SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boks czy muaythai

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2224

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36
Elo. Mam prośbę do osób, którzy trenują boks lub tajski boks. Chciałbym prosić o radę. Zastanawiam się, którą sztukę walki wybrać do moich warunków. Jestem wysportowany, wyrzeźbiony. Ważę 60 kg, mierzę 173 cm wzrostu. Jak widać jestem średniego wzrostu. Jaka sztuka walki w takim razie będzie lepsza dla mnie i bardzie skuteczniejsza? Wydaje mi się, że boks nie bardzo, ponieważ z wyższym przeciwnikiem mogę mieć trudniej, żeby dojść do niego i zadać cios. Co o tym sądzicie?
Pewnie i tak pochodzę trochę na boks i muaythai, żeby zobaczyć i odczuć co dla mnie jest skuteczniejsze. To jest najlepszy sposób. Ale czy sądzicie, że mniejszy przeciwnik może mieć problemy w boksie z powodu niskiego wzrostu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8337
"Ważę 60 kg, mierzę 173 cm wzrostu.
Wydaje mi się, że boks nie bardzo, ponieważ z wyższym przeciwnikiem mogę mieć trudniej, żeby dojść do niego i zadać cios." uwierz mi że 60kg przy 173cm wzrostu to nie dużo, sam mam coś koło tego wzrostu a walczę w wadze 69kg i jakoś daję rade. :)
Co do MT to nie będę się wypowiadał bo się na tym nie znam ale co do boksu to jeżeli masz tam gdzieś dobrego trenera to idź i chociaż spróbuj bo ten sport naprawdę jest warty uprawiania . :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Po to są kategorie wagowe żebyś mógł walczyć z osobami swoich rozmiarów a nie Kilczkami. Jakby byłą jedna odpowiedź boks czy MT to by były sekcje tylko tej SW. Problem z dojściem do wyższego przeciwnika będziesz miał i tu i tu więc tym się nie masz całkiem co sugerować.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
idź na to co ci się bardziej podoba nie myśl o predyspozycjach itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Idź tu i tu, zobacz co bardziej cię kręci i tam zostań.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 346 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4656
60kg i 173cm to nie jest mało... gadasz jakbyś był jakiś kurdupel, a
masz całkiem wysoki wzrost jak na taką wagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 306 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3305
Idz na MT, uzywasz nóg itp, w boksie tego nie masz. Ja własnie ide. jutro pierwszy trening:) a jestem niewiele wyzszy, i wcale mi nie jest z tym żle:) ;p

Pomogłem? Daj SOGa:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skuteczniejsza w twoim wypadku będzie ta sztuka/sport walki w którym będziesz czuł się lepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1937
Skuteczniejsze będzie to czego się lepiej wyuczysz. Idz tam gdzie lepszy trener.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 198
"Idz na MT, uzywasz nóg itp, w boksie tego nie masz. Ja własnie ide. jutro pierwszy trening:) a jestem niewiele wyzszy, i wcale mi nie jest z tym żle:) ;p"

wueska.. nie chce być nie miły, ale co ty mozesz wiedziec.. skoro żadnego z powyższych nie trenujesz?

do autora: wszystko zależy od sekcji i od trenera, czy chce i umie nauczać
jednak osobiście uważam, że najpierw lepiej liznąć boks i zdobyć podstawy ataku i obrony, bo zdarza się, że na muay thai zapominają o wyszkoleniu rąk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
ja tez uwazam ze lepiej isc tam gdzie lepszy trener . Poza tym boks to podstawa tez w MT , wiec ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chłopaki powyżej dobrze mówią ,w twoim interesie jest to żeby nauczył cię ktoś co się zna,im lepszy trener tym szybciej i więcej się nauczysz , ja osobiście polecam muay thai . Co do warunków , nie masz się czym przejmować bo taka waga do obecnego wzrostu wcale nie jest mała.Popytaj po klubach,zdecyduj i zapisz się bo warto !
pozdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozpoczęcie sezonu w Akademii Yiquan

Następny temat

Problemy z koordynacją?

WHEY premium