SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

taekwondo czy muaythai,co wybrac?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5853

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10
Witam Was slyszalem rozne opinie na temat Taekwondo i muaythai i nie wiem wkoncu co mi sie berdziej sprzyda...
Chodzi mi tu o zwykla bojke kiedy ktos jest sam i idzie na niego kilku kolesi (bo takie sa najczestsze przypadki)... Co wtedy robic-ktora ze sztuk walki pomoze mi rozwiazac ten problem? Dodam jeszcze ze jestem z okolic salwatora i najbardziej zadowalalyby mnie
kluby wlasnie w tych okolicahc i tu tez licze na Wasza pomoc abyscie mi pomogli znalezc cos sensownego...
z gory dzieki...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 677 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22984
Na forum jest wiele tematów i odpowiedź na to pytanie Jeżeli patrzysz pod kątem obrony na ulicy to Muay Thai lepsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 52706
Kiedy idzie na Ciebie kilku kolesi to ani jedno ani drugie Ci nie pomoże. Życie to nie film gdzie rozkładasz kilku tu oni rozłozą Ciebie no chyba że chodzisz pod przedszkole kraść kanapki. Przejdź się do jednej sekcji i do drugiej i zobacz co Tobie będzie bardziej pasowało.

"Nie gardź sobą, że przegrałeś bitwę. Trzeba znacznej siły, by się zapędzić aż tam, gdzie się bitwy przegrywa."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75794
TKD czy MT?

Hmm... to co Ci się bardziej spodoba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2071 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 26544
na bójki z kilkoma kolesiami najlepiej sprawdzają się treningi lekkiej atletyki (np bieg na 400m). Temat był wałkowany miliard tysięcy razy na forum i zapomnij o obronie przed grupką napastników, nie ważne co byś trenował.
Natomiast Muay Thai o tyle przewyższa TKD, że jest bardziej wszechstronne i kompleksowe, masz położony nacisk na strefę nóg,rąk oraz klinczu. W TKD (w większości sekcji, ale są wyjątki) nacisk położony jest głównie na strefę nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
na kilku tylko biegi albo walki bronią (chyba pałka najlepsza ze względu na prawo) ćwiczy się raczej dla przyjemności bo jak jedyną motywacją jest samoobrona to szybko zrezygnujesz
Jeżeli chodzi o ulicę to MT ma dużą przewagę nad TKD bo raz mają dużo lepiej wyrobione ręce, dwa kolana i łokcie, trzy TKD jest raczej oparte na wysokich kopnięciach (w MT też są ale nie są one podstawą, raczej dodatkiem) a nie kopniesz wysoko w niewygodnych spodniach a raczej nie wiadomo jakie spodnie będziesz miał na ulicy no i bez rozgrzewki wysokie kopanie raczej nie jest bezpieczne... a nawet z rozgrzewką ja bym się na ulicy raczej bał kopać wysoko jak można się przewrócić (pośliznąć, tamten może jakoś nogę przechwycić)

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 147 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6740
ile razy mozna czytac takie same tematy? WYSZUKIWARKA nie gryzie

Cracovia& Sandecja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3140
W walce z kilkoma przeciwnikami zapewne nic ci niepomoze ale pamiętaj ze niewalczy sztuka walki tylko zawodnik, idz nato co ci sie bardziej spodoba ale chyba jednak bardziej skuteczne jest muay thai
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 131 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2988
Macie wszyscy racje ale nie uwzgledniliscie jednego - przy walce na ulicy liczy sie przedewszystkim psychika i mysle, że skomplikowane, efektowne kopniecie moze przestraszyc nawet kilku gosci z ulicy... dlatego gdy nie ma mozliwosci ucieczki mozesz sprobowac - do tego lepsze bedzie TKD. Jesli jednak chcesz nauczyc sie bic w realnej walce (z jednym przeciwnikiem) to skuteczniejsze bedzie na pewno MT.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 143 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 52706
Efektowne kopnięcie może przestraszyć ale leszczy. Jak trafisz na zgranych chłopaków to nawet jak powalisz jednego czy dwóch reszta przebiegnie się po Tobie i taki bedzie finał.

"Nie gardź sobą, że przegrałeś bitwę. Trzeba znacznej siły, by się zapędzić aż tam, gdzie się bitwy przegrywa."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 131 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2988
jak trafisz na zgranych chlopakow to jest chyba oczywiste ze niezaleznie co cwiczysz (no chyba ze biegi lub strzelectwo)to nie masz szans. czasem jest jednak szansa ze trafimy na leszczykow...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rękawice bokserskie - które wybrać?

Następny temat

kariera amatorska

WHEY premium