SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na wytrzymałośc

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 860

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16
Hola Buenos Dias

A tak na poważnie mam mały problem :D Akurat od dwóch tygodni nie uczęszczam na siłownie z powodu braku funduszy.Więc postanowiłem trochę w domu pocwiczyc.Na siłowni głownie skupiałem się na sile niż na masie czy dobrym wyglądzie stąd wyglądam jak wyglądam.W domu postanowiłem skupic się na treningu wytrzymałościowym z różnych powodów a głownym powodem jest kondycja moja.W sumie nie mam do końca na co narzekac bo codziennie jeżdżę rowerem albo z chłopakami gramy w piłkę na orliku regularnie.Lecz gdy staje do bójki szybko tracę sił i trudno złapac oddech.Staram się ciągle oddychac przez nos lecz po pewnym czasie wysiadam...Jak sobie z tym radzic,jakie są dobrze cwiczenia na kondycje i wytrzymałośc.Poniżej krótki mój opis...

Wiek : 2o lat
Waga : 63KG
Wzrost : 173cm
Ostatnie ciężary na siłowni to
klata płasko : 100kg
barki : 80kg przód tył max 70kg
drążek około 13 ruchów
Ćwiczę co dwa dni a dokładnie robię...
Na początek 2h rowerkiem do najbliższego jeziora i z powrotem dosyc dużym tempem.Jak dojadę na miejsce 5min przerwy i z powrótem.Wracam do domu pożywny posiłek i przerwa.Pózniej krótka rozgrzewka i rozciąganie.Pierwsze cwiczenie to skoki do góry dotykając kolanami klatki piersiowej 4 serie po 15 powtórzeń przerwa 1min.Następnie pompeczki 5 serii po 20 powtórzeń przerwa 1min.Następnie walka z cieniem około 3min i przerwa 1min i tak 3 serie.I na końcu jakiś triceps itp.Robię to bo aktualnie nie wiem co do końca robic a nie chce siedziec w domu bezczynnie.Proszę o jakieś porady od czego dobrze zacząc.Jutro piątek więc kolejny trening :).Ostatnio myślałem nad zapisaniem się do jakiejś szkoły MT lecz nie wiem czy to w chwili obecnej dobry pomysł.Wolał bym pierw trochę w domu powiczyc a po drugie bak kasy :D

Zmieniony przez - MlodyTaki w dniu 2012-09-28 00:41:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1395
Jak dla mnie ten rower troche bez sensu... zamień to na bieganie 3x w tygodniu, nawet się nie zastanawiaj i tylko jak kasa na to pozwoli idz na MT tam Cie wszytskiego naucza i podreperują twoja kondycje, a co do treningu domatora jest mnóstwo takich tematów wystarczy poszukać napewno znajdziesz cos dla siebie.

Sprawiedliwość bez mocy jest niczym,
ale moc bez sprawiedliwości to tylko przemoc.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45897
.aktualnie jazdą na rowerze wyrabiasz kondycję"tlenową"co w sztukach walki nie ma większego sensu.na kondycję proponuję interwały lecz musisz wcześniej przebiec jakieś 40 minut średnim tempem żeby brać się za nie.szkoda czasu w domu na ćwiczenie.ruszaj na mt zazwyczaj pierwszy 1-2 trening są darmowe więc warto zobaczyć czy podoba nam się to.co do interwałów poczytaj http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

proszę o porade :D

Następny temat

Bolące dłonie :Boks

WHEY premium