SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 262
witam;) mam do was pytanie. od 5-6 msc cwicze splitem. diete trzymam polowicznie. dbam o to aby jesc duzo białka i wegli (dobrych) lecz nie widze zbytnio efektow szczegolnie jesli chodzi o klatke piersiową.
mam tez bardzo mala siłe. waże okolo 66 kg a max wycisne 60 kg;/ doradzcie mi jakis inny trening? moze jakis na siłe?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
witam odczytałem wiadomość

na podstawie tak miernych informacji na twój temat niewiele jestem wstanie powiedzieć i doradzić .

zacznij od uzupełnienia ankiety w dziale .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 262
Płeć : M

Wiek :18

Waga :66 kg

Wzrost :1,73

Cel treningowy : masa i siła

Staż treningowy na siłowni : 5-6 msc

Uprawiane inne sporty :nie :)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : ławeczka, sztanga, sztangielki

Dieta :hmm nie zbilansowana, jem duzo produktow zawierajacych duzo białka i zdrowych wegli, unikam słodyczy.

Przeciwskazania medyczne :brak

Zażywane suplementy :białko whey C6

Ostatnio przerabiany plan:split 3x w tyg

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): wyciskanie lezac max 60 kg , w martwym ciagu mysle ze 75 kg max dam rade.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Staż treningowy na siłowni : 5-6 msc

za czego zaczynałeś ?

"Ostatnio przerabiany plan:split 3x w tyg "

jak możesz pokaż plan treningowy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 262
za czego? zaczynalemw lutym ale piersze 1-2 msc to takie wiesz...
plan treningowy uklady partii byly zmieniane. na poczatku robilem klatke 2 msc plasko , 2 msc skos dodatni ..
aktualnie
klata bic
wyciskanie hantelkami plasko 12 10 8 6
wyciskanie sztangi skos ujemny jw
pompki na poreczach(ile dam rade)
rozpietki 3x10

bic łamany 12 10 8 6
mlotkowy 12 10 8
z supinacja nadgarstka 12 10 8
i na dopompowanie 2x 21

barki tric
wyciskanie zza karku i sprzed 12 10 8 6 12 10 8 6
wyciskanie hantelki sprzodu 2x 10
i na srodkowy akton 12 10

francuskie stojac 12 10 8 6
wycsiaknie waskim uchwytem 12 10 8 6
hantelka 12 10 8 6

nog- cwiczylem pierwsze 2 miechy teraz zamierzam wracac (powodem byl napiety plan lekcji i dojazdy i brak czasu na trening w tyg.)
plecy
wioslowanie hantelka 12 10 8 6
sztanga 12 10 8 6
i to takie wioslowanie jak schwarzenegger (nie znam nazwy) na mmotyle 12 10 8 6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
jednym słowem plan treningowy LIPA . podział bezsensu , dobór ćwiczeń ,parametrów itd ..

na ten moment ja osobiście skłoniłbym się w stronę sensownego FBW .

i to pierwsze 6 tygodni prosty jeden zestaw i dopiero po tym czasie myśleć co dalej .

rozruch .....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 262
poradzicie cos na poczatek? i czemu plan llipa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Plan lipa, bo: za dużo serii na niektóre partie (np. biceps), a z kolei na inne za mało (boczny akton barku, kaptury). Zła kolejność ćwiczeń etc.
Wg mnie powinieneś ułożyć sobie porządny split, ew. jak radzi Tomasz1405 pomyśleć na FBW. Wskazówki znajdziesz tu na forum, a dobór ćwiczeń ułatwi Ci atlas on-line. Pamiętaj, żeby wybierać ćwiczenia podstawowe i najlepiej z wolnym ciężarem. ;)
pozdr.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
Zobacz sobie w podwieszonych treningi typu push/pull/legs ewentualnie może być tak jak mówi Tomasz całościowy plan , ale niekoniecznie maksymalnie skrócony.

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
jaber

Tak jak wyżej jeśli chcesz SPLIT to pierwszy sensowny podział to właśnie push/pull/leg oczywiście objętość treningowa adekwatna do twojego obecnego miejsca .

"Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): wyciskanie lezac max 60 kg , w martwym ciagu mysle ze 75 kg max dam rade."

choć oczywiście przed podziałem jak najbardziej sugeruję FBW .

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wpisz w google "Podstawowa sprawność fizyczna Wodyn". Ciekawy trening, niedawno się do niego dokopałem. Podział góra-dół, koncentracja wyłącznie na podstawach - perfekcyjny na rozruch.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa do oceny - pomoc z ramionami (priorytet)

Następny temat

Split 6-Dniowy?

WHEY premium