SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z koordynacją?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 925

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
Witam, na forum nie znalazłem podobnego problemu więc założyłem ten temat. Ćwiczę od niedawna tajski boks (4 miesiące) i mam pewien problem. Otóż gdy biję ciosy muszę się zatrzymać, znaczy potrafię robić pojedyncze kroczki na zasadzie lewa do przodu, prawą dostaw przy uderzaniu, ale chodzi mi o to, że nie umiem "gonić" przeciwnika. Gdy próbuje zrobić 2 kroki na raz i uderzyć, zupełnie tracę równowagę, plączą mi się nogi. Ma ktoś jakiś pomysł jak to zniwelować?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Walka z cieniem, trening z piłką do tenisa. Stajesz w gardzie i kozłujesz sobie piłeczką o podłogę starasz się nie łączyć nóg. Piłka jest mała więc musisz trochę się pomęczyć z nią. Lataj po całej salce i zmieniaj łapy możesz np dwa odbicia lewą jedna prawą i na zmianę. Później w sparingach masz prawie to samo tylko zamiast kozłowania uderzasz proste i inne uderzenia, a nogi już nie powinny się plątać.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
ja robiłem na podobnej zasadzie co scorpion napisał z tą piłeczką - z tym, że zamiast piłki brałem skakankę i skakałem po sali : ] do przodu, do tyłu, na boki z nogami jak w pozycji bokserskiej

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 39
ok, dzięki za podpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
tez mialem ten problem , bardzo mi pomagaja walki z cieniem z hantelkami (1-2kg), pozniej z koordynacja i poruszaniem sie jest o wiele lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
4 miesiące. Kolego nie od razu Rzym zbudowano. Na pewno się wszystkie powoli nauczysz

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Boks czy muaythai

Następny temat

Jak to wszystko pogodzic

WHEY premium