Trenuje boks od niedawna i szybko odczuwam zmczenie w barkach. Chciałbym w jakiś sposób wzmocnic je w celu dłuższego wysiłka i poprawnej pracy technicznej ramion. Oczywiście odpowiedź brzmi, że chodzac na treningi, ale pomijając te oczywistosc chcialbym poznac cwiczenia poprawiajace kondycje w/w grupy miesniowej. Zastanawiam sie, czy taki trening jest dobry:
- wznosy sztangielek bokiem
- wyciskanie nad glowa
- podciaganie sztangi do brody
W ten sposob pracuja wszystkie trzy aktony barkow, wiec powinno dac to jakis efekt, Jesli macie swoje spostrzezenia na w/w zagadnienie, chetnie je poznam. Z gory dziekuje.
- wznosy sztangielek bokiem
- wyciskanie nad glowa
- podciaganie sztangi do brody
W ten sposob pracuja wszystkie trzy aktony barkow, wiec powinno dac to jakis efekt, Jesli macie swoje spostrzezenia na w/w zagadnienie, chetnie je poznam. Z gory dziekuje.
Krzysztof Piekarz