Znalazłam trening siłowy tylko za bardzo nie wiem o co tu chodzi.
Co to za metoda w FBW 15-10-5?
To metoda z 3-zestawami powtórzeń.Metoda która ma za zadanie zaskakiwać nasze mięśnie zmianą powtórzeń np: co 2-tygodnie czyli:
1-2tygodn 15powtórzeń
2-4tygodni 10powtórzeń
4-6tygodni 5powtórzeń
Sesja I 15powtórzeń
Sesja II 10powtórzeń
Sesja III 5powtórzeń
Jak mają wyglądać zestawy
Każdy może wybrać zestaw który bardziej się mu spodoba,dla ludzi bardziej zaawansowanych z siłownią proponuję 3-zestawowy trening (15,10,5) dla tych początkujących myślę że jeden ew. dwa zestawy starczą.
Opis zestawów
Jeden Zestaw
Np trenujemy 3 razy w tygodniu i na każdym treningu robimy to samo przykładowe ćwiczenia:
Nogi: Przysiady z Sztangą na barkach 3s
Plecy: Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki (siedząc) 3s
Klatka:
Wyciskanie Sztangi na ławce poziomej 3s
Barki: Wyciskanie Sztangi zza karku 3s (to ćw nie jest polecane , początkującym ponieważ jest bardzo kontuzjogenne,więc trzeba się pilnować bo najmniejszy błąd a prowadzi do kontuzji.
Triceps: Pompki na poręczach 2s
Biceps: Uginanie ramion z sztangą stojąc 2s
Jakie mam wziąć obciążenia?
Ile serii po ile powtórzeń mam robić?
Zmieniony przez - malajka_a w dniu 2010-08-28 13:10:16