SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wielokrotne wyciskanie sztangi - propozycja do regulaminu

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

Ilość wyświetleń tematu: 2883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Zgadza się, ewentualne poprawki wprowadzi się do istniejącego już regulaminu.

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 76 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1615
Jeśli chodzi o sam zapis wspomniany wcześniej to z mojej strony zielone światło , jest to dobrze sformułowane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 138 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3522
Pozwolicie że wtrącę kilka słów od siebie - każdy będzie ciągnął w swoją stronę i taka jest prawda. Ja osobiście jestem zwolennikiem pompowania bo uważam że mało kto jest w stanie mi w tym dorównać. Jest to moja mocna strona bo pierwszą stopkę robię przy 100 powtórzeniu, - i mam na myśli tu prawidłowe , pełne pompowanie! Pojawiłem się dwa lata temu na MPN i okazało się że nagle pojawił sie ktoś kogo najlepsi musza intensywnie gonić i decyduje końcówka boju. Na moich pierwszych MPN we Wrocławiu przy 3 sedziach (którzy sami sa też doświadczonymi zawodnikami) nie odjęto mi nawet 1 powtórzenia a był to mój pierwszy start!!! Przegrałem wówczas z wyćwielem o 10 powtórzeń. Miesiąc później przegrałem juz tylko 1 powtórzeniem (gdzie byłem dłużesj trzymany w akcencie jak konkurencja (i to nie jest moje zdanie a ludzi którzy to widzieli i startowali). W tym roku na MPN które odbyły się u mnie w Głuchołazach zdobyłem Mistrza Polski Nauczycieli jak i w kategorii open. Sędziowało wówczas dwóch
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 138 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3522
doświadczonych sędziów (jak i zawodników z osiągnieciami) i również nie było problemów. Mało tego oprócz MP pobiłem rekord Polski, wszystko nagrane, była cała śmietanka i najlepsi z najlepszych w PL w WW. Sędziowie mega skrupulatni bo nie zaliczyli sporo powtórzeń. Więc wszystko kwestia techniki bo jak widać - można robić to dobrze. A jeżeli ktoś popmuje i nie dociąga ruchu do góry to juz jego strata. Prosty przykład - Activlab Opole 2015 gdzie gregorterm był głównym sędziom i były przypadki gdzie nie zaliczali nawet po 30 ruchów!!!!!!


Zmieniony przez - Daniel (PB) w dniu 2016-12-03 22:14:51
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 138 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3522
Dlatego dla mnie zrozumiałym jest to że Wrocław ciągnie na akcent z zatrzymaniem . I wybacz m Tadziu bo darzę Cię mega szacunkiem bo dla mnie jesteś wzorem w WW ale macie z Michałem mega przeprosty i daje to Wam w takiej formie bardzo dużą przewagę. Ważę od Was zdecydowanie więcej i u mnie nie ma szans na coś takiego. Więc pytanie dlaczego mamy robić ukłon w Waszym kierunku? Tak jestem młokosem tej dyscyplinie i pokazałem już nie raz że jak się zjawiam to musicie się ze mna liczyć, dlatego tez będę bronił swojej silnej strony - wytrzymałości siłowej "pierwszego strzału", bo już po moich 1 MPN we Wrocławiu wiele osób podchodziło i mówiło nowicjuszowi który wyskoczył z nikąd - masz mega atut do tego aby walczyc z najlepszymi i pokonać naweć Tadzia. Wystarczył rok i tak sie stało. Więc mam nadzieje Panowie że nie odbierzecie źle tego co napisałem ale skoro mamy dyskutować i szukać złotego środka - to i ja dorzucam swoje 5 groszy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 138 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3522
A co do sędziowania - spokojnie dwóch sędziów wystarczy do ocenienia pompki. Przy trzech to już bajka. tylko to co powtarzałem od samego początku - sędzia przed zawodami robi odprawę i mówi otwarcie że w razie wątpliwości ruch jest niezaliczony (i tu już zawodnik podejmuje ryzyko jeżeli nie potrafi tak wyciskać), a druga rzecz i rownie ważna - nawet jeżeli Mistrz Polski leży pod sztangą i nie zareagował na komende to powtórzenia nie zostaja zaliczone!!!!!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 138 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3522
Natomiast co do liczenia przy akcencie - nigdy nie będzie to w 100 % sprawiedliwe bo nigdy nie będzie liczone w idealnym tempie a ostatnie zawody pokazały że niejednokrotnie jak zjawia się cala czołówka to wyniki sa na styku, nawet liczą sie pojedyncze powtórzenia - sam doświadczyłem tego dwukrotnie!!! Dlatego po dziś dzien przytaczam sędziowanie gregorterma w Opolu bo było idealnie!!!! 3 sędziów - 1 liczył ilość powtórzeń, 2 i 3 pilnowali prawidłowego wyciskania (pracę rąk), oboje mieli klikery żeby nie skupiać się na liczeniu a na ocenie ruchu i szybkiej komendzie w razie błędu. Po calym boju następowała konsultacja sędziów - porównywanie wyników. I tam naprawde były osoby które miały odejmowane po 30 powtórzeń!! i jak widać można! Na pierwszych MP w Tychach w pierwszy dzień był problem z sędziowaniem setki bo niestety ale nie wszyscy sędziowie byli związani z nasza konkurencją a żeby posędziować nasze zawody trzeba to czuć,startować i wiedzieć że wyprost u góry to 1 pkt regulaminu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 138 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3522
i nie sędziowie z przypadku a ludzie z naszego grona, otoczenia, zawodnicy!!!!!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 691 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10132
A ja od siebie dodam ze moze zrobmy z akcentem na dole cos na styl WL na trzy komendy.....dzis bylem.w limanowej i w taki wlasnie sposob przeprowadzono.zawody WW CC co spowodowalo ze wyniki nie byly oszalamiajace ale....no wlasnie nie bylo problemu z zsedziowaniem....nie bylo odbijania i musial byc akcent na gorze....i uwierzcie mi ze nawet przy polowie masy cialla te 5 minut na dzien.dzisiejszy polozy kazdego....najlepszy dowod jak bylysmy z Tadziem pod glogowem i stssrtowalismy w pompkach na komende i pokonalem Tadzia a to tylko dlatego ze przy pompkach nie mamy mozliwosci odbicia czyli oszukania.....a niestety co.do pompowania to sie to nie sprawdza i beda odwieczne problemy ale to moje zdanie z doswiadczenia jezdAc po zawodach po calej polsce ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
Panowie w cale sie nie obrazam i powiem tak chetnie wystartuje w zawodach według Waszych reguł .Proszę bardzo akcent "dolny" i"górny" jak chcecie . Jeszcze raz powiem o co mi chodziło o sędziowanie . Chcecie ze mna konkurowac bardzo prosze . Przyjme kazdą formę sedziowania
skoro uwazacie ze dotychczasowe jest pode mnie W Głuchołazach byłem po chorobie i dlatego przegrałem . Normalnie to Was rozszarpię troche Was Panowie poniosło.Chcecie z akcentem na dole i na gorze . Nie mam nic przeciw.Tylko dajcie wiadomosć 3 miesiące wczesniej i bedzie gitara . Mogę nawet rywalizować w "ciągach".Ja tylko pisałem ze we Wrocławiu bedzie z "akcentem". A Wy róbcie jak chcecie na MP Nauczycieli i tak przyjadę nie zależnie od regulaminu.Daniel bądż dobrze przygotowany bo mnie zagotowałeś
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nieoficjaliny rekord Polski w Wyciskaniu Wielokrotnym połowy masy ciała bez limitu.

Następny temat

Wyciskanie - wąski chwyt - czy zmieniać na szeroko?

WHEY premium