SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Stagnacja w redukcji] Prośba o pomoc [dieta, trening w załączeniu]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5772

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 539
Witam Szanownych Forumowiczów,

Jak setki z Was, zapisałem się na forum ponieważ proszę o poradę personalną. Czytam SFD od dobrych kilku lat i jest to skarbnica wiedzy, szczególnie czytając doświadczenia i przykłady innych. Jednak będę wdzięczny za pomoc w korekcie moich ewentualnych błędów bym nie męczył się na darmo bez efektów (to największa demobilizacja).

Przechodząc do sedna: od miesiąca jestem na redukcji. Spadło ze 3-4 kg (wiadomo, że wody poszło sporo). Jednak teraz czuję stagnację a dalej walczę z dietą na niskich węglach.

Proszę o pomoc :) Szczególnie, że mam w planie zdrowo zrzucić do końca czerwca ok. 10 kg. Wiem, że z Waszą fachową pomocą jest to możliwe.

DIETA:

Średnio w ciągu dnia jem 4-5 posiłków. Staram się trzymać zasady żeby jeść co 3-4 godziny max.

1.Jajecznica z 4 jaj na szynce szwarcwaldzkiej, butelka soku wielowarzywnego fortuny z tabasco + 1 tabs. witamin, 2 tabs. Man Scorch
2. Serek wiejski z dodatkiem pieprzu cayenne, pakiet warzyw (np. papryka, ogórek), duża garść orzechów (migdały, orzechy włoskie, orzechy laskowe), kilka śliwek kalifornijskich + 2 tabs magnez z potasem
3. Pieczona pierś z kurczaka z sałatką warzywną z oliwą z oliwek lub wędzona makrela lub wędzone udko kurczaka lub sałatka z pieczonej piersi kurczaka, papryki, kapusty pekińskiej, cieciorki, fasoli czerwonej, ogórka konserwowego, oliwek, oliwy + 2 tabs. Man Scorch
4. Twaróg półtłusty z jogurtem naturalnym i przyprawami pikantnymi lub puszka tuńczyka, ogórek i kilka papryczek ostrych + 1 tabs. tran z czosnkiem

Napoje (nie używam od kilku lat w ogóle cukru):

- dziennie 1-2 butelki wody mineralnej niegazowej
- herbata zielona/czerwona
- kawa z mlekiem max 2% (sporadycznie)
- Coca Cola Zero (sporadycznie)

TRENING:

- 3-4 razy w tygodniu trening siłowy + 15 min. aerobów na rowerze magnetycznym
- 1-2 razy w tygodniu (w dni nietreningowe) 30-40 min. aerobów na rowerze magnetycznym

Po każdym treningu biorę BCAA.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 27

Waga: 90

Wzrost: 176

Obwód klatki: 104

Obwód ramienia: 34

Obwód talii: 104

Obwód uda: 67

Obwód łydki: 45

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: samochód, praca siedząca

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia (domowa) x 3/4 w tygodniu, aeroby (rower magnetyczny) x 2 w tygodniu

Odżywianie: przed redukcją jadłem często przetworzone jedzenie oraz słodycze

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: sporo alergii, ale organizm daje sobie na razie z tym radę ;)

Stan zdrowia: zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia domowa, aeroby na rowerze magnetycznym, mogę ćwiczyć nawet 6 razy w tygodniu

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Od 3 tygodni 2x2 Man Scorch

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: Dieta niskowęglowodanowa

Zmieniony przez - Rytko w dniu 2011-04-17 00:59:45

"Uwodzenie bez podtekstu erotycznego jest istotą współczesnej polityki, a ten sposób podrywania wyborców obojga płci nazywa się PR. Róznica między uwodzeniem a PR jest istotna. W pierwszym wypadku chodzi o przyjemność, której owocem może być przedłużenie gatunku, w drugim o molestowanie, którego celem jest przedłużenie władzy. Innymi słowy, jest to robienie sobie przyjemności przy pomocy wyborców." Marek Król

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 267 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12056
Co do siłowego to się nie wypowiadam, bo się nie znam.

Jednak co do dnt to bym pokombinował z jakąś inną formą aktywności. Jeśli nie miałeś wcześniej jakiś kontuzji stawów to z wagą 90 kg możesz spokojnie biegać. Bieganie nie jest tak nudne jak rower stacjonarny, poza tym na początku będzie za pewne ciężko, ale o to też chodzi. Co do ćwiczenia brzucha w dnt to moim zdaniem strata czasu, lepiej skupić się wtedy na aero/hiit/tabata.

I teraz dopiero zauważyłem. Nie nawalaj tych interwałów aż tyle. Długie (45-60 minut) też bardzo dużo dają. Chodzi o to, żeby utrzymywał wtedy jakieś sensowne tempo, a nie usypiał na tym rowerze.

Na koniec wydaje mi się że za bardzo chcesz się trzymać planu. Z jednej strony to dobrze z drugiej źle. Powtórzę się, ale im bardziej urozmaicony trening tym lepiej. Rób po siłce na zmianę aero i interwały starając się zwiększyć intensywność ćwiczeń a nie ich czas. W dnt dawaj aeroby, interwały, HIIT (niektórzy robią na rowerze), tabatę, jak masz okazję to graj w piłkę nożną, koszykówkę itp. Pamiętaj, że trening ma też byc przyjemnością. Jak wpadniesz w monotonię to nie będzie ani przyjemności ani efektów.

P.S. Wrzuć do diety omegę 3, tak ze 4 tabletki.

edit: W necie jest pełno zegarów to tabaty, na youtubie też. Wpisz sobie ''tabata timer'' i będziesz miał w czym wybierać.

Zmieniony przez - dlopper w dniu 2011-05-01 21:15:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Na jakich zalozeniach bazuje ta dieta ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rytko, za mało kcal Nie bój się ich dołożyć w postaci węgli złożonych, dorzuć też jeszcze jeden posiłek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 539
bolek1970 - low carb/CKD
Ventor90 - w związku z tym, że ograniczam spożycie ww, mogę podbić kaloryczność białkiem i tłuszczami; jakieś propozycje?

"Uwodzenie bez podtekstu erotycznego jest istotą współczesnej polityki, a ten sposób podrywania wyborców obojga płci nazywa się PR. Róznica między uwodzeniem a PR jest istotna. W pierwszym wypadku chodzi o przyjemność, której owocem może być przedłużenie gatunku, w drugim o molestowanie, którego celem jest przedłużenie władzy. Innymi słowy, jest to robienie sobie przyjemności przy pomocy wyborców." Marek Król

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
oliwa z oliwek, kieliszek do każdego posiłku, i tak jak wspomniałem wcześniej jedno dodatkowe danie

Zmieniony przez - Ventor90 w dniu 2011-04-17 11:16:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 539
Ventor90 - jedynie taka mała zmiana przerwie stagnację?

"Uwodzenie bez podtekstu erotycznego jest istotą współczesnej polityki, a ten sposób podrywania wyborców obojga płci nazywa się PR. Róznica między uwodzeniem a PR jest istotna. W pierwszym wypadku chodzi o przyjemność, której owocem może być przedłużenie gatunku, w drugim o molestowanie, którego celem jest przedłużenie władzy. Innymi słowy, jest to robienie sobie przyjemności przy pomocy wyborców." Marek Król

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Warto by to podliczyc jakim kalkulatorem kalorii.
Tluszczy zdecydowanie za malo, jak na LC !

Co jaki czas planujesz ladowania ?

Pamietaj, ze nie warto ucinac nadmiernie kalorii, a raczej skupiac sie na dodawaniu wysilku itd.

Trening wklej !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kwestia indywidualna, sprawdź rezultaty po tygodniu. Podkręć też aeroby po treningu siłowym z 15 do 25 minut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 539
bolek1970 - zaraz poszukam jakiegoś kalkulatora i podliczę; ładowania mam co 2 tygodnie; kalorii właśnie staram się nie ucinać bo wiem, że to dążyć będzie do jeszcze większego zastoju i diety cudy typu 1000kcal :D

TRENING:

martwy ciąg na gryfie łamanym x 3
wiosłowanie hantlami x 3
wyciskanie na ławeczce płaskiej x 3
uginanie ramion z hantlami z supinacją nadgarstka x 3
rozpiętki na ławeczce skośnej x 3
szrugsy x 3

+ aero

Wcześniej ćwiczyłem nogi, ale tak się po nich masakrowałem, że nie byłem w stanie robić aero. Teraz myślę by do treningu wstawić coś takiego

- przysiady z własnym obciążeniem: w 1 serii 40, następnie - 30 - 20 - 10.

Ventor90 - spróbuję podciągnąć te aeroby do 25 min.,

Dodatkowo wrzucę wapno do supli i zwiększę dawkę Scorcha z 2x2 na 2x3, ok?

"Uwodzenie bez podtekstu erotycznego jest istotą współczesnej polityki, a ten sposób podrywania wyborców obojga płci nazywa się PR. Róznica między uwodzeniem a PR jest istotna. W pierwszym wypadku chodzi o przyjemność, której owocem może być przedłużenie gatunku, w drugim o molestowanie, którego celem jest przedłużenie władzy. Innymi słowy, jest to robienie sobie przyjemności przy pomocy wyborców." Marek Król

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
myślę że tak będzie dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
trening troche slaby, ale nie bede sie czepial !

Nie sprobowalbys Push Press, na barki(szrugsy i rozpietki wywal wogole) ? To fajne cwiczenie, ktore tez angazuje nogi i ogolnie dosc korzystne, przy redukcji...

Przysiady tego typu, mozesz robic, jako forma aerobow lub HIIT/Tabata, ale przy treningu silowym, beda raczej mialy wplyw, na spalanie tluszczu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedyś biegać

Następny temat

Dieta na masę - ocena

WHEY premium