Witam! Mógłby mi ktoś ułożyć plan ćwiczeń? Posiadam jedynie Hantle 2x10kg (regulowane) i drążek. Na początku zaznaczę, że przejrzałem strony typu [http://www.kulturystyka.pl/atlas/] . Są bardzo pomocne, jednak oparciu o nie treningu nie ułożę, nie wiem ile serii robić, ile powtórzeń, jakie ćwiczenia ze sobą dobierać. W Internecie znalazłem cos takiego-
Poniedziałek
Klatka
1. Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 4s x 8-10p
2. Wyciskanie hantli na ławce skośnej, kąt 45` 4s x 8-10p
3. Rozpiętki ze hantlami na ławce skośnej, kąt 30` , 4s x 10-12p
Biceps
1. Uginanie ramion z hantlami stojąc 4s x 10-12p
2. Uginanie ramion ze hantlami w siadzie na ławce skośnej, kąt 45` 4s x 12p
Środa
Plecy
1. Podciąganie na drążku nachwytem do brody 4s na max
2. Podciąganie na drążku nachwytem szeroko do karku 4s na max
3. Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 5s x 12-15p
4. Szrugsy 3s x 12p
Triceps
1. Wyciskanie francuskie hantelki w leżeniu na ławce płaskiej 4s x 10-12p
2. Prostowanie ramienia z hantelką w tył w opadzie tułowia 4s x 12p
Piątek
Nogi
1. Przysiady z hantlami w rękach 4s x 10-12p
2. Wykroki z hantlami w rękach 3s x 12p
3. Martwy ciąg na prostych nogach z hantlami w rękach 3 s x 12-15p
4. Wspięcia na palce z hantelką w ręce 3s x 15-20p
Barki
1. Wyciskanie sztangielek nad głowę w siadzie 3s x 8-10p
2. Wznosy ramion bokiem ze sztangielkami 4s x 12-15p
Może dałoby się to jakoś zmodyfikować, zamieniając na inne ćwiczenia niewymagające ławki? Z góry dziękuję wszystkim i liczę na pomoc.
Mam 20 lat ważę 70 kg przy 177 cm wzrostu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 20
Waga: 71
Wzrost: 177
Cel treningowy: Więcej mięśni ;p
Staż treningowy na słowni: -
Uprawiane inne sporty: Trochę biegam (2 razy w tygodniu)
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Tylko sztangielki 2x10 kg i drążek
Dieta: Jest
Przeciwskaznania medyczne: nie ma
Zażywane suplementy: nie ma
Poniedziałek
Klatka
1. Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 4s x 8-10p
2. Wyciskanie hantli na ławce skośnej, kąt 45` 4s x 8-10p
3. Rozpiętki ze hantlami na ławce skośnej, kąt 30` , 4s x 10-12p
Biceps
1. Uginanie ramion z hantlami stojąc 4s x 10-12p
2. Uginanie ramion ze hantlami w siadzie na ławce skośnej, kąt 45` 4s x 12p
Środa
Plecy
1. Podciąganie na drążku nachwytem do brody 4s na max
2. Podciąganie na drążku nachwytem szeroko do karku 4s na max
3. Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 5s x 12-15p
4. Szrugsy 3s x 12p
Triceps
1. Wyciskanie francuskie hantelki w leżeniu na ławce płaskiej 4s x 10-12p
2. Prostowanie ramienia z hantelką w tył w opadzie tułowia 4s x 12p
Piątek
Nogi
1. Przysiady z hantlami w rękach 4s x 10-12p
2. Wykroki z hantlami w rękach 3s x 12p
3. Martwy ciąg na prostych nogach z hantlami w rękach 3 s x 12-15p
4. Wspięcia na palce z hantelką w ręce 3s x 15-20p
Barki
1. Wyciskanie sztangielek nad głowę w siadzie 3s x 8-10p
2. Wznosy ramion bokiem ze sztangielkami 4s x 12-15p
Może dałoby się to jakoś zmodyfikować, zamieniając na inne ćwiczenia niewymagające ławki? Z góry dziękuję wszystkim i liczę na pomoc.
Mam 20 lat ważę 70 kg przy 177 cm wzrostu
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 20
Waga: 71
Wzrost: 177
Cel treningowy: Więcej mięśni ;p
Staż treningowy na słowni: -
Uprawiane inne sporty: Trochę biegam (2 razy w tygodniu)
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Tylko sztangielki 2x10 kg i drążek
Dieta: Jest
Przeciwskaznania medyczne: nie ma
Zażywane suplementy: nie ma
Krzysztof Piekarz
