SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem z podciąganiem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5308

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gdyby był mega stabilny to by nie robili dodatkowych otworów do mocowania w podłodze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
drazek jest juz u mnie w domu :)
cwicze jedna serie pod wieczor -10 powtorzen co drugi dzien , mysle ze jest to dobre rozwiazanie, by po dwoch,trech miesiacach dojsc do 15 powtorzen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
mozesz kombinowac
niekoniecznie wykonywac trening w ten sposob, dodac nieco obciazenia, robic po 5 powtorzen w 2-3 seriach, aby jednak stymulacja ukladu nerwowego byla wieksza

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
odświeżam temat
od kilkunastu dni mam stacjonarny drążek w domu ,więc mam już korzystne warunki do treningów.
nadal nie wiem jakim plan treningowy obrać :(

na pewno będą to 2 treningi w tygodniu , jeden trening będzie w tygodniu a drugi w sobote lub w niedziele ( w weekendy mam więcej sił)

max zrobiłem miesiąc temu 12, chciałbym podciągać się 15 razy bo to już jest coś
zastanawiam się nad możliwymi opcjami treningu ,z góry odrzucam trening z obciążeniem (nawet nie wielkim-niewielkim ? )


1 opcja

wykonuje co drugi dzień jedną serie podciągania 10 powtórzeń (moj maks to 12 , ale jak jestem wypoczęty tyle zrobie)

2 opcja

co drugi dzien 3-4 serie po 6 powtorzen (wysilek porownywalny z pierwszą opcją)

3 opcja

treningi 2 dni w tygodniu - celem uzyskanie 50 powtorzen w jak najmniejszej ilosci serii


4 opcja

trening raz w tygodniu - piramida z tendencją malejącą 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1

ktora opcja wydaje sie byc najbardziej komfortowa dla mnie (korzystna) efektywna ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
teraz w innym poscie opisze wady i zalety kazedej z metod ( robie to w innym poscie, poniewaz w pierwszym wyczerpalem limit znakow)

1 opcja

wady - mala regeneracja (ze wzgledu glownie na prace, ale tez na trening co drugi dzien z 90% mojego maksa
po pracy, nawet gdy sie zdrzemne na wieczor i tak ciezko jest wykonac te 10 powtorzen, ale dam rade.

plusem moze wydawac sie fakt, podciagajac sie co drugi dzien 10x ,organizm moze sie przystosowac do czestotliwosci i po dwoch ,trzech miesiacach moze bede w stanie podciagac sie wiecej, nie powinienem sie tym samym '' zajechac tą metodą ''

opcja druga , raczej zadnej filozofii, wydaje sie byc gorszą opcją niż pierwsza.

opcja trzecia-

wydaje sie byc lepszą niż opcja nr 1 i 2

plusy

treningi 2 razy w tygodniu ,wiec czas na regeneracje jak najbardziej i tez mozna troche pocwiczyc, wykonujac każdą serie na maxa tak aby dojsc do 50 w najmniejszej ilosci serii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
opcja czwarta

trening raz w tygodniu w sobote lub niedziele

plusy- bede wypoczety i dam z siebie maksa

minusy nie wiem, czy zrobie progres stosujac ten plan

---
to tylko moje 4 pomysly, jezeli macie inne wersje śmiało zaproponujcie ( każdą sensowną pomoc rozważe)
napisałem wcześniej ,że odrzucam trening z obciążeniem (nawet kilogramowym)

wziąć pod uwage,ze nie mam lekkiej pracy (ale tez nie jakiejs ponad sily) i nie stronie od alkoholu
ale raczej tylko piwo i nie upijam sie

w gre wchodzi raczej trening 2 razy w tygoniu chodzi tylko o podciaganie (po podiaganiu cwicze jeszcze brzuch)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeski tylko dwa treningi w tygodniu to najlepsza opcja jest fbw.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
jestem tego samego zdania, opcja gora/dol nawet nie pozwoli, aby dac tak solidnego bodzca

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
ćwiczenia z ciezarami mnie nie interesuja,nie nadaje sie do tego.
cwiczylem 4-5 lat bez zadnych efektow


bede cwiczyc 2 razy w tygodniu

podciaganie podchwytem 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1
2 ćwiczenia na brzuch 4x nozyce (4x 1 minuta) + 4x20 brzuszkow


Zmieniony przez - makiuu w dniu 2017-11-21 19:56:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Widocznie coś było nie tak jak przez 4-5 lat nie było efektów
podciąganie i brzuszki to nie trening.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan siła - hiper

Następny temat

dysproporcja pleców

WHEY premium