SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] Największe fakty treningu siłowego by Panda & Antoś

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 64491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
jesteśmy Ci niezwykle wdzięczni za to, że próbujesz obudzić szarą masę i przetrzeć im oczy z popiołu nie wiedzy

nie rozpatrujemy tu w ogóle jakiegokolwiek uniwersum i panaceum dla każdego - nie jesteśmy tu od wpajania, każdy ma rozum by podejmować takie lub inne rozwiązania i na prawdę jeśli ktoś rośnie na chlebie to mi nic do tego, bo nie wierzę w wieczne formuły.

Zmieniony przez - Antos098 w dniu 2012-09-09 14:16:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 118 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3960
Zatem ciesze się, że się ze mną zgadzacie. Teraz wytłumaczcie to Knife'owi :P

Swoją drogą, osobiście uważam, że wiedza o treningu jest ważniejsza bardziej jako narzędzie niż zestaw prawd objawionych. Aby zobrazować co chcę przez to przekazać posłużę się przykładem - gdy czytam o treningu "HIT" z jedną serią do załamania nie robię tego w celu znalezienia jakiegoś świętego Graala treningu tylko zdobycia kolejnego pomysłu na to co można z treningiem zrobić. Moim zdaniem większość osób popełnia ten błąd, że za bardzo poszukuje cudownego rozwiązania podczas gdy takie rozwiązanie nie istnieje.

Zmieniony przez - _deceiver w dniu 2012-09-09 14:20:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Ja pasuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259
Jeden z ciekawszych tematów . Sog!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1813 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12572
Temat super. Ogromna dawka wiedzy w jednym, choć długim, artykule. Bezcenna lektura dla początkujących.

Jedz jak bestia, ćwicz jak bestia, bądź bestią!
Instruktor kulturystyki.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 242
Mit piętnasty: BMI nie jest wyznacznikiem prawidłowej masy ciała.

Fakt piętnasty: BMI nie jest wyznacznikiem prawidłowej masy ciała.
Co w takim razie jest wyznacznikiem prawidłowej masy ciała?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Pytanie można by postawić inaczej: czy jakiekolwiek wyznaczanie "prawidłowej masy ciała" ma sens? Inna będzie dla maratończyka, inna dla sztangisty, a inna dla osoby, której zależy np na długim życiu, a nie na wynikach sportowych.

Lepszym parametrem do oceny ciała jest % tkanki tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 242
W takim razie spytam,jaka waga ciała powinna być odpowiednia dla osoby przy wzroście 173cm trenującej dla uzyskania większej siły i masy?Osobiście mam problem z określeniem swojego ostatecznego ciężaru docelowego,który chciałbym utrzymać odnośnie mojego ciała.. Zastanawiałem się również nad wyznaczeniem wymiarów poszczególnych partii które chciałbym osiągnąć dla zachowania możliwe jak najlepszych proporcji wizualnych .Nie chcę wyglądać jak "nakoksowany dres" ,która z podanych metod do określenia wagi wydaję Ci się lepsza?oczywiście będę brał pod uwagę % tkanki tłuszczowej.Proszę wybaczyć kolokwializm mam nadzieję ,że nikogo nie uraziłem typ stereotypowym twierdzeniem.

Zmieniony przez - Laik pl w dniu 2013-12-09 13:02:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie ma czegoś takiego jak waga idealna, chyba, że jesteś zawodnikiem sportów, które uznają kategorie wagowe. Jak ćwiczysz dla siebie, to utrzymuj zadowalający Cię poziom body fatu. Dojdziesz powiedzmy do 80 kg na 12 % i będzie ok, ale zrzucisz tłuszcz i będziesz miał 76 kg na 8 %, po czym postanowisz dobić mięsa i dojdziesz do 82 kg na 10 %- co potem? Dobić do 84 na 12 % które też się będą dobrze prezentowały, czy może 80 kg na 10 %?

Nie ma wagi idealnej, nie ma idealnego poziomu bf
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 242
Wielkie dzięki za te wyczerpującą odpowiedź.Po jej przeczytaniu uznałem iż głównym celem będzie utrzymanie proporcji w wyglądzie i utrzymania maksymalnie niskiego oraz zdrowego poziomu bf.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiana ćwiczeń/kolejności ćwiczeń co 4 tygodnie czy co tydzień?

Następny temat

Plan na bica znaleziony w necie. Co sądzicie ?

WHEY premium