Poszukalem troche w necie na temat bolacych kolan i znalazlem takie cos:
Cwiczenie 1.
Nalezy stanac na schodku uzywajac jedynie piet, tak aby reszta stopy swobodnie zwisala poza stopniem. Teraz nalezy uniesc palce jak najwyzej do gory, a nastepnie opuscic. Caly ten ruch daje jedno powtorzenie.
Cwiczenie wyglada tak jak wspietki na palce wykonywane na schodku(trening lydek), tyle tylko, ze na odwrot (stoimy na pietach, a nie na palcach i podnosimy palce, a nie piety )
Cwiczenie 2
Teraz czas na drugie cwiczenie, do jego wykonania potrzebny bedzie jakis ciezarek lub po prostu ciezszy przedmiot (byle nie za ciezki )
Siadamy na kanapie
Noga, ktora bedziemy cwiczyc jest ugieta i cala stopa lezy na podlodze. Kat zawarty miedzy pieta a posladkiem powinien byc lekko rozwarty.
Ciezarek kladziemy na stopie, nastepnie unosimy stope, pozostawiajac jedynie piete na podlodze. Po osiagnieciu najwyzszego punktu przytrzymujemy okolo sekundy, a nastepnie opuszczamy. Caly ruch to jedno powtorzenie.
Ciezarek mozna lekko przytrzymac reka aby nie spadal
Cwiczenie 3.
W pozycji stojacej unosimy stope, tak, aby na ziemi pozostawala jedynie pieta. Wazne jest, by podniesc palce jak nawyzej sie da. W takiej pozycji stoimy przez wymagany czas.
Dla utrzymania rownowagi mozna przytrzymac sie sciany.
Pomocne moze byc takze po prostu chodzenie na pietach, tak aby tylko one stykaly sie z podlozem.
Ja cwiczenia wykonuje w nastepujacych ilosciach:
Cwiczenie 1: 3x15
Cwiczenie 2: 2x 12 do 15 powtorzen
Cwiczenie 3: 1 lub 2 x 30 - 40 sekund
Mnie kolana bola i robie to juz z 2 dni i mi bardzo pomoglo . Pomyslalem ze wam i tez to moze sie przydac...
Pozdro
aaajt
Cwiczenie 1.
Nalezy stanac na schodku uzywajac jedynie piet, tak aby reszta stopy swobodnie zwisala poza stopniem. Teraz nalezy uniesc palce jak najwyzej do gory, a nastepnie opuscic. Caly ten ruch daje jedno powtorzenie.
Cwiczenie wyglada tak jak wspietki na palce wykonywane na schodku(trening lydek), tyle tylko, ze na odwrot (stoimy na pietach, a nie na palcach i podnosimy palce, a nie piety )
Cwiczenie 2
Teraz czas na drugie cwiczenie, do jego wykonania potrzebny bedzie jakis ciezarek lub po prostu ciezszy przedmiot (byle nie za ciezki )
Siadamy na kanapie
Noga, ktora bedziemy cwiczyc jest ugieta i cala stopa lezy na podlodze. Kat zawarty miedzy pieta a posladkiem powinien byc lekko rozwarty.
Ciezarek kladziemy na stopie, nastepnie unosimy stope, pozostawiajac jedynie piete na podlodze. Po osiagnieciu najwyzszego punktu przytrzymujemy okolo sekundy, a nastepnie opuszczamy. Caly ruch to jedno powtorzenie.
Ciezarek mozna lekko przytrzymac reka aby nie spadal
Cwiczenie 3.
W pozycji stojacej unosimy stope, tak, aby na ziemi pozostawala jedynie pieta. Wazne jest, by podniesc palce jak nawyzej sie da. W takiej pozycji stoimy przez wymagany czas.
Dla utrzymania rownowagi mozna przytrzymac sie sciany.
Pomocne moze byc takze po prostu chodzenie na pietach, tak aby tylko one stykaly sie z podlozem.
Ja cwiczenia wykonuje w nastepujacych ilosciach:
Cwiczenie 1: 3x15
Cwiczenie 2: 2x 12 do 15 powtorzen
Cwiczenie 3: 1 lub 2 x 30 - 40 sekund
Mnie kolana bola i robie to juz z 2 dni i mi bardzo pomoglo . Pomyslalem ze wam i tez to moze sie przydac...
Pozdro
aaajt
2
aaajt
Krzysztof Piekarz

?