SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sprawne nogi

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4666

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2822
Spójrzcie na sylwetki czołowych amerykańskich sprinterów, to odpowiedź nasunie się sama czy ćwiczą oni siłowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1806
Dzięki za wypowiedzi.

Malpoludek - masz na myśli wyciskanie na nogi, bo całą resztę(ciała) możecie robić?

Mógłby się wypowiedzieć jakiś spec lub zapodać jakiś link z dokładnym opisem tych zależności (chodzi mi o coś konkretniejszego niż "nie powinny pogorszyć" by DUDEK - podkreślam, ze chciałbym rozwinąć szybkość - nie tylko utrzymać, a biegi robię na wytrzymałość i też nie wiem jak mogą one wpłynać na szybkość) - może jak ćwiczyć siłowo a jak nie, czy coś takiego; bo jak widać zdania są podzielone(przypominam też, że oprócz wpływu na szybkość ćwiczeń siłowych, interesuje mnie też wpływ ćwiczeń wytrzymałościych, np. długie biegi, 160 półprzysiadów z www.gregry.prv.pl - nawet bardziej niż ćwiczeń siłowych, których narazie nie robię i jak pisalem nie mam dużych planów, co do nich).

Przypominam pytania co do treningu z gregry i jego uzupełnienia.

P.S. Jak mierzy się dosiężny - wpierw trzeba się wyciągnąć i zmierzyć, a potem z rozbiegu czy z miejsca? i do czego skakać, bo chyba nie na chropowatą ścianę domu:)? - zobaczymy ile da ten trening gregry - dzisiaj zrobilem poniedziałek z tygodnia z numerkiem 1 i wcale nie jest źle - balem się, ze nie pociągnę.

A właśnie - w wieku 15 lat jakieś 61kg, ponad 176cm i po bólach kolan i kostek(gra w piłkę nożną - teraz mniej gram, wolniej rosne i jest ok, raz na miesiąc kostka zaboli i przejdzie po chwili, ale to chyba nie problem - kiedyś była to codziennośc i nie koniecznie od razu znikało - może to być konsekwencja skręcenia kostki jakieś 4-6 lata temu<w rok później bylo strasznie>)(kostki chrupią mi przy szerokich przysiadach - kiedyś miałem to przy chodzeniu: krok - krok - chrup, straszny obciach) - nie ma przeciwwskazań do gregry (duża aktywność ostatnio - biegi, basen lub rower).

I jeszcze jedno - od kostki(z zewnętrznej strony) odchodzi coś w górę - chyba ścięgno jakieś - jak rozciągam łydki (tył nóg , Achilles) to czasem mnie boli - mocno, dziwnie i nie tak jak normalnie przy rozciąganiu. Pojawiło się to w tym roku - jak ktoś wie coś to proszę o pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1806
refresh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6377
co do dlugich i monotonnych cwiczen to wyrobia ci trochu zezby i nabierzesz kondycji (mowie jak mialem u siebie po dlugich dystansach) nogi mi schudly troszke (masy na nich nie nabralem) ale mysle ze jesli chcesz szybkosc to nie powinienes robic cwiczen na wytrzymalosc, raczej treningi sprinterskie + silownia powinno byc ok (co do biegania to kejt i anferny sa specami wiec oni tu powinni sie wypowiadac

dosiezny - stajesz kolo sciany i mierzysz zasieg reki stojac (zaznacz gdzie najwyzej siegasz) potem lekko od sciany sie odsun i wyskocz z miejsca (nie mozesz odrywac stop od podloza ani robic naskoku) jak najwyzej dotykajac sciany i zaznaczajac odrazu 2 punkt, roznica 2 i 1 pomiaru to dosiezny.

kostke rozgrzewaj stosuj bengaj,dr zel, voltaren fastum jesli boli... chrupac chrupia prawie kazdemu kto cwiczy

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1806
thx
Ale co to może być z tą kostką(konretnie z tym czymś nad nią) przy rozciąganiu, bo posmarować to jedno a wyleczyć drugie - szczególnie ze nie chodzi o rozgrzewkę, bo przy biegach jest ok, przy przysiadach tylko chrupie kostka, ale "to coś" mnie boli przy rozciąganiu??
Co do tego co chcę zrobić - szybkość tak, ale wytrzymałość też (szczególnie ze całe osiedle biega i fajno jest)(trening dla siebie i do szkoły bez nastawiania sie na konkretny dystans i wogóle).
Co do szybkości nie bardzo mi się chce robić sprinty, bo mam do nich słabą kondycję(wole długie dystanse niż interwały) i są męczące ogólnie, co do siłowni zdania są podzielone...(prosze o konkretną i w miarę możliwości opisową wypowiedź lub link specjalistę)(a do tego mam problemy z kaską, więc nie wiem jak bedzie z silką, narazie to tylko w domu, a to chyba obciążałoby kręgosłup a mam 15 lat i mi się to nie uśmiecha ze względu na wzrost), wolałbym jakieś ćwiczonka (jak programy na skoczność np.) i inf. jakie mięśnie należałoby wzmocnić(bo gdzieś wyczytalem ze ważne są przy sprincie dwugłowe ud) to wtedy się bedzie kombinować.
Nogi Ci schudły - straciłeś tłuszcz czy mieśnie? - bo widze ze u mnie też łądnie zaczęły się odznaczać mięśnie ale chyba od roweru, zresztą ciężko wyczuć(ale robię długie biegi, wcześniej rower - czyli ogólnie długie dystanse) i chcę wiedzieć czy to znikł tłuszcz, czy mięśnie kochane (i z czym taka strata masy mieśnowej jeśli chodzi o wyniki i możliwości jest związana).
czekam na pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6377
schudly i tak sie wysmuklily, teraz jak cwiczylem silowo to inaczej troszke wygladaly

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1806
czyli zmienił się wygląd(zniknął tłuszcz) a możliwości (siła szybkość wytrzymałość itd.) nie spadły - dobrze rozumiem??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1115 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6377
dynamika wyskoku troszke mi spadla

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 216 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1806
Wszelkie biegowe(długie, krótkie, liczba dystansów) wyniki i odczucia się nie zmieniły czy nie sprawdzałeś?
O ile i od czego (tzn. w jakiej ilości) poleciał ten wyskok(bo chodzi o wysokość lub długość skoku - dobrze rozumiem?)?
Jak robię trening z www.gregry.prv.pl na skok to z jednej strony jedno drugiemu szkodzi i mniej skoczności przybędzie(czy jestem w błędzie?), ale moze z drugiej lepiej niż robic jedno zniszczyc drugie i potem to odnawiac, szczególnie ze niewiadomo, kiedy na wułefie bedzie skok potrzebny. Jak myślicie?
Przypominam ze na 1 str. są pytania ciągle bez odpowiedzi i proszę o pomoc.

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
Savick zrob sobie trening plyometryczny (poprawi Ci sie skocznosc (vertical i horizontal) i dynamika, a takze zdolnosc generowania mocy (przyda sie na krotkich dystansach)

zwrotnosc: bieg po kopercie, bieg miedzy slupkami, albo jesli cwiczysz z kumplem jeden z was bierze gwizdek, a drugi biegnie, na kazde gwizdniecie jak najszybsza zmiana kierunku ruchu

przyspieszenie: stary z roznych pozycji, najlepiej na sygnal dzwiekowy (gwizdek, klaniecie)

biegi krotkie:
https://www.sfd.pl/temat160841/
https://www.sfd.pl/temat93482/

na dluzsze dystanse: na razie sugeruje skupic sie na krotszych i poprawie szybkosci, a na dluze robic 2 razy jakies wybiegania (tak od 30 do 60 minut)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trek 4400

Następny temat

Karta Motorowerowa

WHEY premium