SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

split 2x tygodniowo - ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3428

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6335
Hej, zaskron - nie chce się włączać w kłótnie split tradycyjny, split 2x - ale split 2x jest nie jako hybrydą splitu tradycyjnego i FBW. Kurde, patrze na twój profil, ilość sogów i mnie zatkało, bo zdaje się że nie wiesz w ogóle o takie metodzie treningowej. Twierdzisz że trenowanie partii więcej niż 1 raz w tygodniu jest do dupy?? zajrzyj do dzienników treningowych i zobacz jakie Knife i np. Dee Jay mają efekty, może zmienisz zdanie.
Wracając do splitu 2x - sama intensywność treningów mniejsza, ale są częściej, w skali np. tygodnia dana partia jest trenowana intensywniej.
Podzial ciężko/ lekko - daną partię raz cwiczysz lżej, na następnej sesji ciężej - w pierwszym przypadku chodzi bardziej o pobudzenie partii, w drugim jest to właściwy trenign.
Sorry, ale to co piszesz o splicie 2x, ja mógłbym powiedzieć o splicie klasycznym - wszystkie "objawy" które wymieniłeś występowały u mnie kiedy trenowałem właśnie tym systemem.
Uważam że to forum nie służy do kłótni i nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale wprowadziłeś lolek768 w błąd pisząc głupoty o metodzie treningowej której najwyraźniej nie znasz.
Poszukaj info o splicie 2x, o treningu podziałem push pull - (jeżeli tak zareagowałeś na split 2x to push pull pewnie zrównasz z ziemią - polecam zajrzeć do "konkurencji" czyli body factory - tam wiele osób nim trenuje, oceń sam ich rezultaty).
Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
Liczba sogów nie jest wyznacznikiem wiedzy, dla tego nie zakładajmy że ekspert z poprzedniej strony wie wszystko, komentowałem trenowanie partii z dużą intensywnością takich jak nogi i plecy które niby są spokojnie do przetrenowania. Niestety nie jest to możliwe z przyczyn które podałem na poprzedniej stronie. To że mam tyle sogów nie znaczy że wiem wszystko, tak na prawdę nie wiem za wiele, można powiedzieć że nic i nie wstydzę się tego. Co do treningu splitem 2x w tygodniu partia to na pewno panowie nie mają takiego beznadziejnego planu, który ułoży osoba nie posiadająca podstawowej wiedzy dotyczącej treningu dzielonego. Nie obrażając autora stwierdzam że może nie wie wszystkiego i ma braki w podstawach, ale także nie umie się zastosować do poznanych metod i zasad. Spójrz na rozpiskę serii które podał. Trzeba ludziom tłumaczyć 10 razy o co chodzi w tym wszystkim.
Wracając do naszych panów z dzienników to założę się że mają już za sobą niejeden porządny trening masowy przemyślany i wiedzą jak sobie ułożyć plan dostosowywując ćwiczenia do swoich potrzeb, wiedzą w jakim zakresie powtórzeń powinni pracować, ile serii danego ćwiczenia pozwoli im na pełne przetrenowanie mięśnia i wiedzą że to jest odpowiedni bodziec do wzrostu dla ich mięśni. Niestety wtrąciłeś się
Mam tylko jedno odczucie jeżeli chodzi o wtrącanie się między rozmowę 2-ch użytkowników z czego jeden jest przynajmniej znawcą, w tym przypadku mamy eksperta

Mówisz że nie mam pojęcia o treningu split-- przerabiałem go wiele razy, trenowałem tym planem 3 lata zmieniałem treningi w odpowiednim czasie, modyfikowałem je w taki sposób w jaki ci się nie śniło nawet. Szkoda że muszę znowu kłócić się z kolejną osobą-- jeżeli masz inne zdanie na jakiś temat albo nie zgadzasz się ze mną to proponuję byś napisał na pv albo po prostu piszesz odpowiedzi typu-- niestety nie mogę się z tobą zgodzić -i przedstawiasz swoje argumenty. Taka forma jest grzeczniejsza. Ja nigdy nie wypisywałem takich komentarzy nawet jeżeli przede mną była osoba która mówiła coś nie tak, staram się nie upominać bo wiem że zrobi to za mnie ktoś inny- w ten sposób unikam konfrontacji.

Z kolejnego tematu robi się znowu syf i tyle. Autor uzyskał odpowiedzi. Jeżeli zechce posłucha się moich rad, jeżeli nie- posłucha się waszych rad( znaczy się na razie są same uwagi w moim kierunku

Zamiast takich kombinacji niech zacznie robić FBW ostatnimi czasy tak bardzo popularne. Poza tym autor jest niezdecydowany jeszcze na pewno co do treningu.

pozdrawiam-- I !!!! jeżeli kogoś uraziłem -- NAJMOCNIEJ PRZEPRASZAM --każdy ma prawo wyrażać swoje opinie tylko wypadało by robić to trochę grzeczniej.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 135
no jeszcze nie jestem zdecydowany co do treningu
ale nie chce cwiczyc fbw bo to cwiczylem juz dlugo, mysle ze przyszedl czas na splita ... i wlasnie wpadl mi do glowy pomysl 2x tygodniowo kazda partia (1 dzien lekki nastepny ciezki)
to teraz juz sam nie wiem co wybrac .... myslalem ze to jest dobry pomysl ... ale polaczenie plecow z nogami nie podoba mi sie bo dolne partie plecow sa bardzo zaangazowane, ale w sumie potem maja dosyc dluga przerwe a na nastepny treningu jest lekka forma wiec nie powinno byc problemu
Jesli mozna, to prosze kogos "uniwersalnego", o opinie na temat mojego planu i ktory z pomocnikow ma rację

pozdrawiam :)

Zmieniony przez - lolek768 w dniu 2009-05-16 21:04:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
"ale polaczenie plecow z nogami nie podoba mi sie bo dolne partie plecow sa bardzo zaangazowane, ale w sumie potem maja dosyc dluga przerwe " --- ale polaczenie plecow z nogami nie podoba mi sie bo dolne partie plecow sa bardzo zaangazowane, ale w sumie potem maja dosyc dluga przerwe , przeczytaj cały i zwróć uwagę na szczęśliwą 13 szczególnie na 1,2 punkt obowiązkowo

Pozdrawiam. I to jest ostatni post który pisałem w tym temacie. Mam nadzieję że sobie poradzisz-powodzenia.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6335
Ok, zaskron - nie chciałem cię obrazić, mogłem posta sformułować grzeczniej i przede wszystkim wcale nie włączać się do waszej dyskusji - bo na pewno nie jestem, ani nie uważam się za eksperta. To z czym się nie zgadzam w twojej wypowiedzi napisałem w tamtym poście - zdania nie zmieniam, ale zachowałem się ***owo za co przepraszam.
lolek768 ja bym proponował tak:
pon:
klatka - tak jak masz
barki:
- wyciskanie sztangi zza głowy // 3s
- unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tułowia // 3s
triceps:
- wyciskanie lezac wasko 2x // albo pompki na poręczach 2x
- francuz 2x
wtorek:
nogi (lekko):
przysiad wykroczny 3s
uginanie nóg leząc 3s
wspięcia na palce 3s
plecy (cięzko):
podciąganie na drążku 4s max
wiosłowanie sztangielką 3s
martwy ciąg 3s
biceps: uginanie ramion ze sztanga stojac 3x
czwartek:
klatka - tak jak masz,ale bez rozpiętek, ćwiczenia po 2 serje
bary : podciąganie wzdłuż tułowia 3x albo podciąganie wzd. tuł 2x + unoszenie bokiem stojąc 2x
triceps- francuz leżąc 3x
piątek:
nogi:(ciężko)
przysiad ze sztangą 3s
prostowanie nóg siedząc + uginanie leżąc 2s
wspięcia na palce 3s
plecy:(lekko)
wiosłowanie sztanga 3x
unoszenie tułowia z opadu 3x
biceps:(ciezko)
uginanie ramion ze sztanga stojąc 3x
uginanie ramion z supinacja siedzac (kat około 45 stopni) 3x

Zmieniony przez - deathrider w dniu 2009-05-16 22:25:53

Zmieniony przez - deathrider w dniu 2009-05-16 22:26:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6335
Aha - ten plan jest bardzo mocno wzorowany na arcie adzika, który podał na poprzedniej stronie. Zmieniłem łączenie treningu nóg i pleców - nie jestem zwolennikiem łączenia na jednym treningu MC i siadów.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 135
deathrider


mam rozumiec, zeby nie bylo polaczania MC z przysiadami na tym samym treningu bo to jest bardzo obciazajace dolne odcinki plecow

Tylko nie mam dostepu na sprzet taki jak np. uginanie nog lezac .... mam tylko lawke, hantle, i porecze



zaskron


"ale polaczenie plecow z nogami nie podoba mi sie bo dolne partie plecow sa bardzo zaangazowane, ale w sumie potem maja dosyc dluga przerwe " --- ale polaczenie plecow z nogami nie podoba mi sie bo dolne partie plecow sa bardzo zaangazowane, ale w sumie potem maja dosyc dluga przerwe , przeczytaj cały i zwróć uwagę na szczęśliwą 13 szczególnie na 1,2 punkt obowiązkowo

na jaka szczesliwa 13 mam zwrocic uwage?

Zmieniony przez - lolek768 w dniu 2009-05-17 13:28:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 221 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6335
Hej, uginania najlepiej byłoby zastąpić martwym ciągiem na prostych nogach, albo RDL. W takiej sytuacji wróć do starego podziału - czyli nogi,plecy,bice raz po całości lekko, raz ciężko. W wersji lekko (zarówno plecy jak i nogi jednego dnia lekko) wywalasz uginania i wznosy z opadu a dajesz RDL albo MC na prostych. W wersji ciężko - jest problem - powinieneś zostawić zarówno MC jak i przysiad - na dół kręgosłupa najbardziej obciążający jest właśnie MC . Musisz sam ocenić czy przy połączeniu siady/MC plecy nadążają z regeneracją (masz później 2 dni przerwy więc powinno być ok) i dbać o technikę przy MC i siadach.
Druga opcja:
RDL i MC na prostych traktujesz bardziej jako ćwiczenie na nogi.
wtedy wtorek:
nogi (ciężko):
przysiad ze sztangą 3x
RDL albo MC na prostych 3x (za równo plecy jak i nogi)
wspiecia 3x (możesz też zamienic kolejność z RDL)
plecy (stała objetosc)
wiosło sztanga 3x (według opisu Woodyna - artykuł jest w spisie temató)
szrugsy 3x
piatek (nogi lekko)
przysiad wykroczny 3x
wspiecia 3x
plecy (stałe)
drazek 3x
MC 3x
wioslo hantla 3x

Napisałem że plecy maja stałą objętość ponieważ we wtorek trenujesz je także podczas RDL, zaś w czwartek klasyczne MC i drązek.
Teraz zaróno MC jak i RDL obciążają dość mocno dół kręgosłupa - o ile będziesz dbał o technikę i nie szarżował z cieżarem nie powinno dziać się nic złego.
Jeżeli jednak nie chcesz takich połączeń, a masz możliwość robić wznosy z obciążeniem to dajesz w piątek zamiast MC wznosy tułowia z opadu 3x - tyko że w takiej sytuacji w ogóle nie obowiązuje podział lekko/cięzko dla nóg i pleców


Zmieniony przez - deathrider w dniu 2009-05-17 14:12:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 135
deathrider

deathrider dzieki wielkie!! no wlasnie potem mam 2 dni wolnego wiec powinno sie wszystko zregenerowac
teraz juz wiem co i jak.

Dzieki wszystkim za wszystko

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Dużo siedzę w googlach. Wystarcz wpisać odpowiednią frazę tyczącą się siłowni i najczęściej pierwsze wyniki z listy dotyczą forum sfd niesamowite nie sądzisz??
Wiadomo

Tak musisz się posiłkować odżywkami jeżeli--- dziwiło by mnie to jak byś tego nie robił przy takiej wadze-- w jago przypadku wystarczy stosować zasady zdrowego żywienia-- i efekty będą na 100% fajnie co??...
zajrzyj do dziennika - nie potrzebuje supli zeby dostarczyc wszystkiego do organizmu - suple są tylko wygodą. Co do stwierdzenia "fajnie" - wiadomo, bedzie rosło - ale do czasu.
Ojjj piszemy o dużej intensywności, ciekawe w jaki sposób chce przećwiczyć duże partie na tej samej sesji treningowej jeżeli trening jak twierdzisz"ma byś intensywny" ale super no--
Sluchaj - jezeli nie slyszales o trenowaniu ciala treningiem dzielonym (split) przy częstotliwości większej niż partia 1x w tygodniu to nie mamy o czym rozmawiać. Split to nie tylko robienie klaty czy plecow 1x w tygodniu.
Mniemam że wypijasz cysternę wody na treningu a w organizmie masz zamontowane dodatkowe pompy tłoczące tak potężne ilości krwi że jesteś w stanie spompować tak wielkie partie. Cudowny człowieku.. napisz jeszcze coś ciekawego... chętnie się teraz ja pośmieję
Niekiedy starczy mi pół litra wody Kwestia tego jaka jest temperatura. Nie wiem czy wiesz ale ilość wypitej wody wcale nie zależy od tego jaki masz trening... Ale co ja Ci bede tutaj pisał.
Podział splita na trening lekki i ciężki jest do dupy-- w takim razie jedne partie mięśni będzie ćwiczył porządnie, drugie słabiej a potem na forum od autora... "ALA CZEGO MAM UBYTKI W TYCH A TYCH REJONACH, CZEMU MIĘŚNIE NIE CHCĄ ROSNĄĆ"...itp. itd.
Do dupy? No to proszę, żebyś mi jaśniej uzasadnił tą kwestię bo na prawdę ciężko jest mi w to uwierzyć... Bardzo cięzko. Podział na lekki i cięzki jest jednym z efektywniejszych wersji, dzieki temu nie doprowadzamy do przetrenowania i mamy w miarę optymalną regenerację.
potem priorytety się zaczynają. A wiesz doskonale- zresztą jeżeli tak ładnie umiesz się wyśmiewać z forumowiczów to musisz to wiedzieć... że najczęściej partie które traktujemy priorytetowo mamy gorzej rozwinięte-- tak zwana blokada psychiczna. To oczywiście też wiesz...
Psychika potrafi sprawić konkretne figle - wiem to. Ale po splicie partia 1x/tydzien możemy dopiero mieć na prawdę problemy z tym że nam coś nie rośnie. Powiedzmy, że jesteś kolegą który ćwiczy 6 miesięcy. Zaczynasz ćwiczyć splitem. Przychodzisz powiedzmy, żę w poniedziałek i robisz klatę. Trzaskasz 16 serii na klatę (no bo przeciez musi byc mocno trenowana). Konczysz trening idziesz spac itd... Mija 48h od treningu i co? Miesnie są zregenerowane i flaczeją... Tak - FLACZEJA. Dlatego wtedy wchodzimy z treningiem "lekkim" i podnosimy nasze 'flaki' Osoba początkująca musi zapewnić każdej partii częstszy bodziec do wzrostu niż 1x w tygodniu - bo wtedy po prostu MARNUJE czas ktory moglby poswiecic na hipertrofie.
I prośba do ciebie-- wiem że jesteś ekspertem,, no super ale... nie znaczy że wchodzisz do tematu, wyśmiewasz kogoś, piszesz mi bzdury że nie siedzę na goglach-- muszę cię zdziwić--google to jedyne narzędzie którego używam do szukania informacji nawet jeżeli chcę znaleźć coś na naszym forum wpisuję odpowiednią frazę i jak znalazł.
Tu nie chodzi o to czy ja jestem ekspertem czy moze wcale sie na forum nie udzielam - wiem co mowie i moge poprosic kogos kto potwierdzi to co mowię... Nie wiem, może jakiś MOD jak wejdzie to uwierzysz ze się mylisz? Nie wysmiewam nikogo, ale skoro ŹLE radzisz to ja staram się poprawić to co mówisz, żeby chłopakowi pomóc. Załóż się ze mną - lepiej na tym wyjdzie.

cd.

Liczba sogów nie jest wyznacznikiem wiedzy, dla tego nie zakładajmy że ekspert z poprzedniej strony wie wszystko,
nigdy nie powiedzialem, ze wiem wszystko - wiem, ze teraz się mylisz.
komentowałem trenowanie partii z dużą intensywnością takich jak nogi i plecy które niby są spokojnie do przetrenowania. Niestety nie jest to możliwe z przyczyn które podałem na poprzedniej stronie.
twierdzisz, ze tylko odpowiednia ilosc serii raz w tygodniu potrafi 'odpowiednio przetrenowac' daną partie? oj mylisz sie... no i przyczyn zadnych nie podales.
To że mam tyle sogów nie znaczy że wiem wszystko, tak na prawdę nie wiem za wiele, można powiedzieć że nic i nie wstydzę się tego. Co do treningu splitem 2x w tygodniu partia to na pewno panowie nie mają takiego beznadziejnego planu, który ułoży osoba nie posiadająca podstawowej wiedzy dotyczącej treningu dzielonego. Nie obrażając autora stwierdzam że może nie wie wszystkiego i ma braki w podstawach, ale także nie umie się zastosować do poznanych metod i zasad. Spójrz na rozpiskę serii które podał. Trzeba ludziom tłumaczyć 10 razy o co chodzi w tym wszystkim.
Jezeli chodzi o te podstawy, ich brak, brak wiedzy itd to bylo to odnosnie autora tego tematu czy do mnie ?

Mówisz że nie mam pojęcia o treningu split-- przerabiałem go wiele razy, trenowałem tym planem 3 lata zmieniałem treningi w odpowiednim czasie, modyfikowałem je w taki sposób w jaki ci się nie śniło nawet.
rzadko kiedy snią mi sie treningi. Co do treningu "SPLIT" - poczytaj o tym treningu i zobacz jak wiele jest jego odmian. Tu nie chodzi o to, ze uparlem sie na niego bo napisalem tego arta - chodzi o to, ze tak dla poczatkujacego bedzie lepiej.

Szkoda że muszę znowu kłócić się z kolejną osobą-- jeżeli masz inne zdanie na jakiś temat albo nie zgadzasz się ze mną to proponuję byś napisał na pv albo po prostu piszesz odpowiedzi typu-- niestety nie mogę się z tobą zgodzić -i przedstawiasz swoje argumenty. Taka forma jest grzeczniejsza. Ja nigdy nie wypisywałem takich komentarzy nawet jeżeli przede mną była osoba która mówiła coś nie tak, staram się nie upominać bo wiem że zrobi to za mnie ktoś inny- w ten sposób unikam konfrontacji.
Regulamin działu jest taki - jezeli ktos mowi źle/bzdury - osoba kompetentna musi poprawić. JA kiedys tez myslalem ze wiem duzo i bylem uciszany przez mądrzejszych ode mnie. Ale dzis czuję się na siłąch zeby pomoc takim mlodzikom w treningu. Proste.
Z kolejnego tematu robi się znowu syf i tyle. Autor uzyskał odpowiedzi. Jeżeli zechce posłucha się moich rad, jeżeli nie- posłucha się waszych rad( znaczy się na razie są same uwagi w moim kierunku
Twoje rady są dla niego nienajlepsze. I tyle.
Zamiast takich kombinacji niech zacznie robić FBW ostatnimi czasy tak bardzo popularne. Poza tym autor jest niezdecydowany jeszcze na pewno co do treningu.
oooooo! FBW byloby znacznie lepsze niz split partia 1x/tydzien. Ale... powiedz mi - jak on przetrenuje każda partie? przeciez cwiczac tyle partii na raz nie da rady, wg Ciebie co ?
pozdrawiam-- I !!!! jeżeli kogoś uraziłem -- NAJMOCNIEJ PRZEPRASZAM --każdy ma prawo wyrażać swoje opinie tylko wypadało by robić to trochę grzeczniej.
Nie czuję sie urażony. Ale zabrakło argumentów.




Do autora postu

Tak wiec wracając do poczatku - powiedz mi co wybrałeś?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Planche pushups

Następny temat

Trening na brzuch

WHEY premium