się dział "średniozaawansowani" ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Co tutaj się oszukiwać-forum już nie ma tak doświadczonych i znających się na rzeczy forumowiczów.Przynajmniej jeżeli chodzi o trening dla zaawansowanych.I nie piję do tutejszych moderatorów-mam do nich szacunek za posiadaną wiedzę,ale sami wiecie o co chodzi

Jakiś czas temu doradzali tutaj Puma,Wodyn,Michail czy nawet Krzych.
Ludzie którzy zjedli na tym zęby i ich metody były naprawdę rewolucyjne.Został jeszcze Apokalipsa,jako bardzo doświadczony osobnik-ale reszta niestety odeszła na dobre z tego działu a szkoda.

Więc pozostało nam jedynie budować nowy skład. Ale to wymaga kilku ładnych lat,żeby teoria była poparta praktyką



Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2012-09-08 18:03:57

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
No, dałem Ci chwilę żebyś mógł zedytować sam wiesz co
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana ćwiczeń/kolejności ćwiczeń co 4 tygodnie czy co tydzień?

Następny temat

Plan na bica znaleziony w necie. Co sądzicie ?

WHEY premium