SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

super brzuszek !!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3293
Witam wszystkich zainteresowanych mam super plan na brzuch poloczony z dieta ejst w sumie wporzo Zaznaczam równiez ze nie jest to plan ani dieta napisana przeze mnie. Znajomy zakupil to kieyds na allegro za 7 zl ale coz forumowicze maja okazje sie pobawic w to za free Pomyslalem ze z powodow czysto ambicjonalnych lub z powodu zblizajacych sie wakacji komus sie przyda. zapraszam do lektury:

W ciągu ostatnich lat nastąpił niewątpliwie ogromny rozwój fitness i kulturystyki. Dziś każdy chciałby mieć wspaniała rzeźbę i konkretną masę mięśniową. Wykorzystują to firmy produkujące najróżniejsze urządzenia.
Oferują nam wspaniały kaloryfer praktycznie bez żadnego wysiłku. Niestety prawda jest taka , że wszystkie te
******ły praktycznie nic nie dają i bez systematyczności i determinacji nic nie osiągniemy, każdy kto twierdzi inaczej chce ci coś sprzedać.
Elementarnymi wiadomościami na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu i ogromną determinacją, możesz
Zmienić diametralnie wygląd swojego brzucha. Chcesz mieć szczupła talię i ładnie zarysowane mięśnie? Ćwicz 12-15 minut, trzy razy w tygodniu. Wynik gwarantowany.

Co musisz wiedzieć:
1. Miesień prosty brzucha (rectus abdominis) jest mięśniem, który łączy podstawę żeber z kością miednicową. Twój rectus abdominis nie spina się jak zawias. Gdybyśmy go rozłożyli na stole, zobaczylibyśmy, że zwija się jak dżdżownica, gdy ją dotkniemy. Gdy to zrozumiesz zdasz sobie sprawę, że tradycyjne unoszenie tułowia do siadu to strata czasu. Podczas takiego ćwiczenia mięśnie brzucha pozostają płaskie, nie „skręcają się". Unoszenie tułowia do siadu dobrze działa tylko na zginacze bioder.
2. Musisz skoncentrować się na mięśniach międzyżebrowych i skośnych mięśniach brzucha. Wykonując ćwiczenia na klatkę piersiową nie wyciskasz przecież 100 powtórzeń z pustym drążkiem. Tak samo nie da się wyrzeźbić brzucha wykonując cały czas to samo ćwiczenie. Skup się zatem na jakości a nie na ilości. Mocno spinaj mięśnie brzucha w punkcie maksymalnego zgięcia przy każdym powtórzeniu. Jeśli nie będziesz tego robił, nie uzyskasz widocznego postępu.
3. Bez względu na to jak ciężko trenujesz swoje mięśnie brzucha i jak silne i twarde się stają, nadmiar tłuszczu sprawia, że nie będą one widoczne. Musisz skutecznie zredukować tkankę tłuszczową i zastąpić ją tkanką mięśniową, możesz to zrobić poprzez racjonalne odżywianie lub poprzez trening kardio (systematyczny ruch).

Wskazówki trenera
Nie istnieją sztuczki pozwalające zbudować twardy, dobrze wyrzeźbiony brzuch. Magia polega na determinacji i poświęceniu się efektywnemu treningowi oraz stosowaniu odpowiedniej diety. Mój trening obejmuje ćwiczenia dla początkujących, już ćwiczących oraz zawodowców. Jeśli nigdy nie brałeś udziału w specjalnym treningu na mięśnie brzucha, zastosuj program dla początkujących. Jeśli ćwiczysz mięśnie tej części ciała regularnie zainteresuje cię program dla zaawansowanych. Jeśli już pracujesz nad kaloryferem, spróbuj mojego programu dla zawodowców. W każdym przypadku rób 30-45 sekundowe przerwy pomiędzy seriami.


ĆWICZENIAA teraz przedstawię zestawy ćwiczeń dla poszczególnych stopni zaawansowania.

POCZĄTKUJĄCY :


ĆWICZENIE SERIE POWTÓRZENIA
Brzuszki 3 15-20
Wyprosty tułowia 3 10-15
Skłony w bok przy wyciągu 1 20-25Brzuszki: Połóż się na podłodze. Plecy płasko przylegają do podłoża, kolana ugięte, podudzia oparte na ławce. Skrzyżuj ramiona i przyciągnij brodę do klatki piersiowej. Unieś głowę, ramiona i górną część pleców, tak mocno, jak możesz, nie odrywając dolnej części pleców od podłoża. Napnij mięśnie brzucha w czasie, gdy podnosisz górną część tułowia. Zatrzymaj się na chwilę na górze i powoli wróć do pozycji wyjściowej.

Wyprosty tułowia: Połóż się na ławeczce i pozwól aby górna część twojego ciała opadła luźno, prostopadle do podłogi. Trzymając ręce skrzyżowane na piersiach lub przy uszach, podnieś tułów aż znajdzie się w położeniu równoległym do podłogi.

Skłon w bok przy wyciągu: Stań prawym bokiem do wyciągu. Prawą ręką chwyć pojedynczy uchwyt. Wykonaj skłon tułowia do boku i tak daleko od wyciągu jak możesz. Powróć do pozycji wyjściowej . Następnie wykonaj mocny skłon tułowia w kierunku przyrządu, napinając mięsień skośny brzucha. Powtórz to samo ćwiczenie na drugą stronę.


ZAAWANSOWANYĆWICZENIE SERIE POWTÓRZENIA
Unoszenie nóg w zwisie 2 12-15
Skłon z linią 3 12-15
Skłony na ławeczce 3 15-20
Skręt kolan w zwisie 2 10-15
Skłony z liną: Uklęknij przed górnym wyciągiem z przymocowaną liną. Trzymając linę na wysokości czoła, napnij mocno mięśnie brzucha i przybliż klatkę piersiową do bioder. W maksymalnym punkcie zgięcia mocno napnij mięśnie brzucha.

Skłon na ławeczce: Ustaw ławeczkę pod kątem 30 stopni i połóż się na niej. Ustabilizuj nogi i kolana pod kątem prostym. Z rękami skrzyżowanymi na piersiach i brodą przyciągniętą do klatki piersiowej, unieś głowę, ramiona oraz górną część pleców jak najbardziej możesz, nie odrywając dolnej części pleców od ławki. Zatrzymaj się na chwilę i wróć powoli do pozycji wyjściowej. W miarę jak twoje mięśnie brzucha się rozwijają możesz zwiększyć kąt nachylenia ławeczki.

Skręt kolan w zwisie: Wykonaj zwis na drążku z lekko ugiętymi nogami. Przybliż kolana w kierunku prawego barku, unosząc biodra do przodu. Wróć do pozycji wyjściowej, następnie powtórz to ćwiczenie na lewą stronę.

Unoszenie nóg w zwisie: Wykonaj zwis na drążku, lekko ugnij kolana. Unieś nogi, podciągając biodra wysoko. Aby uniknąć bujania, napnij całe ciało. Utrzymaj szybkość poszczególnych powtórzeń na tym samum poziomie przez całą serię.


ZAWODOWCY:


ĆWICZENIE SERIE POWTÓRZENIA
Wyrzut piłki lekarskiej w siadzie 3 15-30
Unoszenie nóg 3 15-30


Wyrzuty piłki lekarskiej w siadzie: Ustaw ławeczkę pod kątem 30 stopni i połóż się z nogami zablokowanymi w kostkach, kolana ugięte. Leż płasko trzymając piłkę lekarską na wysokości klatki piersiowej. Podnieś się do siadu. W połowie ruchu, jak koszykarz, wyrzuć piłkę oburącz do partnera stojącego po drugiej stronie ławki. Partner odrzuca piłkę do ciebie, w czasie gdy powracasz do pozycji wyjściowej.

Unoszenie nóg i bioder: Połóż się płasko na podłodze. Partner stoi blisko twojej głowy. Przenieś ręce za głowę i chwyć go za kostki lub łydki, aby utrzymać równowagę. Z lekko ugiętymi kolanami unieś nogi i oderwij biodra nieznacznie od podłogi do momentu aż twój partner będzie mógł dotknąć twoich stóp wyciągniętymi rękami. W tym momencie partner powinien odepchnąć twoje nogi z powrotem w kierunku podłogi, a ty stawiaj opór. Aby utrudnić ćwiczenie, spróbuj nie dotykać nogami do podłogi. Ciągłe napięcie mięśni brzucha buduje zarówno siłę jak i wytrzymałość.


Był to profesjonalny program treningowy, a teraz kilka wskazówek od trenera:
-Początkujący nie powinni wykonywać ćwiczeń dla zaawansowanych lub zwiększać liczby powtórzeń. Należy się skupić na prawidłowym napinaniu mięśni brzucha
-Zaawansowani powinni skupić się na zmaksymalizowaniu efektów każdego powtórzenia. Jeśli robisz 20 powtórzeń i nie czujesz wytężonego wysiłku, znaczy to że nie spinasz mięśni brzucha dość mocno
-Ćwiczenia na mięśnie brzucha z partnerem pomogą ci polepszyć wyniki. Silny i muskularny tułów jest ważny w każdym sporcie.DIETA:

Aby zrobić szybkie postępy, zastosuj się do tych prostych wskazówek dotyczących diety i treningu:

• Jedz cztery lub pięć małych posiłków dziennie, zamiast trzech dużych
• Zwiększ porcję białka do jednej trzeciej dziennej liczby kalorii
• Ogranicz spożycie złożonych (bogatych w skrobię) węglowodanów, takich jak makaron, chleb - zamiast tego jedz dużo owoców i warzyw
• Jedz produkty beztłuszczowe
• Ogranicz spożycie tłuszczów nasyconych


Zmniejszaj liczbę kalorii rozsądnie!

Jeżeli zamierzasz zmniejszyć liczbę kalorii, wprowadzaj niewielkie zmiany stopniowo. System chroniący twój organizm przed śmiercią głodową - tarczyca reguluje metabolizm organizmu. Redukując drastycznie liczbę przyjmowanych kalorii spowodujesz że twoja tarczyca spowolni metabolizm. Gdy na początku stracisz kilka kilogramów to kiedy zaczniesz się porządnie odżywiać znowu przytyjesz ponieważ tarczyca zostanie wyłączona.

Oprócz odpowiedniej diety , aby zgubić tłuszcz i wyrzeźbić mięśnie brzucha niezbędny jest trening kardio. Zacznij od 20 minut umiarkowanego ruchu trzy razy w tygodniu. Dodając trening kardio do swojego tygodniowego programu będziesz stymulował metabolizm nawet, jeśli ograniczysz liczbę spożywanych kalorii. Co tydzień dodawaj 5 minut do swojego zwykłego treningu, aż osiągniesz 40-45 minut. W miarę zmniejszenia się rezerw tłuszczowych twojego organizmu, możesz zmniejszyć długość treningu kardio.

Twój jednodniowy plan posiłków:

7:30: cztery białka z sosem salsa, talerz płatków owsianych, banan, filiżanka kawy, jedna multiwitamina i dodatkowo 1000 miligramów witaminy C. Nie zapomnij napełnić butelki, którą wodą butelki, którą będziesz nosił ze sobą przez cały dzień.
10:00: Proteiny w proszku zmieszane z jedną filiżanką mleka odtłuszczonego i mrożone truskawki.
12:30: 10 gramów grillowanej piersi kurczaka, filiżanka ryżu, woda z plasterkiem cytryny.
15:30: Puszka tuńczyka w sosie własnym i jedna mała pomarańcza, napełnij ponownie butelkę.
18:30: Jedno opakowanie substytutu posiłku (np. Meta form) zmieszanego z wodą, lodem i owocami. Zjedz natychmiast po ćwiczeniu.
2:00: Opiekany stek z łososia, warzywa gotowane na parze, woda z plasterkiem cytryny, 1000 miligramów witaminy C.

Suplementacja

Wypadac tutaj napisac o tym czym mozna jeszcze wspomoc spalanie tluszczy oraz rzezbienie miesni brzuszka. A wiec sa to nieobowiazkowe suplementy aczkolwiek bardzo przydatne i co najwazniejsze w 100% bezpieczne dla zdrowia. Wymienic tu mozna HMB i L-Karnityne. Mozna je dostac w kazdych sklepach sklepach sportowych. Zalety tych srodkow jest spowodowanie ze organizm czerpie zrodlo energi nie z bialek miesniowych a z tluszczy! HMB swietnie wplywa na budowe miesni wyrzezbionych oraz jako antykatabolik.

Life could be so much easier, if we just could look at the source code

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 477 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11381
toretto: "moim zdaniem lepsze bylo by bieganie poniewaz pracuje wiecej grup miesniowych niz na jezdzie na rowerku w pozycji siedzacej... a najlepeij do tego ubrac sie grubo najlepiej w bluze by bardziej sie pocic..."

Hmm... Po co grubo sie ubierac? Zeby sie pocic? Spoko, ale to nie przyspiesza chyba spalania sie tluszczu.... traci sie tylko wode w ten sposob. Chyba :>

Ps: Czy nawet jak sie spali tłuszcz, wykształtuje mięśnia brzucha, to czy bedzie to widac? Chodzi mi o to, że skórze trzeba dac troche czasu zeby wrociła do normalnego stanu (wczesniej w koncu pod nią była tkanka tłuszczowa)?

Zmieniony przez - Spinaker w dniu 2004-06-24 10:34:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 201 Napisanych postów 31902 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 94077
masz to z... ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13393
ta twoja wiadomosc jest warta 7zl hehe to jest najlepsze w calym tym poscie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3062 Wiek 31 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29715
no to pewnie z jakiegoś czasopisma wytrzansoł

pozdrawiam, Witek "Onkel" Pomećko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3636 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 13393
w sumie tak to przeanalizowalem i nie ma tu nic co by sie nie mozna bylo dowiedziec na tym forum ja sie osobiscie dowiedzialem ze lepiej jesc owoce niz chleb chodzi ofkors o dostarczenie ww organizmowi... ale napewno sie wielu osobom to przyda bo jest troche ciekawych rzeczy moze ja tez dam dobry trening ktory sam stosuje i jest bardzo dobry:

"Cwiczenia nalezy wykonywac powoli oraz zachowac dokladna technike. Nalezy cwiczyc brzuch
3 razy w tygodni (jesli nie musicie nadrobic wystarczy 2 razy). Teraz konkrety:
1 miesiac
cwiczenia:
(odpoczynek miedzy seriami i ćwiczeniami około 10sekund)
1. Brzuszki pelne 4*20
2. Wznosy kolan w gore 4*15-20
3. Skretosklony 4*20 (po 10 sklonow na strone)
4. Wznosy prostych nog w gore 4*15-20
2 miesiac
cwiczenia:
1. Brzuszki pelne 4*20 + kilka sekund odpoczynku i po 5 sklonow na kazda strone
2. Wznosy kolan w gore 4*20 (stopy skrzyzowane)
3. Skretosklony 4*20 (po 10 sklonow na strone)
4. Wznosy prostych nog w gore 4*20 + po 5 wznosow na kazda strone
3 miesiac
cwiczenia:
1. Skretosklony 4*20
2. Wznosy prostych nog w gore 4*20 + po 5 wznosow na kazda strone
3. Brzuszki pelne 4*20 + kilka sekund odpoczynku i po 5 sklonow na kazda strone
4. Wznosy kolan w gore 4*20 + po 10 wznosow na strone


Trening jest na prawde ciezki, ale gdy sie juz przyzwyczaisz wszystko bedzie dobrze.
Zaleta tego programu treningowego jest to, ze cwiczenia mozna wykonywac w domu
(nie musimy miec drabinek lub poreczy aby wykonywac wznosy kolan - cwiczenie analogiczne
do wznosow wyglada nastepujaco: kladziemy sie na podlodze i wykonujemy wznosy kolan.
Efekty obu cwiczen sa porownywalnie takie same). Jesli ciagle dreczy cie pytanie, jak
zgubic brzuch
i wyrzezbic miesnie na wysokim poziomie, nie szukaj dluzej i zacznij cwiczyc."

Kiedys ten trening był wklejany przez kogos na sfd...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3293
Niop ja to mam od kumpla on kupil na allegro łoś nie mowie ze sa rzeczy ktorych nie mozna sie dowiedziwec. Sa po prostu zebrane w kupe i moze komus sie przyda

Life could be so much easier, if we just could look at the source code

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 605
co to jest sos salsa?? mopgłby mi ktos dac na to przepis?? ogólnie akrtykułi wasze komentarze (te które cos wnoszą) mi sie podobają od dawna poluje na taki ciekawy konkretny artykół
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3293
sos salsa? no ja niewiem wlansie patrze ze jest w planie ale nie mam pojecia ... poszukaj w necie lkub moze kto innny wie. masz zamiar skorzystac z planu ?

Life could be so much easier, if we just could look at the source code

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1582 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20465
co do brzucha to ja mam taki maly planik...
brzuszki na plaskiej 4x50
podciaganie kolan na skonej lawce 4x20-30
spiecia z 4 serie
i na koniec zalozyc sobie ab gyminic na spalanie tluszczu na 10min na maxa

i po tym wszystkim normalnie odrazu widac poprawe sylwetki miesnie sa napiete tluszczyk z kazdym dniem znika po trochu i nie wraca
wszystkim polecam to urządzonko chociaz duzo ludzi uwaza ze jest to g****
a tak naprawede tego nie urzywali albo mieli podruby , albo nie czytali instrukcji jak to sie urzywa

4-ro dniowe plany z priorytetami http://www.sfd.pl/temat233868/
coś o dysproporcjach http://www.sfd.pl/temat208374/
masz problem z techniką ćwiczeń kliknij w linka i czytaj http://www.sfd.pl/temat202268/
i tak w kółko.........

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 815 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3293
o kurde.... duzo tego albo jakis zawodowiec z ciebie albo mas pozniej tydzien regeneracji

Life could be so much easier, if we just could look at the source code

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1582 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20465
nie jede tym treningiem od wtorku do czwartku i w niedziele tylko sobie zakladam ab gyminc na spalenie tluszczyku (chociaz i tak jest bardzo maly ale nie chce go miec wogule), i tak na okrąglo a cwiczenia na brzuszek wykonuje sobie w przerwie pomiedzy seriami

4-ro dniowe plany z priorytetami http://www.sfd.pl/temat233868/
coś o dysproporcjach http://www.sfd.pl/temat208374/
masz problem z techniką ćwiczeń kliknij w linka i czytaj http://www.sfd.pl/temat202268/
i tak w kółko.........

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pas

Następny temat

trening

nutloveb